Gdy sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami, a termometr wskazuje coraz niższą temperaturę, niemal każdy wyciąga z szafy cieplejszy komplet ubrań. Bluzy, płaszcze, kurtki i swetry to podstawa, dzięki której nie tylko zapewnimy sobie odpowiedni komfort, ale także zabezpieczymy się przed przewianiem.
Czy to znaczy, że musisz zrezygnować z eleganckiej odzieży na rzecz cieplejszych rozwiązań? Wykorzystując swetry męskie, możesz w dalszym ciągu prezentować się modnie i klasą, zachowując przy tym właściwą izolację termiczną. Sprawdź przygotowane przez nas inspiracje i zobacz, jak połączyć elegancki męski sweter z pozostałymi elementami garderoby. To naprawdę o wiele prostsze, niż Ci się wydaje.
Odpowiedni fason i krój
Najpopularniejsze wśród Panów są swetry męskie z tzw. dekoltem V-neck, czyli powszechnie znane dekolty w serek. Jest to bezpieczna opcja, która perfekcyjnie sprawdza się przy codziennych casualowych stylizacjach i w towarzystwie koszuli. Sweter w serek umożliwia także zastosowanie krawata lub muszki. Drugi popularny wariant to dekolt crewneck, czyli okrągły. Co ciekawe, można spotkać go także w odmianie sweatshirt neck. W tego typu wersjach pojawia się charakterystyczny trójkąt ze szwów usytuowany pod linią ściągacza.
Oczywiście nie można przejść obojętnie obok golfów, które perfekcyjnie sprawdzają się przy minusowych temperaturach. Golfy i półgolfy również zaliczamy do kategorii swetrów męskich, które można wykorzystać przy eleganckich stylizacjach.
Gdyby tego było mało, możesz sięgnąć po swetry męskie zapinane na guziki i suwak, zakładane przez głowę lub z asymetrycznym zapięciem. Interesującą alternatywą jest pulower, czyli sweter bez rękawów. W większości przypadków ma on dekolt w serek i świetnie prezentuje się z koszulami.
Jakie spodnie do swetra?
To zależy od okazji i tego, w jakim stylu wybierasz górną część garderoby. Swetry męskie można zestawić z materiałowymi chinosami w zróżnicowanych kolorach (np. granatowym, beżowym lub czarnym), jeansami (zarówno przetartymi, jak i klasycznymi) i materiałowymi spodniami prasowanymi w kant.
Czy pod sweter można założyć koszulę?
Z poprzednich akapitów wiesz już, że sweter męski perfekcyjnie komponuje się z koszulami. Stosując dekolt w tzw. serek, możesz pozwolić sobie na ciekawe połączenia, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas rodzinnych okazji (np. przy wigilijnym stole, gdzie formalny strój jest mile widziany), w pracy, jak i przy organizacji codziennych obowiązków. Pamiętaj, że Twój wygląd ma ogromny wpływ na wizerunek i to, jak odbierają Cię inni ludzi. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Postaraj się o to, by było ono pozytywne, a od razu zobaczysz ogromną zmianę.
Jedną z najpopularniejszych propozycji łączenia swetrów męskich z koszulami, jest zastosowanie jasnej koszuli i kontrastującego swetra. Przykładem może być bordowy lub granatowy model i biała lub niebieska koszula. Nie zapomnij jednak wpuścić jej w spodnie, by wystawał jedynie kołnierzyk i ew. mankiety (ale tylko delikatnie).
Warto mieć w swojej szafie zróżnicowane opcje, które dobierzesz nie tylko ze względu na okazję, ale także na podstawie samopoczucia. Swetry męskie mogą oferować nieograniczoną ilość opcji, a moda w XXI wieku jest na tyle zróżnicowana, że nie musisz ograniczać się do nudnych i pospolitych wariantów. Możesz szukać alternatyw, łączyć dodatki w sposób nieszablonowy i bawić się kreacjami. Jeśli nie wiesz do końca, która propozycja sprawdzi się w Twoim przypadku, skorzystaj z dostępnych inspiracji. W sklepach wybitnych producentów eleganckiej odzieży męskiej (np. Miler Menswear) znajdziesz mnóstwo propozycji, produktów i wizualizacji. Z ich pomocą uzupełnisz swoją szafę w brakujące elementy lub nawet odmienisz swój codzienny styl.