luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

gdzie pojechać na weekend
Lifestyle

Gdzie pojechać na weekend? Najciekawsze propozycje

Dla wielu osób weekend to najlepszy czas tygodnia. Te dwa dni wolne od pracy można bowiem przeznaczyć na czas z rodziną, odpoczynek czy też po prostu zajęcie się swoim hobby. Coraz więcej osób wybiera jednak aktywną formę spędzania weekendu i wyrusza na wycieczki. Gdzie pojechać na weekend i co można w tym czasie zobaczyć?

Czym powinny charakteryzować się weekendowe wycieczki?

Zanim jednak przejdzie się do tego, gdzie konkretnie można pojechać w czasie weekendu, warto się najpierw zastanowić nad tym, dlaczego wycieczki te są tak szczególne i wymagające planowania.
Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że to tylko dwa dni. Oznacza to, że już w poniedziałek należy z samego rana stawić się do pracy. W efekcie tego zaplanowanie dobrego wyjazdu sprawia wielu osobom pewne trudności. Czym się więc taki wyjazd powinien cechować?
Na uwadze należy mieć to, aby miejsce docelowe nie było zbyt mocno oddalone od miejsca zamieszkania. W końcu nikt nie chce poświęcać dużej części dnia na dojazd i powrót. Co więcej, powinno się także mieć na uwadze to, że weekend to czas, w którym wiele osób będzie miało ten sam pomysł co i my — oznacza to, że niektóre turystyczne miejsca będą pełne ludzi, co dla wielu osób nie będzie miało nic wspólnego z miłym wypoczynkiem.

Ciekawe miejsca na weekend

Jak więc widać, zaplanowanie wyjazdu weekendowego nie jest wcale tak proste, jak się wydaje. Jak się jednak okazuje, istnieje kilka miejsc w kraju, które idealnie pasują na taki krótki wypoczynek i zwiedzanie.
Na początek warto rozważyć najpopularniejszy kierunek polskiego turysty, czyli wybrzeże. Oczywiście nie trzeba udawać się od razu do jednego z większych miast, czyli Władysławowa, Gdańska czy też Kołobrzegu. Na wybrzeżu jest naprawdę wiele nieodkrytych miejsc, które pozwolą miło wypocząć nad wodą. Co jeszcze przemawia za wyjazdem nad Bałtyk? Jest to dobre rozwiązanie z uwagi na naprawdę wygodny dojazd.
Oczywiście świetnym pomysłem na weekendowy wjazd będzie także południe kraju, czyli np. Tatry. Znajduje się tam wiele schronisk górskich, które oferują wygodne pokoje i możliwość zaszycia się z dala od cywilizacji. Taki wyjazd gwarantuje naładowanie baterii i naprawdę relacyjny wypoczynek.
Oczywiście weekendowy wyjazd nie musi polegać wyłącznie na odpoczywaniu. Można ten czas wykorzystać także na zwiedzanie. Szczególnie polecanym miejscem w takim wypadku jest Kazimierz Dolny. Jest to niewielka nadwiślańska miejscowość pełna urokliwych miejsc i bardzo ciekawych zabytków. Ich liczba jest tak duża, że trudno je będzie wszystkie zobaczyć w czasie jednego weekendu, lecz to gwarantuje, że na nudę nikt nie powinien w tym miejscu narzekać.
Kolejnym ciekawym miejscem jest Kotlina Kłodzka i miasto Kłodzko. Z uwagi na rewelacyjnie zachowaną starówkę, a także niewielki gotycki most, często miasto to nazywane jest „małą Pragą”. Co więcej, również sama okolica pełna jest przepięknych i wartych uwagi miejsc do zobaczenia. Szczególnie mocno polecić tu można Sanktuarium Królowej Rodzin, Śnieżnik czy też Jaskinię Niedźwiedzią.