luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Obrączki tytanowe
Zakupy

Obrączki tytanowe – ciekawa propozycja biżuterii ślubnej

Obrączki ślubne to symbol wierności, lojalności, miłości i nadziei, że zawierane małżeństwo będzie trwałe i stanowić będzie piękny etap długiej, wspólnej podróży. Czas planowania ślubu to także wybór odpowiednich dla danej pary obrączek. Najczęściej są to obrączki zrobione ze złota, ale warto wziąć pod uwagę także obrączki tytanowe. To wybór mniej oczywisty, ale z wielu powodów bardzo korzystny. Dowiedz się więcej na temat obrączek ślubnych wykonanych z tytanu.

Obrączki tytanowe – dlaczego warto?

Tytan to metal o wyjątkowej trwałości, jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych w jubilerstwie. Jest też niezwykle twardy, a przy tym bardzo lekki. Ma oryginalną szarą barwę, co wyróżnia go na tle innych wyrobów biżuteryjnych. Obrączki tytanowe z całą pewnością prezentować będą się oryginalnie i ciekawe. Młode pary o bardziej odważnym i niestereotypowym podejściu do życia z pewnością powinny się nimi zainteresować. 

Tytan jest też metalem hipoalergicznym, co oznacza, że nie powoduje uczuleń. Jest idealny dla alergików, a także dla osób mających częsty kontakt ze słoną wodą (na przykład podczas morskich kąpieli czy pracujących na morzu). Obrączki tytanowe będą w najwyższym stopniu odporne na wilgoć i zasolenie. Nie zmieniają koloru ani kształtu przez długie lata, a przy tym wyglądają nowocześnie i modnie. Można wykonywać, nie zdejmując ich, wszystkie prace domowe i nie tylko – mamy gwarancję, że nie zmienią swojego wyglądu i nie pojawią się na nich żadne zarysowania.

Obrączki tytanowe – co należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie?

Decydując się na obrączki tytanowe, należy pamiętać, że nie będzie można skorygować ich rozmiaru. Dlatego najlepiej by nowożeńcy przymierzyli obrączki z wybranego kompletu przed ślubem.

Dobrą informacją jest to, że obrączki tytanowe oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów. Można dostosować je do oczekiwań i gustów młodej pary tak pod względem grubości, jak i zdobień. Możliwe są zdobienia z kamieni szlachetnych, są także obrączki wykonane z połączenia tytanu i na przykład złota. Niestety tytanowe obrączki nie dają możliwości wygrawerowania na nich napisu, na przykład daty ślubu, a to ze względu na wyjątkową twardość tego metalu.

Decydując się na obrączki tytanowe mamy jednak poczucie, że wpisujemy się w najnowsze, najbardziej nowoczesne trendy w ślubnej modzie. Pary, które nie są przekonane do tradycyjnych obrączek ze złota i które preferują nowoczesny styl, powinny wziąć pod uwagę właśnie obrączki tytanowe. Prezentują się one na palcu równie elegancko jak te złote, a są od nich jeszcze trwalsze i co najważniejsze – niebanalne. Wybierając tytanowe obrączki, państwo młodzi podkreślają swoje nietuzinkowe podejście do życia i oryginalny gust, a jednocześnie dają wyraz nadziei, że ich związek będzie wyjątkowo trwały i niezniszczalny. To połączenie nowoczesności z wiarą w tradycyjne wartości. Obrączki tytanowe to z całą pewnością propozycja, którą warto rozważyć podczas przygotowań do ślubu.