luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Pedicure leczniczy
Uroda

Pedicure leczniczy, czyli ratunek dla stóp

Dbając o zdrowie, często zapominamy o stopach, a przecież to na nich opiera się cały nasz ciężar. Odpowiednie zadbanie o tę ważną część ciała, pozwoli nam uniknąć przykrych konsekwencji, w tym nawet groźnych chorób. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat zdrowia naszych stóp.

Stopy dbają o nas każdego dnia, więc i my o nie zadbajmy

Stopy pełnią bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu. Wpływają nie tylko na postawę ciała, ale też na funkcjonowanie organizmu. Rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, ale wykonujemy nawet do kilku tysięcy kroków dziennie. Dzięki stopom  biegamy, kucamy, klęczymy, nie poświęcając tym czynnościom większej uwagi. Stopy stanowią dla organizmu amortyzator, redukujący wstrząsy podczas chodzenia. Mięśnie, kości i stawy są ułożone w sposób, który pozwala na przenoszenie obciążenia do odpowiednich części nóg. Nieodpowiednie ustawianie stóp może spowodować problemy zdrowotne w różnych partiach ciała.

Gabinet podologiczny, czyli gdzie skierować stopy

Zazwyczaj na wizytę do lekarza umawiamy się, gdy coś nam dolega. Dotyczy to również stóp. Wiadomo jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto, jest odpowiednio dbać o stopy. Warto też badać je profilaktycznie, i jeśli istnieje taka potrzeba, poddawać zabiegom leczniczym. Jednym z nich jest podstawowy zabieg podologiczny. W tym celu nie trzeba iść do lekarza. Podolog to odpowiednia osoba, która pomoże nam zatroszczyć się o stopy. Warto wybrać dobry gabinet i umówić się na odpowiedni zabieg, np. pedicure leczniczy Wrocław.

Podstawowy zabieg podologiczny – co należy wiedzieć

Podolog jest specjalistą zajmującym się leczeniem schorzeń stóp, różnego pochodzenia. Chociaż zawód ten związany jest bardziej z kosmetologią niż medycyną, jednak dobry specjalista współpracuje z lekarzami, i w razie potrzeby skieruje nas pod odpowiedni adres.

Podstawowy zabieg podologiczny, czyli pedicure leczniczy nie jest zabiegiem estetycznym, ale specjalistycznym. Wykonuje się go w gabinecie podologicznym, w większości miast w Polsce, np. pedicure leczniczy Wrocław. Poprzedza go dokładny wywiad z pacjentem, przeprowadzony przez podologa. Wywiad dostarcza cennych informacji, takich jak tryb życia pacjenta, charakter pracy, przebyte urazy i kontuzje. Dzięki temu oraz ocenie stóp przy pomocy podobaroskopu podolog może zaproponować właściwą metodę leczenia.

Na czym właściwie polega pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy jest istotnym zabiegiem profilaktycznym. Polega na odpowiedniej pielęgnacji stóp, w celu wykrycia ewentualnych chorób. Wykonanie zabiegu, w razie potrzeby, podlega też konsultacji z fizjoterapeutą, ortopedą lub dermatologiem. Podstawowy zabieg podologiczny obejmuje szereg czynności związanych z poprawą stanu zdrowia stóp. Czynności te są indywidualne dla każdego pacjenta, a podstawowe działania polegają na oczyszczeniu, obcięciu, oszlifowaniu paznokci i usunięciu zrogowaciałej skóry. Następnie aplikuje się na stopy specjalny preparat, dobrany indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Zabieg ten można stosować profilaktycznie, powtarzając go, w razie potrzeby, co kilka tygodni. Ponadto, z pedicure leczniczego powinny skorzystać osoby, które odczuwają dyskomfort, między innymi z powodu:

  • stopy cukrzycowej,
  • odcisków,
  • grzybicy,
  • łuszczycy,
  • wrastających paznokci,
  • pękających pięt,
  • haluksów,
  • płaskostopia,
  • palców młotkowatych.

A także ogólnego odczucia bólu, problemów z krążeniem, reumatyzmu, nadmiernej potliwości itp.