luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Lifestyle Uroda

Perfumy damskie – czy muszą być drogie?

Zwykle wydaje nam się, że perfumy muszą być drogie. Wchodzimy do perfumerii i patrzymy na ceny, które nie raz zwalają z nóg! Zapachy znanych marek potrafią kosztować nawet kilkaset złotych w porywach do ponad tysiąca. Niestety, ale większość z nas nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Jednak czy w ogóle trzeba się decydować na tak drogi produkt? Zdecydowanie nie! Można znaleźć wiele pięknych zapachów, które nie zrujnują nasze portfela. Oto kilka rad na temat kupowania perfum!

Czy koniecznie trzeba kupować perfumy? Zamienniki

Perfumy to kompozycja, która zawiera w sobie około 20% do 40% olejków eterycznych. Inaczej nazywa się je ekstraktem lub esencją. Jest to produkt, który zdecydowanie bardzo rzadko pojawia się w perfumeriach. Wynika to z tego, że jest cenny i drogi. Dlatego właśnie w perfumeriach najczęściej mamy do czynienia z wodą perfumowaną, lub nawet toaletową. Ta pierwsza zawiera około 10%/20% olejków eterycznych. Z kolei woda toaletowa już w okolicach poniżej 10%. Z czystymi perfumami najprawdopodobniej nawet nie miałeś do czynienia. Dlatego właśnie zwracaj uwagę na napis na opakowaniu: Eau de toilette (woda toaletowa) oraz eau de parfum (woda perfumowana).

Co wybrać – wodę perfumowaną czy wodę toaletową?

Sprawa jest dość prosta! Woda perfumowana jest intensywniejsza i ma dłuższą trwałość, ale jest też droższa. Z kolei woda toaletowa ma tę zaletę, że to właśnie ona jest zwykle dostępna w sklepach. Tak naprawdę, jeśli kupujemy nasze pierwsze perfumy damskie czy męskie, i nie jesteśmy jeszcze w 100% pewni, że to właśnie nasz zapach, to powinniśmy wziąć tańszą opcję. Wtedy w razie czego nie będziemy żałować, że wydaliśmy więcej pieniędzy na coś, co jednak nam się nie podoba! Warto wziąć tu pod uwagę także dostępność takich wód toaletowych. Wybór jest znacznie większy!

Damskie perfumy – gdzie powinniśmy je kupować?

Zapachy możemy kupować zarówno stacjonarnie, jak i online. Oczywiście przez Internet nie mamy możliwości sprawdzenia zapachu na skórze. Możemy jednak udać się do stacjonarnej perfumerii, przetestować perfumy, a następnie poszukać najlepszej oferty na dany zapach online! Dzięki temu zaoszczędzimy nawet całkiem sporą sumę! Warto więc poświęcić ten czas, gdyż przy popularnych zapachach znanych marek ceny są całkiem wysokie. Jeśli możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt, a czasem nawet i więcej złotych, to czemu tego nie wykorzystać? Wypróbuj więc nasz sposób na zakup perfum w dobrej cenie!