luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Laos co warto zobaczyć
Lifestyle

Jakie miejsca warto zobaczyć w Laosie?

Laos jest niewielkim państwem znajdującym się w południowo-wschodniej Azji. Kraj ten jest stosunkowo niewielki, jednak istnieją w nim rzeczy, które warto zobaczyć.

Laos co warto zobaczyć – ciekawe miejsca

1. Pak Ou Caves – jaskinie te znajdują się przy rzece Mekong i są ozdobione ponad 4000 figur Buddy. Jaskinie dzielą się na dolną oraz górną, a jeśli chcemy zwiedzić wnętrze górnej jaskini, warto zabrać ze sobą latarkę.
2. Kuang Si Falls – turkusowe wodospady otoczone dżunglą, w której schronienie odnalazło mnóstwo gatunków zwierząt. Osoby chętne mogą bez problemu wskoczyć do wody, ponieważ kąpiel jest zabroniona tylko w jednym miejscu.
3. Pha That Luang – stupa buddyjska znajduje się w samym centrum Laosu i jest pokryta złotem, obecnie jest uważana przez mieszkańców za symbol narodowy.
4. Wat Xieng Thong – jest kompleksem świątyń, w którym można podziwiać zdobione ołtarze, sale modlitewne oraz przepiękne ogrody.
5. Buddha Park – jest atrakcją, w której turyści mogą oglądać rzeźby oraz obrazy religijne.
6. Patuxay Monument – jest pomnikiem wojennym poświęconym walczącym o niepodległość Francji.
7. Phousi – jest górą znajdującą się w północnej części Laosu. Wszystkie osoby, które wejdą na szczyt, mogą cieszyć się niezapomnianym widokiem i obejrzeć świątynie, w których kiedyś składano ofiary.
8. Równina Słoi – znajduje się w Phonsavan i jest zielonym polem, na którym znajdują się liczne obiekty, które posiadają ponad 2000 lat.

Inne ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Laosie

Do innych ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Laosie, zaliczyć możemy np. nocny bazar, żelazny most na rzece Nam Khan, Świątynię Wat Sensoukaram czy Świątynię Wat Siphoutthabath. Oprócz tego Laos skrywa całe mnóstwo miejsc, w których można dobrze zjeść i odpocząć podziwiając przy tym piękny krajobraz. Osoby chętne mogą wybrać się na rejs po rzece Mekong i obejrzeć fascynującą okolicę.

Najlepsze ośrodki w Laosie

W miejscu tym jest sporo ośrodków, które warto wybrać podczas szukania noclegu. Jednym z najbardziej polecanych jest Namkhan Project, gdzie można się nie tylko zrelaksować, ale i również spędzić czas na masażu, w basenie czy bawiąc się ze zwierzętami. W miejscu tym posiłki są przyrządzane na miejscu, a cała obsługa ośrodka jest przemiła.

Na zwiedzanie Laosu należy przeznaczyć chociaż tydzień, ponieważ jak możemy zauważyć, jest tam bardzo dużo miejsc, które warto zobaczyć. Pamiętajmy jednak, że ze względu na pandemię niektóre obiekty mogą być zamknięte do odwołania.