luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

naszyjnik
Uroda

Co symbolizuje naszyjnik z symbolem nieskończoności?

Znak nieskończoności znalazł zastosowanie nie tylko w matematyce, ale także w modzie, na książkach czy w biżuterii. Sam wyraz „nieskończoność” w języku angielskim brzmi „infinity” i wywodzi się od łacińskiego słowa „Infinitas”. Oznacza ono bezmiar, zatem ma związek z wiecznością i trwałością. Jak wspomniano, znak ten ma zastosowanie również w biżuterii. Naszyjnik nieskończoność to subtelny i delikatny łańcuszek z zawieszką. Jaka jest tajemnica symbolu nieskończoności i skąd wzięła się jego popularność?

Znaczenie symbolu

Naszyjnik nieskończoność to okazja do wyrażenia siebie bądź wyznania komuś uczucia. Symbol ten jest dość elastyczny i dopasuje się do wielu okoliczności. Przede wszystkim niesie ze sobą symbolikę wiecznej i trwałej miłości – wówczas taką biżuterię można podarować ukochanej osobie, aby zapewnić ją o swoim uczuciu. Poza tym często dwa identyczne naszyjniki nieskończoność posiadają najbliżsi przyjaciele. Wówczas ten znak symbolizuje prawdziwą przyjaźń. Tego typu biżuterię noszą również, aby podkreślić swoją niezwykłą naturę, osoby o artystycznej i kreatywnej duszy uwielbiające sztukę i literaturę. Znak nieskończoności ma im zapewnić nieprzerwaną kreatywność. Rzadziej zdarza się, że symbol ten oznacza bezwarunkową miłość matki do dziecka bądź pamięć o ukochanej osobie. Wielość znaczeń „odwróconej ósemki” zapewnia jej różnorodne wykorzystanie.

Dlaczego biżuteria ze znakiem nieskończoności jest tak popularna?

Znak nieskończoności jest prosty w swojej konstrukcji – dlatego jest tak chętnie wykorzystywany. Dzięki swojej uniwersalności dopasuje się do wielu stylizacji – zarówno tych casualowych, jak i na większe wyjścia. Założyć go może i młoda dziewczyna, i kobieta w sile wieku. Z powodzeniem da się go łączyć z innymi elementami biżuterii, ale świetnie będzie prezentował się również w pojedynkę. W zależności od używanego przy produkcji kruszcu, naszyjnik nieskończoność może być złoty bądź srebrny. Łańcuszek z takim symbolem w subtelny sposób ozdobi każdy dekolt i sprawdzi się w wielu okazjach.

Na popularność naszyjników nieskończoność wpływa fakt, że w sklepach jubilerskich – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych – są one dostępne w różnych wielkościach i wzorach. Produkowane są one również z cykoriami bądź innymi diamentami.  Na łańcuszku może być umieszczony jeden znak nieskończoności bądź kilka, dodana może być inna zawieszka bądź grawer. Mnogość dostępnych modeli oraz znaczeń tego znaku dowodzi, że jest to jeden z najczęściej wybieranych elementów biżuterii.