luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

spodnie damskie
Lifestyle

Kiedy spodnie damskie nie pasują do marynarki?

Marynarki damskie i klasyczne spodnie damskie należą do często spotykanych duetów. Nie ma co się temu dziwić, skoro jest to połączenie elegancji z wygodą. Czy wiesz jednak, jakich błędów warto unikać podczas tworzenia tego rodzaju zestawów? Sprawdź, jak nie popełnić modowej wpadki! Poznaj propozycje ciekawych stylizacji na różne okazje, zanim wybierzesz się na zakupy!


Spodnie damskie idealne na co dzień 

Kobiety pokochały spodnie. Nie ma co się dziwić, że tak walczyły o możliwość ich noszenia, skoro jest to ten element garderoby, z którego po prostu nie warto rezygnować. Na co dzień widujemy panie w przeróżnych modelach spodni. Wybór jest tak szeroki, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Począwszy od kultowych już jeansów, poprzez spodnie damskie materiałowe, cygaretki, szorty, legginsy, kuloty, dzwony i wiele, wiele innych wariantów. 

Spodnie po prostu nie wychodzą z mody, a jeżeli szyte są z dobrej jakości materiałów, to są w stanie posłużyć nam przez wiele lat. Przykładem będą tutaj na przykład jeansy. Nie powinniśmy brać ich zbyt często, ale to właśnie to sprawia, że kolor nie blaknie a materiał się nie przeciera. 

Jak nosić marynarkę?

Marynarki damskie w codziennych stylizacjach także nie są już zaskoczeniem. Wiele zależy jednak od tego, jaki jej model kupimy. Niektóre z nich są bardzo oficjalne i eleganckie. Niekiedy wiąże się to również z mniejszym komfortem ich noszenia. Panie, które chcą dołączyć marynarki do stylizacji na co dzień, koniecznie powinny przymierzyć modele typu oversize. Równie dobrze sprawdzą się też warianty bez podszewki, które są nieco bardziej przewiewne. 

Przede wszystkim powinniśmy unikać tych marynarek, w których nie czujemy się dobrze, a które krępują nasze ruchy. Noszone ubrania mają służyć nam możliwie jak najlepiej. Tym powinniśmy kierować się w momencie, gdy wybieramy jakikolwiek nowy element naszej garderoby. 

Spodnie damskie i marynarka – jakich połączeń należy się wystrzegać?

Chociaż marynarki damskie i spodnie to popularne połączenie, które może wyglądać świetnie, to także i tutaj nie brakuje sytuacji, w których to drobne błędy potrafią wpłynąć niekorzystanie na nasz wygląd. Aktualna moda pozwala na wiele i wybacza jeszcze więcej, natomiast jeśli chcemy mieć pewność, że prezentujemy się doskonale, warto trzymać się kilku prostych zasad. 

Sporym błędem będzie zestawienie ze sobą marynarki i spodni, których printy nie łączą się ze sobą. Oczywiście są takie sytuacje, gdzie odrobina kiczu wciąż jest pożądana, ale warto z tym uważać i postawić bardziej na minimalizm niż maksymalizm. Co jeszcze? 

Marynarka i jeansy to dobry duet, ale zaleca się, aby nie były to luźne spodnie z niższym krokiem, dziurami i przetarciami. Przeciętnej kobiecie w takim zestawieniu po prostu nie będzie dobrze. 

Uważajmy też na sytuacje, w których to źle dobieramy długości poszczególnych elementów garderoby. Postronna osoba szybko zauważy, jeżeli nasze spodnie są za krótkie, a marynarka zdecydowanie za duża. W takim przypadku warto wcześniej rozważyć wizytę u krawca czy krawcowej.