W dzisiejszych czasach coraz częściej pracujemy w domu. Wykonywanie pracy siedząc na sofie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak wydzielić miejsce do pracy w salonie, by było praktyczne, a jednocześnie idealnie komponowało się z wystrojem pokoju dziennego?
Pokój reprezentacyjny
Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jednocześnie właśnie tu zapraszamy gości. Jest to pokój reprezentacyjny, który powinien wyglądać elegancko i gustownie.
Najważniejszym miejscem w salonie jest kącik wypoczynkowy. Najczęściej znajduje się w nim sofa, wygodny fotel oraz stolik, na którym swobodnie można postawić kawę czy lampkę wina. Aranżując miejsce do pracy warto ten kącik pozostawić nienaruszony, by nadal cieszyć się wygodnym miejscem do odpoczynku.
Wydzielając miejsce do pracy w salonie warto skoncentrować się na wolnych przestrzeniach blisko okna. Dzięki temu nie tylko zachowamy elegancki wygląd pokoju dziennego, ale jednocześnie uzyskamy miejsce do pracy, w którym będzie dużo światła dziennego.
Biurko przy oknie warto postawić tak, by stało przodem do okna, dzięki temu przez długi czas będzie można wykorzystywać światło dzienne, które ułatwi prace.
Wydzielona przestrzeń
Organizując miejsce do pracy w salonie warto zadbać o oddzielenie go od reszty pokoju dziennego. Jest to zabieg estetyczny, który sprawi, że salon nadal będzie pełnił funkcje pokoju reprezentacyjnego, jednocześnie wydzielenie części pokoju pomoże w skupieniu się na pracy, gdy w mieszkaniu będą przebywali pozostali członkowie rodziny.
Wydzielając miejsce do pracy w salonie można użyć dwustronnego regału, na którym ustawimy książki, segregatory z dokumentami, czy dekoracyjne bibeloty. Bardzo ładnie wyglądają regały, na których jest duża ilość żywych roślin. Jest to rozwiązanie estetyczne, które jednocześnie wprowadza urok zielonych roślin do pokoju dziennego. W otoczeniu roślin nie tylko dobrze się odpoczywa, ale również pracuje.
Sposobem na trwałe wydzielenie miejsca do pracy w salonie jest postawienie ścianki z elementów metalowych z przeszkleniami. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w salonie, który urządzony jest w nowoczesnym stylu, jak i pokoju dziennym, gdzie króluje styl skandynawski, vintage czy modernistyczny.
Ergonomiczne miejsce pracy
Praca z laptopem w łóżku może i przez kilka pierwszych dni jest fajna, ale nie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się na dłużej. Do pracy trzeba mieć wygodne biurko, ergonomiczny fotel oraz lampkę, która będzie dawała odpowiednią ilość światła.
Wybierając biurko do pracy trzeba zadbać, by było ono odpowiednio duże. Na biurku musi swobodnie zmieścić się komputer oraz dokumenty, nad którymi pracujemy. Warto wygospodarować miejsce na drukarkę, która również w pracy jest niezbędna.
Kolejnym elementem jest fotel, który powinien mieć oparcie, podłokietniki, na których można wygodnie oprzeć ręce oraz podpórkę pod stopy. Taka pozycja ułatwia długie siedzenie, które jest bardzo niekomfortową pozycją dla kręgosłupa.
Lampka powinna być ustawiona z lewej strony, gdy pracująca osoba jest prawo ręczna. Ustawiamy ją po prawej stronie dla osoby lewo ręcznej.