luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

pomysły na ogród
Dom Lifestyle

Jaki pomysł na ogród wybrać?

Pomysły na ogród mogą być bardzo różne i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Każdy z nas jest przecież inny i ma tym samym inne potrzeby czy inne upodobania. Zresztą, gdyby wszyscy myśleli tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest ciekawiej.

Czego dowiemy się z artykułu?

 • Jak to jest z tymi ogrodami?
 • Jakie rośliny warto zasadzić w swoim ogrodzie?
 • Style ogrodowe a nowoczesny ogród

Jak to jest z tymi ogrodami?

Piękny ogród to na prawdę coś i warto w niego zainwestować. Wszak cóż może być bardziej przyjemnego niż relaks we własnym ogrodzie? Poranna kawa czy obiad w gronie rodziny świetnie smakują latem w ogrodzie właśnie.Ludzie realizują pomysły na ogród bardzo różnie. Jedni stawiają na takie rośliny, które nie wymagają wielu zabiegów, inni z kolei lubią takie, wokół których trzeba non stop chodzić Jedni projektują ogrody we własnym zakresie, inni natomiast zlecają to zadanie fachowcom. Na rynku nie brakuje firm, które zajmują się aranżacją ogrodów, więc można znaleźć odpowiednich usługodawców w tym obszarze.

Jakie rośliny warto zasadzić w swoim ogrodzie?

Skoro już został wywołany ten temat, dokonajmy jeszcze przy okazji prezentacji roślin, które warto posadzić w ogrodzie. Z całą pewnością dobrym rozwiązaniem będą byliny. Piwonie, irysy, funkie czy floksy to te, które nigdy nie zawiodą. Pięknie kwitną, ale też dobrze prezentują się po kwitnieniu, bo ich liście również są dekoracyjne. Te rośliny mają jeszcze jedną zaletę. Mianowicie, nie wymagają nie wiadomo jakiej pielęgnacji. Wystarczy je odpowiednio zasilić i w zasadzie to wszystko. Oczywiście w ogrodzie warto zawsze posadzić róże. Róże nie są też zbyt trudne w uprawie, trzeba tylko sprawdzać, czy nie pojawiły się na nich szkodniki. Jeśli te są, trzeba rośliny opryskać i już. Zatem ruszajmy do naszych ogrodów.

Style ogrodowe a nowoczesny ogród

Style ogrodowe dzielone są według kompozycji na:

 • angielski,
 • francuski,
 • japoński,
 • wiejski,
 • rustykalny,
 • elegancki,
 • romantyczny,
 • nowoczesny.

Ogród nowoczesny charakteryzuje się otwartym planem, oszczędnymi kolorami i formami – czyli minimalistycznie, dużo światła i proste figury. Cechy te jak i sam styl wywodzi się z okresu modernistycznego w architekturze. Według tego stylu ogród staje się przedłużeniem domu, nazywany jest zielonym salonem. Wiele osób decyduje się na takie ogrody. Sadząc rośliny i bawiąc się ich układem i dodatkami, warto zagrać kształtami i wyborem prostych roślin, które nie będą zaburzały przestrzeni.

Podsumowując jeśli chcemy aby ogród był kontynuacją domu warto postawić na styl nowoczesny, czyli prostotę i funkcjonalność. Warto zasięgnąć porad u architektów krajobrazu, którzy będą mogli pomóc w projektowaniu ogrodu i doboru roślinności. Ogród stanowi wizytówkę domu i jednocześnie jest naszym miejscem, w którym chcemy odpoczywać i spędzać miło czas.