luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

pierścionek zaręczynowy
Zakupy

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego to zdecydowanie dla każdego mężczyzny, który stoi przed takim zadaniem, jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. Wiadomo, że żadna kobieta nie uzależni swej decyzji o przyjęciu bądź odrzuceniu oświadczyn tylko na podstawie swej oceny pierścionka, ale jednak każdy mężczyzna chce olśnić swoją wybrankę. Sytuacja, w której pierścionek zaręczynowy jest za mały, może też być krępująca (już lepiej, gdy jest za duży), poza tym biżuteria taka musi się oczywiście podobać przyszłej użytkowniczce, powinna jej bowiem towarzyszyć przez całe życie.

Ważna kwestia rozmiaru

Oczywiście pierścionek zawsze można zmniejszyć czy powiększyć (a nawet wymienić na inny czy zwrócić), czy to kupując go stacjonarnie, czy online, ale warto zaoszczędzić sobie związanych z tym trudności, tym bardziej że nietrudno jest zapewnić sobie, że będzie leżał na palcu wybranki jak ulał. Kiedy nie chce się zdradzić przed nią ze swymi planami, można o rozmiar jej palca zapytać bliską jej osobę lub też zmierzyć suwmiarką albo zabrać ze sobą do sklepu któryś z jej pierścionków – oczywiście ważne, by był on pasujący.

Z jakiego materiału?

Pierścionki wykonuje się obecnie z różnych materiałów, zarówno jeśli chodzi o metal (złoto białe, żółte i różowe, platyna, srebro, tytan), jak i kamienie (szlachetne, półszlachetne, cyrkonie). W tym kontekście bardzo ważne jest, by poznać preferencje swej wybranki, gdyż nie brakuje kobiet, które na przykład nie cierpią żółtego złota, a nie o to przecież chodzi, by zmuszać się do noszenia pierścionka. Taka biżuteria musi też pasować do innej noszonej przez kobietę, dlatego jeśli lubi ona srebro, na pewno lepszym wyborem będzie pierścionek ze złota białego niż żółtego, gdyż to pierwsze jest bardzo podobne do srebra. Wiele propozycji oryginalnych pierścionków znajdziesz na Luva.pl.

Warto przy tym pamiętać, że choć tradycyjnie pierścionki zaręczynowe wykonywane są z żółtego lub białego złota z brylantami, wcale nie trzeba się do tego ograniczać. Wiele kobiet ceni sobie oryginalność i na przykład znacznie bardziej ucieszy się z rzucającego się w oczy, dużo bardziej nietypowego szmaragdu czy brylantu. Dla kobiet niebędących materialistkami nie będzie też liczyć się cena pierścionka – szczególnie gdy wiadomo, że wybranek nie dysponuje dużym budżetem. W takim przypadku śmiało można wybrać na przykład pierścionek srebrny z cyrkonią, zwłaszcza że na pierwszy rzut oka nikt nie będzie w stanie ocenić, z jakich materiałów została wykonana ozdoba, a dobrej jakości produkty dorównują wyglądem znacznie kosztowniejszym, nawet gdy same kosztują niewiele.