luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Dom

Jak wybrać modne i eleganckie dekoracje okien?

Okna w salonie to bardzo ważny element dekoracyjny. Często zdarza się, że są zaniedbywane, a wiszące na nich firmany nie są idealnie dopasowane do charakteru wnętrza. Jak wybrać dekoracje okien, by był eleganckie, a jednocześnie dopasowane do stylu pokoju dziennego?

Rolety – wygoda i estetyka

Firany i zasłony już nie są jedynym sposobem na dekoracje okien do pokoju dziennego. Bardzo eleganckim i jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem są rolety.

Rolety dzień – noc składają się z dwóch warstw materiału. Dzięki temu w bardzo słoneczny dzień można wykorzystać możliwość całkowitego zaciemnienia pokoju. W momencie, gdy słońce nie jest tak bardzo dokuczliwe można wykorzystać jaśniejsze rolety.

Warto pamiętać, że rolety mogą być wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu nie ma problemu z dobraniem faktury oraz koloru rolet do wnętrza. Występuje bardzo dużo kolorów i odcieni, które jesteśmy w stanie dopasować do stylistyki salonu.

Panel japoński

Okna w salonie mają charakter wyjątkowo reprezentacyjny, gdy zaczynają się tuż przy podłodze, dzięki czemu wyglądają niezwykle elegancko i ciekawie. W nowoczesnych salonach sprawdzi się panel japoński, który inaczej nazywany jest panelem zasłonowym.

Jest to lekkie, wygodne rozwiązanie, które montuje się w systemie panelowym z szynami. Bardzo ważny jest wybór panelu, który będzie funkcjonalny i łatwy do zdejmowania, co bardzo przydaje się, gdy chcemy zdjąć panel na przykład do prania.

Panele japońskie można kupić gotowe lub uszyć na zamówienie. Ilość dostępnych wzorów oraz kolorów zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

Rolety drewniane

Drewno jest materiałem, który sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i przyjemne. Jest to tworzywo, które jest modne od lat i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić. Jest to również surowiec, który stanowi idealne dekoracje okien dla osób, które cenią sobie naturalne materiały we wnętrzu.

Rolety drewniane idealnie będą komponować się z wnętrzami urządzonymi w stylu skandynawskim, folklorystycznym czy nowoczesnym. Bardzo ciekawie będą wyglądały w salonie, w którym króluje klasyka.

Ciekawym rozwiązaniem są również rolety bambusowe. Są one lżejsze od drewnianych, zajmują mniej miejsca, ale trzeba również pamiętać, ze nie izolują pomieszczenia tak dokładnie, jak rolety drewniane. Rolety bambusowe wpuszczą do salonu więcej słońca niż rolety drewniane.

Firany – nadal modne

Firany i zasłony to dekoracje okien, które zawsze pojawiały się w naszych mieszkaniach. Dziś również nie warto z nich rezygnować, gdyż dobrze dopasowane do wnętrza sprawiają, że staje się ono elegancki, przytulne i bardzo gustowne.

W pokojach umeblowanych w stylu skandynawskim warto zrezygnować z firan, by wpuścić do mieszkania, jak największą ilość światła. Warto jednak po bokach powiesić zasłony, które ocieplą pomieszczenie.

Do salonu w nowoczesnym wydaniu idealnie będą pasowały delikatne firany, które uchronią mieszkańców przed czujnym okiem sąsiadów. Niewielki salon będzie wyglądał idealnie, gdy firany będą jasne i bardzo delikatnie zdobione. W salonie większym można pozwolić sobie na firany, które będą bardziej zdobione. Jednocześnie można pozwolić sobie na beżowy czy mleczny kolor.