luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

modne dekoracje na ścianę
Lifestyle

Jak udekorować ścianę w modny sposób?

Osoby, które urządzają swoje cztery kąty często zastanawiają się na jakie dodatki powinny się zdecydować. Wybór pada zwykle na poduszki, wazony, stojące lampy lub designerskie rzeźby. Większość zapomina jednak, że idealnymi ozdobami pomieszczenia mogą być modne dekoracje na ścianę.

Jaki jest wybór dekoracji ściennych?

Wybór dekoracji, którymi można ozdobić ścianę jest niemal nieograniczony. Przebierać można zarówno w trwałych rozwiązaniach, np. fototapetach, panelach lub sztukaterii, jak i tymczasowych, do których należą eleganckie ramki, lustra, makatki, makramy lub ozdoby 3D. Aby jednak być w pełni zadowolonym z zakupu, warto wcześniej sprecyzować swoje oczekiwania oraz określić styl dekorowanego pomieszczenia, np. makramy pasować będą do wnętrz w stylu boho, podczas gdy pozłacane ramy luster lub obrazów lepiej prezentować będą się w pomieszczeniach utrzymanych w stylistyce glamour.

Jak udekorować ścianę salonu lub sypialni?

Decydując się na modne dekoracje na ścianę w salonie lub sypialni, warto postawić na ozdoby, które nadadzą im przytulności. Przy ich wyborze należy kierować się nie tylko stylem, ale również rozmiarami pomieszczenia. W niewielkim metrażu doskonałym rozwiązaniem będzie dekoracja ścienna z luster, które optycznie powiększą pokój. Decydując się na lustro w salonie urządzonym w stylu glamour, warto oprawić je w złotą lub srebrną ramę oraz dodać sztukaterię na pozostałych ścianach. Stworzy to niepowtarzalny i elegancki klimat w klasycznym wnętrzu. W pomieszczeniach o nowoczesnym stylu świetnym wyborem może okazać się zaprojektowanie lustrzanej ściany z małych luster o geometrycznych kształtach. Osoby, które poszukują modnej dekoracji ściennej powinny pomyśleć także o zakupie makramy, czyli nastrojowej dekoracji wykonanej z wiązanych sznurków bawełnianych. Nada ona przytulności każdemu wnętrzu, ale najlepiej prezentować będzie się w sypialni urządzonej w stylu boho. Domownicy, którzy preferują proste ozdoby, mogą zdecydować się na ciekawe plakaty oprawione w proste ramki. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć grafikę, która trafi w jego gust.

Jak stworzyć oryginalną ścianę w dziecięcym pokoju?

Pokój dziecięcy powinien być przytulny i zachęcać dziecko do spędzania w nim czasu zarówno na zabawie, jak i nauce. Wiedząc jak udekorować ścianę w tym wyjątkowym pokoju, zadanie to okazuje się banalnie proste. Aby stworzyć w pomieszczeniu sprzyjający rozwojowi klimat, warto wybrać modne dekoracje na ścianę. W pokoju dziecięcym doskonale sprawdzą się litery 3D, szczególnie jeśli jest on podzielony między rodzeństwo. Duże litery mogą wówczas wyznaczać strefy przeznaczone dla każdego z maluchów. Szybkim sposobem na dodanie wnętrzu charakteru są naklejki, które wystarczy przykleić na oczyszczoną ścianę. Wybór ich wzorów, kształtów oraz kolorów jest bardzo szeroki. Dziewczynki na pewno ucieszą się z ozdób o delikatnych formach, podczas gdy chłopcy docenią geometryczne i wyraziste naklejki. Odważni rodzice mogą zdecydować się również na zamówienie fototapety z bohaterami ulubionych bajek ich dzieci. Taka ozdoba z pewnością przeniesie je w świat marzeń i fantazji.

Modne dekoracje na ścianę to sposób na szybką metamorfozę wnętrza, która stworzy niepowtarzalny charakter oraz podkreśli jego styl. Znając sposoby na to jak udekorować ścianę, z łatwością można spersonalizować swoje cztery kąty tak, aby cieszyć się każdą chwilą spędzoną w domu lub mieszkaniu.