luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Dom

Jak znaleźć tani sposób na piękny zapach w domu?

Ładny zapach w domu ma dla nas takie samo znaczenie, jak życie w domu posprzątanym i estetycznym. Nie wszyscy jednak lubią odświeżacze powietrza, które możemy kupić w sklepach, a które w dużej części oparte są na chemicznych składnikach. Jaki jest tani sposób na piękny zapach w domu?

Chcąc utrzymać ładny zapach w domu, należy często wietrzyć mieszkanie oraz wymieniać odświeżacze, które pomagają zachować przyjemny aromat w domu. Odświeżacz powinien być wymieniany raz w tygodniu, gdy tylko czujemy, że jego woń przestaje być przyjemna.

Bardzo ważne jest dbanie o zapachy w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak łazienka, wc czy kuchnia, w której dodatkowo roznoszą się aromaty przygotowanych przez nas potraw. Oto kilka pomysłów na piękne kompozycje zapachowe w domu.

Urok lawendy

Lawenda od dawna uznawana jest za jeden z najprzyjemniejszych aromatów, jakie możemy uzyskać w domu. Warto również pamiętać, ze lawenda nie tylko cudownie pachnie, dodatkowo wpływa rozluźniająco na nasz organizm. Redukuje stres, pomaga walczyć z bezsennością, bólami głowy czy stresem.

Tani sposób na piękny zapach w domu przy użyciu lawendy nie wymaga wielu zabiegów. Do przygotowania odświeżacza niezbędny będzie elegancki słoik. W wieczku należy zrobić kilka dziurek, by umożliwić stopniowe uwalnianie się zapachu.

Kilka kwiatów lawendy wrzucamy do słoika. Następnie zalewamy je wodą tak, by były całkowicie zanurzone. Na koniec dodajemy łyżkę sody oczyszczonej (około 10 g). Tak przygotowany odświeżacz będzie idealny do sypialni, która stanie się przyjemna, a odpoczynek będzie dużo bardziej efektywny.

Suszone kwiaty

Każde wyjście w plener to dobra okazja, by przygotować sobie bazę, którą następnie wykorzystamy do zrobienia domowych odświeżaczy powietrza. Tani sposób na piękny zapach w domu daje zbieranie kwiatów polnych, które następnie suszymy.

Suszone kwiaty należy wrzucić do słoika, który następnie zakręcimy, gdy tylko będziemy tworzyć kolejny odświeżacz dodajemy kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, by bukiet zapachowy stał się intensywniejszy. Po 7 dniach aromaty będą dobrze wymieszane. Słoik odkręcamy tylko na kilka chwil, by pomieszczenie wypełniło się przyjemnym zapachem.

Pomarańcze i goździki – zapach świąt

Połączenie pomarańczy oraz goździków to tradycyjny świąteczny aromat, który zawsze kojarzy się z naszym ulubionym czasem w ciągu roku.

Tani sposób na piękny bukiet zapachów w domu przy użyciu pomarańczy jest wyjątkowo łatwy do wykonania. W pomarańcze należy powbijać ziarenka goździków. Dodatkowo pomarańczę można ozdobić wstążka, by powiesić ją w wybranym miejscu. Taki odświeżacz nie tylko sprawi, że dom będzie przyjemnie pachniał, ale dodatkowo jest gustowną ozdobą, która może leżeć na stole, komodzie czy parapecie okna.

Wykorzystując pomarańczę warto połączyć ją również z cynamonem. Pomarańczę kroimy na cząstki. Wkładamy do słoika i dodajemy 2 łodygi cynamonu, łyżkę stołową anyżu oraz łyżkę goździków. Następnie zalewamy wszystko wodą i odstawiamy słoik na kilka dni. Po krótkim czasie zapachy wymieszają się i stworzą przyjemną kompozycję. Wtedy ustawiamy słoik w wybranym miejscu.