luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Uroda

Czym modelować włosy? – porady na niesforne kosmyki.

Modne i eleganckie fryzury bywają nie tylko piękne, ale i trudne w wykonaniu. Wszystko przez tajniki modelowania i utrzymania fryzury w ryzach. A samo wystylizowanie włosów niekiedy kojarzy się ze straconym czasem i brakiem chęci. Na rynku jednak figuruje wiele produktów i sposobów, dzięki którym każdy rodzaj włosów zostanie okiełznany. Jak jednak nie zagubić się pod ogromnym asortymentem tych dobrodziejstw? A przy tym pytanie najważniejsze, czym modelować włosy, by dostać zadowalający efekt?

Kosmetyki do włosów.

Polecane w modelowaniu fryzury są lotiony. Tajemniczo brzmiąca nazwa dla nowicjuszy tematu, kryje za sobą nic innego jak łatwo dostępne na rynku kosmetyki do włosów. Najczęściej można spotkać je w postaci buteleczki z rozpylaczem. Lotiony wyróżnia łatwa aplikacja, która nie obciąża włosów, a nadaje im blasku i pomaga w rozczesywaniu. Włosy podczas stylizowania, nie puszą się, ułatwiając modelowanie. Takowe produkty polecane są dla osób o włosach długich i cienkich.

Kolejnym preparatem, który okiełzna niesforne kosmyki, jest żel do układania włosów. Można używać go na mokre, jak i suche włosy. Żel do włosów pozwoli usztywnić wykonaną fryzurę i nadać jej nietuzinkowego połysku. Żel do włosów częściej używany jest przez panów, ale i panie chętnie sięgają po ten produkt. Świetnie nadaje się przy krótkich fryzurach, ponieważ pozwala unieść włosy i nadać im trwały efekt. Używając żelu do włosów, nie trzeba bać się przetłuszczenia, które może być kojarzone właśnie z tym produktem. Kosmetyk zawiera w sobie nawilżające składniki, wspomagając przy tym włosy.

Nie można zapomnieć o popularnym lakierze do włosów. Na rynku figuruje wiele lakierów do włosów, przeznaczonych do każdego rodzaju włosów. Specjalne lakiery pozwalają nabłyszczyć włosy, a nawet nałożyć na nie brokat jeśli na celu mamy sylwestrową stylizację. Modelowanie włosów za pomocą lakieru jest proste, ponieważ włosy natychmiast stają się usztywnione i pozostają na miejscu podczas długich godzin spędzonych na mieście lub w pracy. Lakier zabezpiecza włosy przed wiatrem, deszczem oraz wilgocią. Warto pamiętać, że im większa jest odległość rozpylacza od włosów, tym lepszy jest efekt.

Pianka do układania włosów nadaje fryzurze objętości. Produkt ten świetnie nadaje się do włosów kręconych, ponieważ kosmetyk nie niszczy naturalnych kręceń, a je podkreśla. Wystarczy trochę pianki do włosów by nadała ona sprężystości wymarzonej fryzurze.

Modelowanie suszarką.

Suszarka jest nieodłącznym elementem stylizowania włosów. Pozwala nie tylko wysuszyć włosy, ale i nadać im zwiewnego kształtu. Radzi się przytrzymywanie kosmyków włosów podczas suszenia, pozwala to na większą kontrolę podczas swobodnego rozdmuchiwania włosów. Warto stylizowanie zacząć od tych najbardziej niesfornych kosmyków włosów. Suszarkę należy trzymać, tak aby strumień szedł ku dołowi. Pomaga to zamknąć łuski włosów, co prowadzi jedynie do gładkich i przyjemnych w dotyku włosów. Włosy nabiorą naturalnego blasku i będą zachwycać wszystkich na każdym kroku.