luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

zegar do salonu
Lifestyle

Idealny zegar do salonu nowoczesnego oraz klasycznego

Zegar to taki przedmiot, który powinien znajdować się w każdym elegancko urządzonym salonie. Niegdyś pełnił on tylko funkcję praktyczną, a dziś jest ważnym elementem dekoracyjnym. Jaki wybrać zegar do salonu, aby wnętrze prezentowało się wyjątkowo?

Idealny zegar do pokoju dziennego

Salon to jeden z najważniejszych pokojów w każdym domu. To w tym pomieszczeniu reprezentacyjnym przyjmujemy gości oraz spędzamy wspólnie czas z rodziną. Jeśli salon jest gustownie oraz elegancko urządzony, to wówczas każdy domownik może pozwolić sobie na bardzo przyjemny relaks po ciężkim dniu spędzonym w pracy.

Warto zatem aranżacji tego wnętrza poświecić dużo uwagi i skupić się na każdym istotnym detalu. Istotną dekoracją ściany w każdym elegancko urządzonym salonie jest zegar. Jego zakup powinien być zawsze dobrze przemyślany. Warto zawsze wybrać taki zegar do salonu, który będzie pasował zarówno stylistycznie, jak i kolorystycznie.

Jaki wybrać zegar do nowoczesnego salonu?

Dziś mnóstwo właścicieli mieszkań decyduje się na urządzanie salonu w stylu nowoczesnym. Jaki zatem wybrać zegar do takiego wnętrza? Ważne jest, aby posiadał on oryginalny design oraz nietypową formę. Nowoczesne zegary na ścianę potrafią być idealnym dopełnieniem każdej aranżacji. Ponadto stanowią centralny punkt tego pomieszczenia. W nowoczesnych pomieszczeniach doskonale prezentują się zegary wykonane ze szkła, betonu, drewna oraz metalu.

Do każdego salonu urządzonego w stylu minimalistycznym doskonale pasuje prosty zegar bez zbędnych zdobień. Dobrym wyborem są również efektowne oraz bardzo designerskie zegary ścienne bez tarczy. Mogą to być na przykład same wskazówki odmierzające czas lub w zestawie z cyframi do samodzielnego przyklejenia na wybranej ścianie.

Jeśli w salonie króluje biel, to dobrym wyborem jest delikatny zegar z białą tarczą, który idealnie wkomponuje się w aranżację takiego pomieszczenia.

Jaki wybrać zegar do klasycznego salonu?

W wielu domach można wciąż spotkać salony urządzone w stylu klasycznym. Jaki zatem wybrać zegar do takiego wnętrza? W klasycznych pokojach dziennych doskonale prezentują się stylowe oraz eleganckie zegary, które zwracają na siebie uwagę jakością wykonania oraz ponadczasowym designem.

Do klasycznego salonu doskonale pasuje zegar z ozdobnym cyferblatem, na przykład z motywem roślinnym czy jakimś ciekawym krajobrazem. Podobny motyw może także znajdować się na poduszkach lub innych dekoracjach.

Nieustannie modne są także zegary stylizowane na styl dworcowy. Modele takie idealnie wpisują się w każdą stonowaną przestrzeń, w której dominują beże, brązy oraz różne odcienie szarości. Taki zegar świetnie współgra także ze stylowymi meblami z drewna.