luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Płyny do dezynfekcji
Zakupy

Płyny do dezynfekcji

Dezynfekcja rąk stała się nowym obowiązkiem wielu ludzi na całym świecie. Wszystko przez pandemię koronawirusa i chęć uniknięcia zarażenia siebie lub kogoś innego. Nie wszędzie można pozwolić sobie na umycie rąk. W takich właśnie miejscach przydaje się płyn do dezynfekcji rąk. Często w restauracjach i innych miejscach, w których nie brakuje ludzi, stosuje się również płyny dezynfekujące do powierzchni. Czym różnią się jedne od drugich?

Płyny do dezynfekcji powierzchni

Płyny służące do dezynfekcji powierzchni mają nieco inny skład chemiczny niż te, które służą do dezynfekcji rąk. Często są one silniejsze oraz zawierają w swoim składzie chemicznym inne substancje, które nie powinny mieć kontaktu z ludzką skórą i śluzówkami. Płyny do mycia powierzchni nie tylko zabijają koronawirusy, ale również bakterie. Dzięki temu, po zdezynfekowaniu powierzchni mamy mniejsze szanse na złapanie jakieś choroby. Płyny dezynfekujące do powierzchni dostępne są w różnych wariantach zapachowych – od zapachów kwiatowych, przez owocowe, na ziołowych skończywszy. Dzięki temu każdy może wybrać taki zapach, jaki będzie najbardziej odpowiadał.

Płyny dezynfekujące do rąk

Płyny do dezynfekcji rąk są zdecydowanie bardziej łagodne. Ich główną bronią na wirusy i bakterie jest alkohol etylowy w stężeniu ok 70 do 75%. Płyn do dezynfekcji może również występować w formie żelu – czyli w formie idealnej do użytkowania „w biegu”. Żelowa konsystencja utrudnia rozlewanie się. Płyny do dezynfekcji rąk często zawierają również środki nawilżające, by po ich stosowaniu dłonie nie były wysuszone (bo alkohol etylowy wysusza skórę dłoni). Będzie to miało szczególną wartość dla tych, którzy posiadają problemy skórne – na przykład atopowe zaplenie skówy. Nie bez znaczenia jest też zapach – na rynku dostępnych jest wiele zapachów płynów do dezynfekcji. Dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie. Warto pamiętać o tym, że zapach ten potrafi być wyczuwalny jeszcze przez kilka godzin po aplikacji żelu, dlatego warto wybrać taki, który nie będzie drażniący. 

Płyny dezynfekujące – gdzie można je kupić?

Płyny do dezynfekcji można kupić w drogerii, supermarkecie czy na stacji benzynowej. Oprócz tego płyny dezynfekujące kupić można w sieci – w specjalistycznych sklepach lub na aukcjach internetowych. Ze względu na pandemię produkt tego typu stał się powszechnie dostępny. Powstały różne pojemności – bez problemu można dostosować produkt do własnych potrzeb. Najpewniejszym źródłem zakupu tego typu produktu są jednak wciąż specjalistyczne sklepy oraz apteki.