luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

najmodniejsze perfumy
Lifestyle

Najmodniejsze perfumy – czy warto je wybierać?

Zapachy co prawda nie podlegają modzie w taki sam sposób jak na przykład ubrania, że ktoś dyktuje, jakie nuty są w danym momencie modne, ale na pewno duże znaczenie ma to, co pojawia się na rynku. Modne zapachy to przede wszystkim perfumy mocno promowane, zazwyczaj wypuszczane przez dobrze znane marki – największe firmy oferujące tego rodzaju asortyment. Czy warto na nie stawiać?

Najmodniejsze perfumy nie zawsze najlepsze

Oczywiście nie brakuje kobiet, które bezkrytycznie podążają za modą i nawet nie zastanawiają się, czy dana rzecz się im podoba – używają jej, by po prostu być trendy i zaimponować otoczeniu. W przypadku perfum także jest to możliwe, zwłaszcza że dobrej jakości zapachy są mocno wyczuwalne. Stosując modne perfumy, można uzupełnić swój modny wizerunek. Nie zawsze jednak będzie to dobre rozwiązanie.

Warto pamiętać, że kwestia odbierania zapachu jest bardzo indywidualna – to, co podoba się jednym, dla innych może być paskudne. Po zakupie najmodniejszych perfum może się więc okazać, że zupełnie nie jest się w stanie ich używać.

Oczywiście nie wszyscy są tak samo wrażliwi na zapachy, niektórym nie przeszkadzają żadne wonie. Istotna jest jednak jeszcze jedna kwestia – jakość. Niestety nie brakuje sytuacji, w których producenci korzystają ze swej renomy i nieszczególnie przykładają się do nowych produktów, wiedząc, że i tak będą one chętnie wybierane tylko ze względu na markę. Nieraz w sieci można znaleźć opinie osób rozczarowanych tym, że szeroko reklamowany, zapowiadany i oczekiwany od dawna zapach największe producenta okazał się być kiepski czy choćby ulotny, czy też powtarzalny. Jednocześnie zwykle ceny nie są małe, więc jeśli chce się uniknąć takiego rozczarowania, a nawet złości, trzeba po prostu sprawdzić zapach przed zakupem.

Czasem lepsze dobrze znane

Ponieważ na rynku jest bardzo wiele perfum, zarówno nowych, stale pojawiających się, jak i produkowanych od lat, producenci muszą mocno się starać, by ich propozycje nie niknęły w tłumie. Osiąga się to na różne sposoby, na przykład stosując nuty mające głównie zaskakiwać, a nie zawsze udane (znane są perfumy, w których znajduje się nuta ryby) czy też wyszukane flakony, dominujące nad całkiem prozaiczną zawartością. Mając to na uwadze, często lepiej jest pozostać przy znanych sobie zapachach, niezawodnych i sprawdzonych w wielu sytuacjach. Poza tym, kiedy nie chce się pachnieć jak połowa ulicy (a tym grozi kupowanie modnych perfum) można zwrócić się ku zapachom obecnym na rynku od wielu lat, mającym status kultowych.