Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i maksymalnego korzystania z pogody. Co więcej, jest to pora wykorzystywana przez całą rzeszę turystów na wyjazdy i zwiedzanie. Znalezienie noclegu spełniającego nasze warunki wbrew pozorom nie jest zadaniem niemożliwym. W dobie obecnej, kiedy panuje coraz większe nastawienie na klienta oraz jego potrzeby i komfort, hotele, pensjonaty oraz wszelkie inne firmy świadczące usługę noclegu rozbudowują swoją ofertę. Czynią tak dlatego, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienteli, zachęcając jak największą ilość do skorzystania z oferowanych usług.
Czego dowiemy się z artykułu?
- Jak przygotować się do wakacji z psem?
- O czym należy pamiętać, wybierając się w trasę transportem publicznym z pupilem?
- O czym nie zapominać w czasie podróży z psem?
Jak przygotować się do wakacji z psem?
Niemniej jednak wciąż wyjazd na wakacje z psem stanowi nie lada wyzwanie. Nie wszystkie miejsca noclegowe w swojej ofercie zawierają możliwość przenocowania zwierzęcia domowego. Wciąż w wielu hotelach i pensjonatach nie ma zgody na przebywanie zwierzęcia w środku, zaś znalezienie miejsca noclegowego, gdzie zwierzęta domowe są akceptowane niestety nie jest możliwe w każdej miejscowości. Chyba że weźmiemy pod uwagę współpracę z prywatnym noclegodawcą, aczkolwiek wtedy można zastać warunki niespełniające wymagań takich jak prywatna łazienka. Zatem wakacje spędzone z pupilem poza domem mogą stanowić drobną przeszkodzę w przypadku, kiedy chcemy wyjechać w konkretne miejsce, lecz okazuje się, iż nie akceptują tam domowych zwierząt. Kiedy jednak miejsce noclegowe z jednoczesną akceptacją zwierząt domowy zostanie zarezerwowane, wciąż jednak trzeba pomyśleć o przedostaniu się tam z domu. Przewóz psa we własnym transporcie jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jednakże pozwolić na nie mogą sobie wyłącznie właściciele samochodów. W przypadku kiedy turysta nie posiada własnego pojazdu i zmuszony jest przemieszczać się transportem publicznym, charakter przejazdu z psem nabiera zupełnie innego wymiaru.
O czym należy pamiętać, wybierając się w trasę transportem publicznym z pupilem?
Przede wszystkim piesek nie może hasać po wolności. Wymagane jest prowadzenie zwierzęcia na smyczy, ale również nie można zapomnieć o kagańcu. Nie ma znaczenia czy podróż odbywa się autokarem, czy pociągiem, pies bez kagańca nie ma prawa uczestniczyć w podróży. Tak stanowi każdy regulamin, jednoznacznie informując o sposobie, w jaki należy przewozić zwierzęta domowe. Co więcej, dobrze posiadać przy sobie książeczkę psa, która jest oczywiście aktualna i odpowiednio uzupełniona. Szczególnie pod względem obowiązkowych szczepień, których zaniedbanie może skutkować poważnymi konsekwencjami karnymi.
O czym nie zapominać w czasie podróży z psem?
Jednocześnie należy pamiętać o indywidualnych potrzebach zwierzęcia. Długa podróż pociągiem może być wyjątkowo niekomfortowa i męcząca. Pies podobnie jak człowiek posiada potrzeby, którym należy sprostać, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Zwierzę bowiem potrzebuje zarówno zjeść i napić się, jak także załatwić potrzeby fizjologiczne, co w trasie koleją stanowi nie lada wyzwanie.
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty urlopowania z psem, dobrze zastanowić się, czy wspólne wakacje faktycznie będą najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście każdy pupil jest członkiem rodziny, niemniej jednak być może lepiej będzie poprosić rodzinę bądź przyjaciół o kilkudniowe zajęcie się psiakiem.