luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

wycieczka do Francji
Lifestyle

Wycieczka do Francji – co warto wiedzieć?

Choć wakacyjne wyjazdy to głównie rejony egzotyczne i bardzo gorące, to jednak coraz więcej osób zwraca uwagę również na nieco inne, wcale nie mniej interesujące kierunki, czyli np. na Francję. Jak się okazuje, wycieczki do Francji mogą być naprawdę relacyjnym sposobem na spędzenie letniego urlopu. Co zobaczyć we Francji i jak zaplanować taki urlop?

Paryż wycieczka objazdowa

Od jakiego miejsca zaczyna się każda wycieczka do Francji? Nie da się ukryć, że pierwszym miejscem, które każdy chce zobaczyć, jest stolica, czyli Paryż. Jest to miejsce o niezwykle długiej historii, a z tego powodu przepełnione licznymi zabytkami i miejscami wręcz kultowymi.
Jaki jest obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Paryża? Jak można się łatwo domyślić, absolutnie obowiązkowe jest udanie się na wieżę Eiffla, na którą można wjechać specjalną windą. Pozwala to nie tylko obcować z bliska z ikonicznym obiektem, lecz przede wszystkim podziwiać przepiękną panoramę całego miasta z dużej wysokości.
Rzecz jasna wieża Eiffla to nie jedyna warta zobaczenia rzecz w Paryżu. Oprócz tego warto udać się do znanej na całym świecie katedry Notre-Dame. Co prawda obecnie z powodu pożaru sprzed kilku lat wejście do środka nie jest możliwe, lecz warto ją zobaczyć nawet z zewnątrz, ponieważ robi ogromne wrażenie.
Na koniec wycieczki po Paryżu warto udać się nad Sekwanę i pospacerować tamtejszymi bulwarami, które są naprawdę klimatyczne i charakteryzują się cudowną atmosferą. Z całą pewnością uda się natknąć na okoliczne wydarzenia kulturalne.

Co poza Paryżem?

Oczywiście Francja to nie tylko Paryż, lecz wiele innych równie ciekawych, atrakcyjnych turystycznie i kulturalnie miejsc. Co więc powinno się jeszcze zobaczyć podczas wycieczki do Francji?
Szczególnie warta odwiedzenia jest Normandia, a konkretniej mówiąc znajdujące się w niej miasteczko Mont Saint Michel. Jest to niewielkie miasteczko, którego główną zaletą jest przepiękne położenie i znajdujący się na szczycie wzgórza klasztor Saint Michel. Innym pięknym miastem jest znajdująca się w pobliżu Marsylia, w której podziwiać można przepiękne muzea.
Jeśli czyjś budżet wakacyjny jest naprawdę okazały, warte zobaczenia we Francji będzie Lazurowe Wybrzeże, a w szczególności Nicea. Jest to miejsce odwiedzane bardzo chętnie przez najzamożniejszych Francuzów, którzy chętnie wypoczywają na pięknych plażach i w gorącym słońcu. To właśnie tu, w niedalekiej odległości znajduje się jedno z najbogatszych miejsc na świecie, czyli księstwo Monaco.
Jeśli kogoś interesują sporty zimowe i górskie wędrówki, to Francja również takie atrakcje oferuje. W tym celu warto udać się przede wszystkim do miasteczka Chamonix. Jest ono położone w pobliżu najwyższego szczytu naszego kontynentu, czyli Mont Blanc. Co szczególnego oferuje to miasteczko? Obecny jest tu jeden z najstarszych ośrodków narciarskich we Francji. Co ciekawe, jest to miejsce warte odwiedzenia nie tylko zimą, lecz również latem, gdy warunki idealnie nadają się do długich pieszych wędrówek po świetnie przygotowanych i przepięknie wytyczonych trasach trekkingowych.