luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Serum przeciwzmarszczkowe
Uroda

Serum przeciwzmarszczkowe – kiedy zacząć go używać?

Zmarszczki to problem, który prędzej czy później dotknie każdego z nas. Nic dziwnego, że tak wiele osób, a zwłaszcza kobiet, stara się z nimi walczyć. Im mniej zmarszczek, tym młodszy wygląd, co zdecydowanie poprawia samopoczucie. W walce z oznakami starzenia pomagają kosmetyki, w tym serum przeciwzmarszczkowe. Kiedy zacząć go używać?

Czym jest serum przeciwzmarszczkowe?

Krem przeciwzmarszczkowy to popularny sposób walki z oznakami starzenia się skóry. Serum przeciwzmarszczkowe nie cieszy się już taką sławą, choć jest niejednokrotnie od kremu skuteczniejsze. A to dlatego, że zawiera składniki w większym stężeniu, co pozwala dogłębnie nawodnić skórę oraz poprawić jej jędrność. Serum ma wodnistą lub olejową konsystencję, która szybciej się wchłania, efektywnie poprawiając mikrokrążenie skóry, regeneruje cerę oraz dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych. Pierwsze efekty stosowania serum przeciwzmarszczkowego widać na ogół po 2-3 tygodniach regularnego stosowania.

Kiedy sięgnąć po serum przeciwzmarszczkowe?

Nie ma zgody co to tego, kiedy najlepiej jest zacząć stosowanie serum przeciwzmarszczkowego. W dużej mierze jest to kwestia indywidualna. U niektórych osób pierwsze zmarszczki widoczne są już po 20 roku życia, podczas gdy inne zachowują gładką cerę aż do 40. Duże znaczenie ma także styl życia. Palenie papierosów, zła pielęgnacja cery czy częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne sprawiają, że skóra szybciej się starzeje. Wiadomo jednak, że proces utraty kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry, zaczyna się już w wieku 25-30 lat. Oznacza to, że serum przeciwzmarszczkowe najlepiej zacząć stosować jest właśnie w tym okresie. Nie ma również przeciwwskazań, aby sięgnąć po kosmetyk wcześniej – jego stosowanie będzie wówczas pełnić funkcję prewencyjną. Serum to zatem kosmetyk uniwersalny, który może być stosowany w każdym momencie życia.

Jak stosować serum przeciwzmarszczkowe?

Wbrew pozorom, serum przeciwzmarszczkowe nie wyklucza stosowania kremów. Wręcz przeciwnie, jest to idealne połączenie, pozwalające na uzyskanie lepszych rezultatów. Krem na noc pozwoli nawilżyć skórę, jeśli masz skórę suchą postaw na produkt na bazie oleju, jeśli mieszaną bądź tłustą wybierz krem, który na pierwszym miejscu w składzie ma wodę. Nie tylko serum przeciwzmarszczkowe, ale każdy produkt o lejącej konsystencji warto ,,zamknąć”gęstszym kremem, który przyspieszy wchłanianie, często mniej stabilnych, składników aktywnych. Serum nawilżające, jeśli masz ekstremalnie suchą cerę, warto również nałożyć rano na dokładnie oczyszczoną skórę, dzięki czemu zyska ona na świeżości. Produkty należy oczywiście stosować regularnie, wówczas możemy spodziewać się najlepszych efektów. Zarówno w przypadku kremu, jak i serum, nie należy używać zbyt dużej ich ilości, aby nie przeciążyć cery składnikami aktywnymi.

Serum nawilżające może być pomocne w każdym wieku, odgrywając rolę prewencyjną lub łagodzącą skutki starzenia się cery. Nigdy nie jest za późno, aby sięgnąć po ten specyfik. W każdym przypadku pomoże on poprawić kondycję oraz wygląd skóry.