luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Uroda

Na co uważać podczas makijażu nosząc okulary?

Wiele kobiet stosuje makijaż na co dzień. Jest to dla nich komfortowa forma, dodająca uroku podczas wykonywania zadań w pracy. Jednak właścicielki okularów muszą mierzyć się z wieloma trudnościami jeśli chodzi o wykonanie makijażu oraz nie zabrudzenie szkieł. Co należy wiedzieć wykonując makijaż pod okulary?

W dzisiejszych czasach wykonywanie makijażu staje się sztuką i ciekawym zainteresowaniem. Dobiera się go tylko nie pod kątem stylizacji oraz okazji, ponieważ panie w okularach, powinny mieć na uwadze również swoją wadę wzroku. To czy szła są powiększające albo oddalające, jest wysoce istotne by uniknąć nieciekawych efektów tuż po nałożeniu na nos okularów.
Ważne są również same oprawki. Dobierając odpowiedni kształt okularów, powinno się poświęcić temu więcej czasu by pasował do naszej twarzy. Okulary stają się wtedy ładnym dodatkiem, a nie tylko przymusem.

Na co uważać?

Kluczową kwestią jest nie stosowanie nadmiernej ilości kosmetyków na nos, ponieważ bezpośrednio styka się on z oprawkami okularów. Z tego względu wszelki podkład, korektor czy puder, zostanie zwyczajnie ściągnięty, pozostawiając nieestetyczną dziurę w podkładzie. Nieciekawy efekt wizualny można uniknąć dzięki odpuszczeniu sobie w tym miejscu nadmiernej ilości produktów. Inną radą jest kontrolowanie sytuacji i poprawianie makijażu w przypadku nieładnie wyglądającej okolicy nosa.

Warto wspomnieć o tym, że zimą okulary lubią parować. Jest to nie tylko uciążliwe, gdy z zewnętrz wchodzi się do ciepłego pomieszczenia, ale i może powodować rozmazywanie się makijażu. Pomocne okażą się niezastąpione i efektywne kosmetyki wodoodporne.

Kobiety o długich rzęsach, powinny uważać na tusze do rzęs. Wymalowane rzęsy mogą pobrudzić szkła, co zmniejsza widoczność i jest nieestetyczne. W takim przypadku należy zręcznie posługiwać się szczoteczką do tuszu i zakręcić rzęsy do góry. Nie tylko nadaje to ładny efekt magnetycznego spojrzenia, ale przede wszystkim chroni szkła w okularach przed kontaktem z pomalowanymi rzęsami.

Dalekowzroczność.

Szkła z plusami sprawiają, że oczy wyglądają na większe niż w rzeczywistości. Chociaż może dodawać to uroku, podczas makijażu należy uważać by nie przesadzić. Poleca się stosować makijaż, który pomniejszy oko. Efekt ten uzyska się dzięki delikatnym ruchom. W tej okolicy twarzy nie powinno się przesadzać z makijażem. Warto przy tym nie zapominać, że plusy przybliżają, a więc bardziej widoczne będą wszelkie niedoskonałości. By się ich pozbyć należy sięgnąć po korektor pod oczy, który ukryje zmarszczki oraz cienie pod powiekami. Zwieńczając makijaż, nie można zapomnieć o ustach, które przez powiększone oczy, mogą wydawać się za małe. Rozwiązaniem będzie użycie wyrazistej pomadki.

Krótkowzroczność.

W przypadku posiadania wady na minusie, stosuje się odwrotną taktykę. Szkła na minusach, sprawiają, że oczy są pomniejszone, a więc powinno nam zależeć na ich większym uwydatnieniu i powiększeniu. Warto zastosować dla takiego efektu, makijaż o wiele mocniejszy, ale jasnymi barwami. Świetnie nada się eyeliner, ale wyłącznie na górnej powiece.