luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

meble kuchenne
Lifestyle

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli kuchennych?

Atrakcyjna wizualnie kuchnia to przede wszystkim ta, która będzie się podobać gospodarzom. Warto wykorzystać do jej aranżacji nowoczesne meble, dzięki którym nabierze ona właściwego charakteru. Czym powinny się one charakteryzować i na co zwrócić uwagę?

Z jakiego materiału wybrać meble?

Kuchnia jest miejscem o podwyższonej wilgotności powietrza, nawet pomimo sprawnej wentylacji i okapów. Ponadto, w ciągu dnia sporo się tu dzieje — rozlewają się różne płyny, kapie woda, używane są rozmaite środki czyszczące. Dlatego też meble kuchenne powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Oznacza to głównie odporność brzegów na odklejanie się pod wpływem wilgotnego powietrza. Tu przydatna bywa okleina ABS, która właśnie przed tym zabezpiecza. Należy wybrać meble o solidnych frontach wykonanych z porządnej płyty meblowej, grubo zabezpieczonej przed uszkodzeniami. Dzięki temu będzie można swobodnie je czyścić tak często, jak jest to potrzebne, i nie będzie trzeba obawiać się ich uszkodzeń pod wpływem uderzenia czy zarysowania. W przypadku blatów kuchennych należy zastosować tę samą zasadę razy dwa — czyli wybrać najmodniejsze dostępne materiały pozwalające na swobodne użytkowanie ich bez obaw o wygląd.

Jaki styl mebli wybrać?

Czy meble kuchenne powinny wpisywać się w najnowsze trendy? Z pewnością tak, i dlatego cieszy fakt, że obecne trendy oscylują wokół stonowanej kolorystyki, klasycznie zdobionych frontów i naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Kuchnia będąca połączeniem żywych kolorów, nowoczesnych kształtów, akrylowych frontów, z dodatkiem futurystycznych hokerów to z pewnością bardzo ciekawy sposób na urządzenie tego pomieszczenia w swoim stylu. Jednak warto się zastanowić, czy tak wyraziście urządzone wnętrze nie znudzi się nam po jakimś czasie, a za kilka lat nie będzie się wydawało potwornie niemodne.

Jakie funkcje powinny mieć meble kuchenne?

Doskonałym wyborem są meble kuchenne robione na zamówienie, szczególnie do małych lub nieustawnych wnętrz. Dzięki nim uda się racjonalnie wykorzystać każdą wolną przestrzeń i urządzić naprawdę wygodną kuchnię. W większości pomieszczeń udaje się jednak z powodzeniem zmieścić klasyczne komplety mebli kuchennych — z ciągiem szafek dolnych i wiszących. Warto dopasować dostępne meble do kształtu i potrzeb własnej kuchni, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Można nawet pokusić się o dokładną rozpiskę — jakie naczynia i przybory kuchenne oraz produkty spożywcze mają być umieszczone w konkretnych szafkach w komplecie mebli kuchennych, który najbardziej przypadł Ci do gustu.