luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

używane części do samochodu
Lifestyle

Dlaczego warto kupować używane części do samochodu?

Z roku na rok po polskich drogach porusza się coraz więcej samochodów, ich stan techniczny jest bardzo ważny ze względu na bezpieczeństwo wszystkich. Na stacjach demontażu można się pozbyć aut powypadkowych i niesprawnych. W każdym z takich samochodów jest wiele elementów, które są w pełni sprawne, z tego względu jest wiele sklepów, które oferują takie części.

Korzyści ze stosowania części używanych?

Jedną z największych zalet zakupu takich części są duże oszczędności finansowe. Bardzo często rozmontowywane są praktycznie nowe samochody, które nie nadają się do jazdy wskutek wypadku. Znajdują się w nich sprawne, mało używane, sprawne części, których cena niejednokrotnie jest kilka razy niższa od nowych odpowiedników. Takie rozwiązanie jest także często lepsze niż stosowanie wątpliwej jakości nowych zamienników. Używane części do samochodów są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku naprawy aut kilkuletnich, w nowych samochodach zakup takich części warto dobrze przemyśleć. Używane elementy mogą w znacznym stopniu odstawać od nowych komponentów samochodu. Używane części zazwyczaj pasują do tego samego modelu auta, w przypadku tańszych zamienników nie zawsze to się sprawdza. Przed zakupem części używanych należy zwrócić uwagę na ich stan, różne odkształcenia czy ogniska korozji.

Jakich części używanych lepiej unikać?

Dokonując wyboru używanych części lepiej unikać podzespołów określanych, jako elementy eksploatacyjne pojazdu, z reguły takie elementy szybko podlegają zużyciu, dlatego mają największy wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, a także innych współuczestników ruchu drogowego. Części, których lepiej unikać na rynku wtórnym to między innymi:

 – klocki i szczęki hamulcowe,

 – przeguby i inne elementy układu kierowniczego,

 – przewody i części układu hamulcowego,

 – poduszki powietrzne i moduły układu elektrycznego,

 – fotele połączone z poduszkami powietrznymi oraz pasami bezpieczeństwa.

Jeśli zawiedzie część, która nie powinna być wymieniana na używaną, firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty odszkodowania. Z kolei decydując się na zakup używanych części, należy dokładnie sprawdzić, z jakiego rocznika i modelu pochodzi dany element, a także uzyskać jego numer.

Jakie używane części warto kupować?

W każdym aucie jest wiele różnych podzespołów, używane części do samochodów są wykorzystywane z różnych przyczyn. Wielokrotnie wykorzystywane są elementy karoserii i inne części blacharskie. Umożliwiają one przyspieszenie remontu auta, ponieważ nie ma potrzeby naprawiania i lakierowania uszkodzonego elementu. Z reguły wykorzystywane są wtórnie także szyby boczne, lusterka, oświetlenie, czy elementy tapicerki, które są zagospodarowywane często przez fanów klasycznych samochodów dokonujących ich renowacji. Poszukiwane są również podzespoły chłodzenia silnika. Poszukując używanych części, trzeba dokładnie sprawdzić model samochodu, nie wszystkie elementy będą pasować do konkretnej wersji samochodu, mogą być one produkowane w różnych okresach, w których stosowano różne technologie, nawet jeśli model był taki sam.