Telefon dla seniora – który wybrać?

0
14

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w swej kieszeni czy torebce posiadamy najnowsze smartfony warte nawet kilka tysięcy złotych. Trudno jest nam wyobrazić sobie obecnie telefon bez ekranu dotykowego, dostępu do wielu multimediów czy też Internetu. Tymczasem dla wielu osób w podeszłym wieku, jak nasi rodzice czy dziadkowie, taka technologia to bardzo trudna do pokonania bariera. Nie chcąc jednak tracić kontaktu z nami i rodziną, potrzebują telefonu dla siebie. W tym momencie na szczęście z pomocą przychodzą producenci. Ich niejeden telefon dla seniora to prawdziwe wybawienie.

Jaki powinien być telefon dla seniora?

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę przy kupnie takiego telefonu dla babci czy dziadka będą duże przyciski. W klasycznym ujęciu przyciski były minimalizowane ze względu na coraz większy wyświetlacz. Wielu starszym osobom mocno to przeszkadzało. W dedykowanych im modelach stosowane są na szczęście większe i dobrze czytelne klawiatury z najważniejszymi przyciskami. W przypadku samego wyświetlacza nie musi być on koniecznie dużych rozmiarów. Najważniejsze jest to, aby był on czytelny. Liczy się tutaj także prosty interfejs. Zamiast dodatkowych przycisków czy skrótów, telefon powinien być prosty i maksymalnie intuicyjny w obsłudze. Na ekranie głównym wyświetlane winny być tylko najistotniejsze informacje.

Dobrze jest także zwracać uwagę na baterię. Na całe szczęście rezygnacja z panelu dotykowego niesie za sobą także spore oszczędności na energii. Telefon dla seniora nie będzie wymagał ładowania co 1 lub 2 dni. Bateria w zupełności powinna starczyć na tydzień użytkowania – bliżej tutaj już do legendarnej Nokii 3310 niż nowych smartfonów. Warto także sprawdzić kilka interesujących oraz przydatnych funkcji dodatkowych. Pomocne są przyciski alarmowe, latarka, automatyczne wybieranie ostatniego numeru.

Poznaliśmy najistotniejsze cechy telefonów dla seniorów. Pora teraz przejść do konkretów.

Maxcom MM 428 BB

Maxcom od lat jest jednym z liderów pod względem tanich i prostych rozwiązań w przemyśle telekomunikacyjnym. Model ten jest jedną z najciekawszych propozycji dla seniora. Bez problemu zostanie zakupiony za mniej niż 100 złotych. Posiada on duże przejrzyste klawisze oraz wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala. Ciekawym udogodnieniem jest tutaj radio, które działa bez konieczności podłączania zestawu słuchawkowego. Seniorzy mają do swej dyspozycji także budzik, latarkę, dual SIM, szybkie wybieranie numerów, aparat fotograficzny czy też moduł SOS.

Manta Senior TEL1707

Jest to jeden z najtańszych modeli dostępnych na polskim rynku. Jest to niezwykle prosty w obsłudze telefon, specjalnie przeznaczony dla osób starszych. Posiada na standardowym wyposażeniu duże i czytelne przyciski, przycisk SOS, gniazdo kart MicroSD, a także wbudowane radio FM działające bez konieczności podłączania słuchawek. TEL1707 daje starszym osobom także okazję do skorzystania z wbudowanej latarki.

Alcatel 20.08

Model oferowany przez firmę Alcatel to urządzenie bardziej zaawansowane niż opisywane dwa wcześniej. Telefon ten posiada między innymi funkcje obsługi dwóch kart sim, duże i czytelne klawisze, funkcje SOS, wbudowany aparat 2.0 Mpix, przydatne funkcje multimedialne jak odtwarzacz plików video i muzyki czy też korzystanie z radia FM. To o wiele lepsze rozwiązanie dla tych osób, które chciałyby się wśród znajomych pochwalić na telefonie zdjęciem swych dzieci i wnucząt.

Manta TEL2407 Senior

To kolejna ciekawa propozycja dla seniora od Manty. Tym razem mamy jednak do czynienia z telefonem z klapką, czyli powrotem trochę do tradycji. Jest on w związku z tym interesującą alternatywą dla opisywanych wyżej modeli. Manta TEL2407 Senior posiada między innymi aparat fotograficzny, wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala, slot na kartę pamięci, odtwarzacz MP3, latarkę, radio, Dual SIM. Ważne jest to, iż z tyłu klapki znajdują się trzy pomocne przyciski: S.O.S., latarki i szybkiego uruchamiania multimediów.

Nowa Nokia 3310

Niedawno na rynek powróciła legendarna Nokia 3310, lecz w zupełnie nowej odsłonie. Nowy telefon mimo wszystko jednak nawiązuje do charakterystycznego kształtu oryginału. Być może będzie on świetnym pomysłem dla seniora w nie tak podeszłym wieku. Można tutaj liczyć między innymi na dostosowany interfejs użytkownika 2,4 calowy i polaryzowany ekran. Również i tutaj postawiono na wydajną baterię. Według producenta na jednym cyklu urządzenie może działać do 22 godzin przy ciągu rozmów lub nawet miesiąc w stanie spoczynku! Nowa Nokia 3310 dostępna jest w czterech atrakcyjnych kolorach: czerwonym, żółtym, granatowym i szarym z matowym wykończeniem. Mamy tutaj do dyspozycji wygodne przyciski, aparat 2 Mpx z lampą LED, wejście słuchawkowe jack odtwarzacz MP3 i radio FM, gniazdo kart MicroSD do 32 GB.

Choć zwykle zajmujemy się tutaj rzeczami z wyższej półki, to jednak warto czasem spojrzeć także na tanie telefony, które przydadzą się naszym rodzicom lub dziadkom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here