Smartfon dla początkującego biznesmena

0
18

Bez nowoczesnego smartfona trudno wejść w świat biznesu – nie da się ukryć, że posiadanie takiego urządzenia wpływa na prestiż danej osoby, która chce przecież wypaść jak najlepiej w oczach swoich potencjalnych partnerów czy klientów. Warto jednak pomyśleć o bardziej praktycznych funkcjach, które sprawią, że ten dobrze wyglądający gadżet będzie jednocześnie przydatnym narzędziem pracy. Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim – maile

Jak wiadomo, w biznesie podstawą jest stały i szybki kontakt z klientami, partnerami, a także wieloma innymi osobami. Choć część z nich nadal stawia na kontakt telefoniczny czy bezpośrednie rozmowy, to coraz więcej używa w tym celu przede wszystkim e-maila. Dlatego pojemna i dobrze działająca skrzynka mailowa to podstawa biznesowego telefonu. Najlepiej, jeśli będzie posiadała bardziej zaawansowane funkcje, pozwalające na grupowanie maili w określony sposób, przekazywanie ich do biura czy automatyczne odpowiadanie na niektóre z nich. Oczywiście, wiąże się to także ze stałym dostępem do internetu bądź samej skrzynki mailowej – do wyboru mamy naprawdę wiele różnych opcji, dzięki którym będziemy zawsze w łączności z otaczającym nas światem.

Organizacja czasu i pracy

Dobry szef musi perfekcyjnie zarządzać czasem – nie tylko swoim, lecz także swoich podwładnych. Konieczny zatem okaże się szczegółowy kalendarz z wieloma funkcjami, na przykład przypomnieniami. Najlepiej, jeśli będzie zsynchronizowany z kalendarzem, do którego ma dostęp na przykład nasz sekretariat, co sprawi, że będziemy mogli na bieżąco go aktualizować bez konieczności dodatkowego informowania współpracowników. Przyda się także opcja „listy zadań”, na której zanotujemy wszystkie czekające nas wyzwania. Wtedy na pewno nic nam nie umknie, a wykreślanie kolejnych punktów przynosić nam będzie wiele satysfakcji.

Smartfon dla początkującego biznesmena

W zależności od charakteru naszej pracy, możemy zainstalować różne przydatne aplikacje, informujące nas o tym, co się dzieje na giełdzie, jakie są rynkowe trendy, co nowego w branży itp. Pamiętajmy też o bardziej prozaicznych sprawach, jak na przykład długo działająca bateria. Niestety, dobre modele biznesowe są dość drogie, jednak warto w tym wypadku zapłacić więcej i zyskać lepszą jakość. W razie potrzeby, poratować się możemy pożyczką – jeśli potrzebujemy tylko niewielkiej kwoty, a zależy nam na czasie, skorzystajmy z innowacyjnej pożyczki przez internet. Jest ona równie bezpieczna jak ta zaciągnięta w banku, a pieniądze wpłyną na nasze konto znacznie szybciej. Nie zapomnijmy jednak, że zobowiązanie online jest równie ważne, jak to „w realu” i nie możemy lekceważyć konieczności jego spłacenia na czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here