Smartbandy – prezentacja ciekawych modeli

0
40

Coraz większym powodzeniem na rynku zaczynają się cieszyć smartwatche. Połączenie funkcji zegarka z kilkoma opcjami sportowymi, odbieraniem maili czy też smsów to kryteria, którymi kieruje się wiele osób wybierając taki produkt. Tymczasem za niższą cenę miłośnicy sportowej aktywności mogą zakupić sobie smartbandy. Są to po prostu mniejsze opaski sportowe, które są w stanie zagwarantować monitorowanie wielu istotnych procesów podczas treningu. Ponieważ są one coraz chętniej poszukiwane na rynku, postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym modelom dostępnym w sklepach internetowych.

Overmax Touch Go

Tradycyjnie rozpoczynamy zestawienie od produktu z niższej półki. Overmax Touch Go to opaska, którą w promocyjnej cenie można kupić nawet za mniej niż 100 złotych. Model ten składa się z dwóch części. Pierwszą jest samo urządzenie z małym i niedotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości 128 x 32 piksele, a także akumulatorem o pojemności 80 mAh. Drugą natomiast silikonowy pasek. Całość waży zaledwie 75 gram, przez co można w ogóle nie odczuć jej obecności na nadgarstku.

Model ten oferuje podstawowe powiadomienia wyłącznie o połączeniach przychodzących i SMS-ach. Odbywa się to za pomocą sygnałów świetlnych oraz wibracji. Niestety wersja ta pozbawiona jest modułu GPS. W wyniku tego liczenie kroków oparte jest tylko i wyłącznie na czułości systemu. Przeprowadzone badania wykazały, że w porównaniu tylko z tańszymi konkurentkami wypada dosyć słabo. Niemniej jednak za taką cenę nie można spodziewać się cudów. Jako funckję dodatkową zastosowano tutaj monitor czasu snu, który jednak jest niezwykle prosty.

Overmax Touch Go można wykorzystać także jako zdalny spust migawki. pilot do sterowania odtwarzaczem muzycznym czy też dzięki funkcji anti lost pomaga znaleźć telefon znajdujący się w promieniu 15 metrów. To dobre rozwiązanie dla oszczędnych i niewymagających.

Xiaomi MiBand 2

O wiele ciekawszym naszym zdaniem produktem z niskiej półki cenowej jest opaska chińskiej marki Xiaomi. Na chwilę obecną jest to jedna z najtańszych opasek sportowych na rynku, która przyda się początkującym z elektroniką sportową osobom. Sama firma Xiaomi znana jest z produkcji kamer sportowych, smartfonów oraz sporej ilości elektroniki. Udowodniła również, że i jej opaski sportowe mogą być czymś wysokiej klasy w przystępnej cenie.

Xiaomi MiBand 2 to model, który został wyposażony między innymi w pulsometr oraz mały wyświetlacz OLED. Również i w tym wypadku lekkość oraz małe wymiary sprawiają, że jest praktycznie niewyczuwalna na nadgarstku. Dzięki temu egzemplarzowi mamy możliwość monitorowania swego pulsu, sprawdzania ilości przebytego dystansu czy też wykonanych korków. Dla niektórych osób zaletą może być także wprowadzony system monitorowania faz naszego snu. To także opaska na trudniejsze warunki, gdyż jest odporna na pył, wstrząsy, a przy tym wodoodporna. Można spokojnie myć się z nią pod prysznicem, pływać na basenie.

Warto wybrać właśnie taki model na początek, albowiem jest to proste i nieskomplikowane urządzenie przydatne do podstawowego treningu. Warto przy tym dodać, że firma Xioami specjalnie na potrzeby tej opaski stworzyła dedykowaną aplikację, co jeszcze bardziej pomaga w monitorowaniu aktywności. Czas pracy na jednej baterii to nawet 2 miesiące, co stanowi całkiem porządny wynik w swej klasie.

Garett SmartWatch Fitness

Mniej więcej na tym samym poziomie cenowym znajduje się Garett SmartWatch Fitness. Jest to nieco większa opaska sportowa, która po części wiąże się ze smartwatchami. Jet to bardzo dobre rozwiązanie dla osób aktywnych, które potrzebują funkcji monitorowania swej aktywności. Można tutaj korzystać z opcji krokomierza, licznika spalonych kalorii czy też monitora snu. Po połączeniu z telefonem, dzięki technologii bluetooth, możliwe jest korzystanie z dedykowanej aplikacji. Urządzenie jest kompatybilne zarówno z systemem Android, jak i iOS.

W standardzie otrzymujemy tutaj wyświetlanie numeru lub nazwy połączeń przychodzących, wykonywanie fotografii przez telefon, system Anti-lost, wodoodporną obudowę o stopniu ochrony IP57. Sprawdzi się w związku z tym podczas biegania w deszczu, lecz lepiej nie korzystać z opaski na basenie. Model ten posiada zaimplementowany akumulator 80mAh, który starcza mniej więcej na tydzień pracy urządzenia. Jego łączna waga to tylko 31 g.

Garmin Vivofit 2

Z wyższej półki jednym z często polecanych produktów jest opaska marki Garmin. Marka ta specjalizuje się w produkcji zegarków i opasek sportowych. Model Vivofit 2 zaopatrzony jest w kilka podstawowych funkcji, jak krokomierz, licznik kalorii oraz wskaźnik przebytej odległości. Jest w stanie także monitorować jakość i czas naszego snu. Zastosowano tutaj dobry system wodoodporności, dzięki czemu można bez obaw kapać się czy też pływać z opaską na nadgarstku.

Największym atutem jednak tego modelu jest zasilanie. Zastosowana tutaj bateria 2 × CR1632 pozwala nawet na 12 miesięcy pracy przy oszczędnym trybie! Żaden inny produkt na rynku nie jest w stanie się równać z tą opaską. Urządzenie zaopatrzone zostało przy tym w kilka ciekawych funkcji wspomagających trening. Między innymi wydaje alarmujące dźwięki, kiedy w zaplanowanym treningu za długo pozostajemy w spoczynku. Umożliwia także rozpoznawanie poziomu aktywności i proponuje spersonalizowany dzienny cel. Brak tutaj modułu GPS, jednak otrzymujemy możliwość podłączenia czujnika tętna w standardach ANT+ lub Bluetooth 4.

Fitbit Charge HR

To kolejna ciekawa propozycja w naszym zestawieniu. Od pewnego czasu jest jedną z najchętniej wybieranych opasek sportowych. Fitbit Charge HR to model, który posiada między innymi pomiar tętna, licznik spalonych kalorii, krokomierz, informacje o przebytej odległości, a także standardowe monitorowanie snu. Dostajemy tutaj okazję do pełnej synchronizacji opaski z naszym telefonem. Wbudowana funkcja „caller ID” pozwala nam zobaczyć, kto do nas dzwoni bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni czy torby.

Egzemplarz ten posiada duży i czytelny wyświetlacz OLED. Bez trudu będzie kompatybilny z większością mobilnych aplikacji sportowych. Problemem może być bateria, gdyż po 4-5 dniach użytkowania konieczne będzie jej naładowanie. Niektórym osobom z pewnością spodoba się opcja korzystania z rozbudowanej bazy posiłków. Model ten obecny jest w sprzedaży od 2 lat. Od tego czasu firma wprowadziła na rynek nowsze egzemplarze, które również mogą zaciekawić czytelników.

Smartband Sony SWR30

Z wyższej nieco półki cenionym produktem jest także smartband od Sony. Modna opaska z zaokrąglonym wyświetlaczem i obsługą poleceń głosowych z pewnością przyda się tym osobom, które poszukują dla siebie czegoś bardziej zaawansowanego. Model ten w bardzo dobrym stopniu zapisuje Twoje czynności i lokalizację. Jest w stanie wykryć aktywność fizyczną i zacząć ją monitorować.

Sporą jego zaletą jest energooszczędny wyświetlacz E-Ink, który nie tylko pobiera bardzo mało energii, lecz także zapewnia wyraźny obraz. SmartBand Talk SWR30 ponadto posiada wbudowany mikrofon i głośnik, dzięki czemu można go wykorzystać jako podręczny telefon. Za pomocą aplikacji Lifelog można przeglądać szczegółową analizę swoich postępów. Model ten posiada wodoszczelność do 1,5 metra. Minusem może być tutaj żywotność baterii, która wynosi do 3 dni i tylko do 1 godziny rozmów.

HUAWEI Talkband B1

Na mniej więcej podobnym poziomie znajduje się opaska innej chińskiej marki, Huawei. Firma ta również znana jest z produkcji wysokiej jakości sprzętu, a wiele osób może ją kojarzyć dzięki Robertowi Lewandowskiemu. Model ten zaopatrzony został w prosty 1,4-calowy, czarno-biały ekran OLED. Jest to standardowy typ ekranu z funkcją sterowania jednym przyciskiem. Wprowadzona została w tym egzemplarzu słuchawka bluetooth, dzięki czemu opaska może być wykorzystywana do prowadzenia rozmów.

Z pewnością bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest tutaj złącze USB umieszczone w pasku, dzięki czemu można szybko i bezproblemowo podładować baterię. Ta starcza na 7 godzin rozmów lub nawet do 2 tygodni normalnej pracy. To urządzenie chińskiego producenta pozwala na monitorowanie aktywności, wyświetlanie powiadomień oraz wykonywanie połączeń głosowych. Cała konstrukcja waży mniej niż 30 gram!

Opaska pomiarowa MIO MiVia Essential 350

W tym samym budżecie ciekawym wyjściem okazuje się także opaska pomiarowa MIO MiVia Essential 350. Jest to niezwykle profesjonalny model z wbudowanym czujnikiem EKG i innowacyjną technologią EMD. Może dzięki temu prezentować tętno dokładniej niż jakikolwiek pulsometr optyczny. Jest to w związku z tym przyrząd pomocny osobom, które muszą w trakcie treningu uważać na swe serce.

Dzięki wbudowanym sensorom można oszacować fizyczny wiek metaboliczny ciała, energię oraz poziom stresu. Dedykowane oprogramowanie MiVia Essential zawiera między innymi trzy programy oddechu oparte na wskaźniku ANS. Procesor urządzenia to niezwykle czuły i skuteczny monitor aktywności. Już po 10 sekundach od wykrycia ruchu, opaska zaczyna zaliczać go do historii treningu. W zestawie otrzymujemy tutaj wyświetlacz OLED, magnetyczne złącze ładowania.

Samsung Gear Fit 2

Na sam koniec najdroższa opaska w naszym zestawieniu. Firma Samsung oprócz klasycznych smartwatchów Samsung Gear posiada w swej ofercie także opaski sportowe. Jest to już druga generacja tego modelu. Wprowadzono tutaj między innymi pulsometr oraz wbudowany odbiornik GPS, który nie jest częstym widokiem w sportowych opaskach. Egzemplarz ten daje nam znacznie szersze możliwości zbierania niezbędnych danych treningowych oraz analizowania naszej aktywności.

Model ten prezentuje liczne powiadomienia z telefonu, z którym możemy dokonać pełnej synchronizacji. Wprowadzone materiały oraz wyświetlacz typu AMOLED gwarantują bardzo stylowy wygląd tej opaski. Na wyposażeniu Samsung Gear Fit 2 posiada między innymi żyroskop, monitorowanie snu, pulsometr, akcelerometr, krokomierz, licznik spalonych kalorii, ilość przebytego dystansu, a także wyznaczanie celów. Zaawansowany wyświetlacz wpłynął na słabszą żywotność baterii. Starcza ona jedynie na 3 dni użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here