luxlife.pl

luxlife.pl – luksus, zakupy, uroda, lifestyle

Podologia
Zdrowie

Podologia – co warto wiedzieć?

Podolog to specjalista, który dba o zdrowie stop. W ostatnim czasie zawód ten staje się coraz bardziej popularny i nowe gabinety podologiczne powstają jak grzyby po deszczu. Warto wiedzieć czym konkretnie zajmuje się podolog i z jakimi problemami można się do niego zgłosić.

Czym zajmuje się podolog?

Bardzo często odwiedzanym miejscem jest gabinet podologiczny. Warto odwiedzić to miejsce i skorzystać z profesjonalnych porad.

Podolog Warszawa zajmuje się rozpoznawaniem różnych zmian na stopach, a także ich profilaktyka. Podolog przeprowadza badania i na ich podstawie określa stan stóp pacjenta. Stosuje on także różne zabiegi, które mają na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stop. Przede wszystkim obcina i koryguje paznokcie, usuwa wszelkie odciski, zgrubienia i inne zmiany, a także objawy różnych chorób np. cukrzycy. 

Częste błędy popełniane podczas pielęgnacji

Podologia Warszawa to nic innego jak dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem chorób stóp. W gabinecie podologicznym można otrzymać wiele praktycznych porad dotyczących błędów w codziennej pielęgnacji. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że sam każdego dnia w jakiś sposób sobie szkodzi. Niezwykle ważne jestem więc słuchanie zaleceń, które usłyszy się w gabinecie podologicznym. Pacjenci najczęściej:

  1. Nieprawidłowo obcinają paznokcie,
  2. Noszą niewygodne, źle dobrane obuwie,
  3. Noszą sztuczne skarpetki,
  4. Stosują nieprawidłowe kosmetyki lub wcale ich nie stosują,
  5. Używają pumeksu.

Po konsultacji z podologiem można się pozbyć wielu nieprawidłowych nawyków. 

W jakich sytuacjach warto wybrać się do podologa?

Do podologa najczęściej powinni się wybierać:

  • Chorzy na cukrzycę,
  • Osoby mające problemy z panokciami u stóp,
  • Osoby, które borykają się z problemami utrudniającymi chodzenie. 

Podolog może np. dobrać właściwe ortezy, podjąć działanie mające na celu usunięcie grzybicy paznokci, przeprowadzić masaż stóp, w sposób profesjonalny obciąć paznokcie, wykonać opatrunki, udzielić fachowych porad dotyczących dalszej pielęgnacji. 

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologa?

Wizyta u podologa przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności przeprowadza się wywiad, który dotyczy nawyków, stylu życia oraz stanu zdrowia. Na tej podstawie specjalista może zebrać wiele przydatnych informacji na temat występujących problemów oraz ich przyczyn. Następnie podolog dokładnie ogląda stopy, jest to pierwszy etap diagnozy. Czasem jednak wizualna ocena nie wystarczy i konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań. 

Gdy specjalista otrzyma już wyniki wszelkich badań, może dobrać właściwą terapię. Na tej podstawie dobiera on właściwą terapię i odpowiedni sposób pielęgnacji. Czasem już podczas pierwszej wizyty na podstawie wizualnej oceny, specjalista może wykonać zabieg, który przyniesie natychmiastową ulgę.

Osoby, które borykają się z jakimś problem związanym ze stopami, z pewnością powinny zdecydować się na wizytę u podologa. Specjalista z pewnością prawidłowo zdiagnozuje przyczyną i wdroży postępowanie, które pozwoli na skuteczne usunięcie problemu. Warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy gabinet i skorzystać z usługi. 

Artykuł sponsorowany