Najlepiej sprzedające się produkty w historii

0
14

Praktycznie każda firma wypuszczająca swój nowy produkt na rynek marzy o wielkim sukcesie i sporych zyskach. W ciągu co najmniej kilkudziesięciu lat byliśmy świadkami wielu porażek, a także groźnych sukcesów. Oto lista kilku najlepiej sprzedających się produktów w historii.

Najlepsze auto – 40 milionów

Choć często panuje przekonanie, że najliczniej sprzedawanym autem w historii był popularny Garbus, to jednak na pierwszym miejscu znajduje się Toyota Corolla. Od 1966 roku, kiedy I generacja tego modelu zadebiutowała na rynku, sprzedał się on w liczbie ponad 40 milionów egzemplarzy. To dzięki temu pojazdowi Toyota wiele lat temu weszła do I ligi producentów na rynku motoryzacyjnym. Obecnie w ofercie znajduje się już XI generacja Corolli, dzięki czemu wynik ten może zostać jeszcze bardziej poprawiony. Gdybyśmy brali pod uwagę wyłącznie auto bez większych zmian na etapie produkcyjnym, to zwycięzcą byłby Volkswagen Beetle z blisko 22 milionowym wynikiem.

Najlepszy jednoślad – 87 milionów

Japończycy również w dziedzinie jednośladów są prawdziwymi mistrzami i rekordzistami. Od ponad pół wieku w produkcji znajduje się Honda Super Cub. Warto przy tym zaznaczyć, że ten jednoślad produkowany jest do dziś praktycznie bez zmian wizualnych. Z biegiem lat wprowadzono do niego zaledwie kilka ulepszeń funkcjonalnych. W wielu krajach azjatyckich czy afrykańskich jest to niezwykle rozpoznawalny pojazd. Do dziś wyprodukowano go w liczbie ponad 87 milionów sztuk, a Honda Super Cub była sprzedawana w ponad 160 krajach. Na chwilę obecną ten jednoślad nadal tworzony jest w 15 fabrykach w 14 krajach na całym świecie. W wyniku tego rekordowy wynik cały czas się powiększa.

Najlepszy album – 110 milionów

Michael Jackson nie bez powodu nazywany był królem popu. Wizjonerskie podejście do muzyki i teledysków sprawiło, że na zawsze odmienił on oblicze muzyki. 30 listopada 1982 na świat przyszedł wydany przez wytwórnię Epic Records album Thriller. Zawierał on takie hity jak Wanna Be Startin’ Somethin’Baby Be MineThe Girl Is MineThrillerBeat ItBillie Jean czy Human Nature. Przyjmuje się, że do dziś sprzedano ponad 110 milionów kopii tej płyty. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych każdego roku kupowanych jest ponad 100 tysięcy jego egzemplarzy. Być może już nikt inny w historii nie pobije tego rewelacyjnego wyniku.

Konsola przenośna – 200 milionów

Były kiedyś takie czasy, kiedy na rynku królowały konsole przenośne. Każdy marzył o posiadaniu Game Boya. Konsola zaprezentowana w 1989 roku okazała się ogromnym sukcesem. To właśnie na niej wiele osób odkrywało uroki Tetrisa czy serii Pokemon. Nintendo z czasem wprowadziło wersję Color, która wraz z podstawowym modelem sprzedała się w liczbie 118 milionów egzemplarzy. Jeśli do tego dodamy wynik ponad 80 milionów Game Boya Advance, otrzymamy liczbę blisko 200 milionów sztuk! Dziś niestety następuje zmierzch tego typu urządzeń.

Najlepszy tablet – 211 milionów

Początkowo po wprowadzeniu tabletów na rynek nie wróżono im większego sukcesu. Przewidywania okazały się jednak zupełnie nietrafione, gdyż urządzenia te okazały się ogromnym sukcesem. Oczywiście liderem w tym zakresie jest protoplasta tabletów, czyli Apple. Od 2010 roku na całym świecie sprzedano ponad 211 milionów egzemplarzy iPada, co robi całkiem spore wrażenie.

Najlepszy system – 350 milionów

Nie będzie tutaj zaskoczeniem, że na pierwszym miejscu znajdzie się system operacyjny Windows. Mimo ogromnej sprzedaży i popularności Windows XP, to system oznaczony jako „10” okazał się rekordowy. Do tej chwili pobrano lub zakupiono ponad 350 milionów sztuk. Wpływ ma na to fakt, iż przez dłuższy czas można było za darmo zaktualizować swój poprzedni system na najnowszy, z czego całkiem sporo osób skorzystało.

Najlepsza zabawka – 350 milionów

W 1974 roku Ernő Rubik wynalazł jedną z najsłynniejszych zabawek logicznych w historii. Jego kostka, zwana do dziś kostką Rubika, stała się prawdziwym światowym fenomenem. Nie ma praktycznie chyba nikogo, kto choć raz nie próbował zmierzyć się z ułożeniem identycznych pól. Do dziś na całym świecie sprzedano ponad 350 milionów sztuk tej kostki, co czyni ją prawdopodobnie najlepiej sprzedającą się zabawką w historii. A pomyśleć, że pierwotnie stworzona została z myślą o studentach geometrii.

Najlepsza konsola – 350-380 milionów

Z kolei najlepszą konsolą w historii jest PlayStation. Od czasu debiutu w 1995 roku na całym świecie sprzedano ponad 350 milionów egzemplarzy tej konsoli. Zrewolucjonizowała ona rynek gier telewizyjnych. Obecnie w sprzedaży znajduje się już czwarta generacja tych urządzeń, dzięki czemu wynik zostanie z pewnością poprawiony.

Najlepszy odtwarzacz – 390 milionów

To kolejny sukces firmy Apple. Choć odtwarzacze MP3 pojawiły się na rynku znacznie wcześniej niż iPody, to jednak właśnie te małe urządzenia zrewolucjonizowały rynek. Zadaniem Steve’a Jobsa było wprowadzenie modelu, który będzie obsługiwany za pomocą jednego, dwóch przycisków. Dzięki temu stworzono mały i poręczny odtwarzacz, który posiadał całkiem sporo pamięci wewnętrznej. Przez lata powstało wiele wersji iPoda, które łącznie sprzedały się w liczbie ponad 390 milionów sztuk!

Książka – 450 milionów

Zapewne najlepiej sprzedającą się książką w historii jest Biblia, jednak trudno dokładnie oszacować, ile przez ponad 500 lat sprzedano jej egzemplarzy. Ze współczesnych książek króluje zdecydowanie seria Harry Potter. Zapewne J.K. Rowling nawet przez myśl nie przeszło, że jej książki okażą się takim sukcesem, a także uczynią z niej najbogatszą pisarkę na świecie. Do dziś sprzedano ponad 450 mln książek w 73 wersjach językowych.

Telefon – ponad miliard

Absolutny rekordzista na rynku elektroniki. Najsłynniejszy produkt firmy Apple, czyli iPhone od 2007 roku sprzedał się w liczbie ponad miliarda egzemplarzy! Tak miliarda! Każda kolejna generacja bije rekordy popularności, czego dowodzi choćby premiera najnowszej odsłony. W ciągu kilku ostatnich miesięcy 2016 roku najnowszy iPhone sprzedał się w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy, a iPhone 6S – w liczbie ponad 60 milionów. Zapewne wynik ten będzie jeszcze śrubowany przez lata.

Najlepsza gra – 4 miliardy

Choć najliczniej sprzedaną grą w historii jest Tetris z liczbą 450 milionów egzemplarzy, to jednak nie może się równać z rynkiem mobilnym. Otóż fińska firma Rovio od momentu premiery gry Angry Birds zanotowała ponad 4 miliardy pobrań! Jest to absolutny rekord w branży mobilnej, który zapewne jeszcze przez dłuższy czas nie zostanie pobity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here