Najdroższe meble na świecie

0
11

Istnieją na świecie takie meble, przy których nasz wydatek na nowe łóżko czy komodę rzędu kilku tysięcy złotych jest nic nie znaczący. Obecnie zarówno kilku producentów oferuje nam meble z najwyższej możliwej półki, jak i również znajdziemy antyki, które osiągały niebotyczne sumy na aukcjach. Oto najdroższe meble na świecie.

Materac Vividus

Jest to ręcznie robiony przez szwedzką firmę Hästens materac, który stanowi prawdziwą legendę oraz symbol na rynku. Tworzony jest on między innymi z końskiego włosia, bawełny, wełny i lnu, a każdy jego egzemplarz produkowany jest na zamówienie. Słynna kratka stanowi znak firmowy szwedzkiej marki Hästens, która od 1852 roku tworzy – zdaniem wielu – najbardziej komfortowe łóżka i materace na świecie. Koszt jednego takiego materaca wynosi jedyne 60 tysięcy dolarów.

Stół bilardowy

Marzeniem wielu osób jest posiadanie u siebie stołu bilardowego. Tymczasem istnieją takie modele, które nie są dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Przykładem jest stół przeprojektowany przez trzykrotnego mistrza świata Vincenta Facqueta. Jak sam wspomina, jest to perfekcyjny stół do bilarda. W przypadku tego modelu nogi ozdobione zostały liśćmi z 18 karatowego złota. W bandach stołu umieszczono diamenty, a sam stół pokryty jest najlepszej jakości suknem – Iwan Simonis 860 Professional. Cena – jedyne 180 tysięcy dolarów.

Biurko Parnian

Stworzone przez Parnian Furniture Design & Manufacturing z Scottsdale w Arizonie luksusowe biurko wykonane jest z aż sześciu rodzajów drewna egzotycznego, takiego jak choćby heban i wiąz karpacki. Ponadto jest ono uzupełnione o fragmenty niestandardowego szkła. Kosztuje ono jedyne 200 tysięcy dolarów. Firma ta tworzy także „normalne” biurka, których ceny zaczynają się od 6 tysięcy dolarów.

Stoły z około 1775 roku

Są to jedne z najdroższych stołów na świecie. Mimo swego całkiem pokaźnego wieku są w bardzo dobrej formie. Antyczne meble z około 1775 roku, z czasów Jerzego III, zostały sprzedane na aukcji Christie’s za 326,5 tys. dolarów.

Aresline Xten

Jest to obecnie najdroższe krzesło biurowe, jakie zostało wyprodukowane przez włoską firmę Pininfarina. Marka ta na co dzień specjalizuje się w projektowaniu samochodów Ferrari czy Cadillac. Zdaniem wielu jest to najwygodniejsze krzesło na świecie. Bardzo dobrze dostosowuje się do budowy użytkownika oraz pozycji, którą przyjmujemy. Krzesło to na chwilę obecną sprzedawane jest wyłącznie na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a jeden egzemplarz kosztuje 1,5 miliona dolarów.

Floating Bed

To wyjątkowe łóżko stworzone według projektu Janjaap Ruijssenaars kosztuje jedyne 1,7 miliona dolarów. Co jest w nim takiego niezwykłego? Otóż łóżko zostało umieszczone nad silnymi magnesami, które unoszą je w powietrzu i zapewniają stabilną pozycje. Dzięki temu można poczuć się niczym w filmie fantasy lub science-fiction.

Stolik Thomasa Tuffta

Thomas Tufft był rzemieślnikiem z Ameryki, tworzącym dzieła ponad 200 lat temu. Początkowo pracował jako pomocnik cieśli, by z czasem awansować na samodzielnego artystę. Kilka lat temu jeden ze stworzonych przez niego stolików został sprzedany za 4,6 miliona dolarów.

Komoda Harrington

Jest to obecnie najdroższy mebel sprzedany na ternie Wielkiej Brytanii. Komodę, którą ponoć stworzył Thomas Chippendale w drugiej połowie XVIII wieku, na aukcji Sotheby’s w Londynie sprzedano za 5,8 miliona dolarów. Według przeprowadzonych badań mebel ten ma ponad 240 lat. Komoda stworzona została między innymi z drewna różanego, tulipanowca i indyjskiej odmiany morwy.

Baldacchino Supreme

Baldacchino Supreme to obecnie prawdopodobnie najdroższe łóżko na świecie. Wykonane zostało z najlepszych gatunkowo materiałów. Ponadto ozdobiono je ogromną ilością 24-karatowego złota oraz kamieniami szlachetnymi. Tylko samego złota wykorzystano ponad 100 kilogramów! Łóżko to wykonane jest między innymi z drewna wiśni, jesionu i kasztanowca. Zaprojektowano je w stylu Ludwika XVI. W komplecie dołączana jest luksusowa pościel z doskonałej włoskiej bawełny oraz jedwabiu. Stworzono zaledwie 2 egzemplarze, a każdy z nich kosztował jedyne 6,4 miliona dolarów!

Tron należący do cesarza Qianlonga

Któż z nas nie chciałby posiadać dawnego tronu królewskiego? Kilka lat temu na jednej z aukcji sprzedano tron należący do cesarza Qianlonga, rządzącego Cesarstwem Chin w XVIII wieku. Tron o długości 140 centymetrów wykonany został z drzewa zitan. Przy okazji wyryto na nim symbol pięciu smoków. Zasiadał na nim wyłącznie cesarz. Tron został sprzedany za 11 milionów dolarów!

Dragon Chair

Skórzany fotel Dragon Chair z drewnianymi poręczami według projektu Irlandki Eileen Gray był przez lata w posiadaniu samego projektanta Yvesa Saint Laurenta. Fotel pokryty brązową, skórzaną tapicerką, z fantazyjnie rzeźbionymi, smoczymi poręczami z drewna, szacowany był przed aukcją w przedziale 3-4 mln dolarów. Tymczasem w wyniku niezwykłej walki aukcyjnej sprzedany został za ponad 27 milionów! Jego właścicielami zostali Robert i Cheska Valois, którzy – co warte podkreślenia – byli właścicielami fotela w latach siedemdziesiątych.

Badminton Cabinet

Jest to na chwilę obecną najdroższy mebel w historii. Powstał on w połowie XVIII wieku, a 30 rzemieślników aż 12 lat zajmowało się jego produkcją oraz wykończeniami. Dzięki temu został on wyposażony między innymi w rzeźby, złote zdobienia i kamienie szlachetne. Szafa o wysokości 3,8 metra zbudowana została we Florencji. Kilka lat temu zlicytowano ją za 36,7 mln dolarów i trafiła ona do Pałacu Liechtenstein w Wiedniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here