Meble w stylu angielskim – co warto wiedzieć?

0
21

Jest to styl, który wywodzi się oczywiście z Wysp Brytyjskich. Wielu osobom kojarzy się on rodziną, tradycją oraz ciepłem. Jest to eklektyczny system aranżacyjny, który stanowi ponadczasową mieszankę różnorodnych wpływów, które mają następnie swe odzwierciedlenie w najdrobniejszych elementach wystroju wnętrza.

Przytulne meble w stylu angielskim

Styl ten łączy w sobie różne kierunki, w których przede wszystkim przejawia się przywiązanie do tradycji, kolonialna przeszłość czy też rodzinne tradycje. Wszystko to wpływa na fakt, iż takie wnętrza stają się przytulne i ciepłe. Podstawowym materiałem, który jest wykorzystywany w takich wnętrzach, jest drewno. Mowa tu zarówno o meblach, jak i o podłogach, ścianach. Wyjątkiem są jedynie kuchnie oraz łazienki, gdzie najczęściej stawia się na ceramiczne płytki. W wielu przypadkach możemy spotkać tutaj gustowne tapety czy wzory w szachownice.

Meble w stylu angielskim

Przechodzimy jednak do sedna sprawy, czyli mebli. Najczęściej w takim stylu stawia się na modele o większych rozmiarach, które dodatkowo są ręcznie robione, wykonane z drewna tekowego. Maluje się je z reguły na kolor biały, choć w przypadku salonu sprawdzać się może drewno w czystej postaci. Takie meble angielskie najlepiej odnajdują się w klimacie retro. Doskonale przy tym komponują się z dużymi tapicerowanymi sofami z wieloma miękkimi poduszkami. W przypadku salonu cała aranżacja wnętrza poprzez dobór mebli i dodatków skupia się wokół kominka.

Salon

Reprezentatywnym miejscem w naszym domu lub mieszkaniu będzie salon. Urządzenie go w stylu angielskim z brytyjskimi meblami da nam idealną przestrzeń do wypoczynku oraz spotkań ze znajomymi. Zdecydowanie wygodna sofa oraz fotele stanowią nieodłączny element każdego salonu. Nasz salon winien sprawiać wrażenie ciepłego i przytulnego. Zamiast kanapy pokrytej skórzaną tapicerka o wiele lepiej sprawdzają się tkaniny szenilowe lub żakardowe. Z takim klasycznym miejscem kojarzyć się nam mogą przede wszystkim kwiatowe motywy na tkaninach. Jeśli już wybierzemy sofę oraz fotele, to nie możemy zapominać o niezwykle istotnym elemencie wyposażenia, jakim jest stolik kawowy. Mebel taki zwany – nawiązując do Brytanii – herbacianym to absolutnie niezbędny element wyposażenia salonu w stylu angielskim. Stoliki kawowe o takiej estetyce tworzone są z wysokiej jakości drewna. Możemy wybrać zarówno ciemne drewno z połyskiem, jak i drewno bielone. Uzależnione to będzie od pozostałych elementów wystroju pomieszczenia. Oczywiście najlepszym dopełnieniem salonu będzie większy regał lub drewniana biblioteczka.

Kuchnia

O luksusie i elegancji wnętrza domowego lub mieszkalnego świadczyć będzie także kuchnia z angielskimi meblami. Powinna być ona elegancka, szykowna, a przy tym przytulna, emanująca ciepłem. Ma być kwintesencją dobrego smaku. Takie drewniane meble sprawdzą się zarówno w otwartej, przestronnej strefie dziennej, jak i w małej kuchni. Popularna w większych pomieszczeniach jest wyspa bądź też mniejsza jadalnia z rodzinnym stołem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here