Historia marki Svarowski

0
17

edną z najbardziej znanych marek związanych z biżuterią od lat jest Swarovski. Charakterystyczne kryształki zdobią nie tylko nasze uszy, szyję, okolice dekoltu, lecz też pojawiają się na produktach codziennego użytku, jak choćby telefonach. Wiele kobiet marzy o tym, by posiadać w swej kolekcji produkty tej marki.

Swarovski – historia

Swarovski to marka, której historia związana jest z północną częścią Czech. To tam właśnie w 1862 roku w Bohemii urodził się Daniel Swarovski. Pochodził on z rodziny szlifierskiej; jego ojciec trudnił się cięciem szkła i posiadał niewielką fabrykę. U boku ojca młody Daniel uczył się wszystkiego, co jest niezbędne w tym zawodzie. Z czasem stał się nie tylko znakomitym specjalistą od szkła, lecz też i wynalazcą. Już w 1892 roku opatentował swoją pierwszą elektryczną maszynę do cięcia oraz obróbki szkła kryształowego. Był to milowy krok w jego karierze, albowiem był w stanie tworzyć kryształy niezwykłe i unikalne na rynku. Trzy lata po tym wydarzeniu wraz ze swym szwagrem otworzył fabrykę kryształów w Austrii.

Z każdym rokiem firma stawała się coraz bardziej popularna, a jej produkty zamawiane były przez wielu jubilerów i wytwórców biżuterii. Niedługo do ojca dołączyło trzech synów, których marzeniem było stworzenie znakomitego pod względem jubilerskim kryształu. Rozwój firmy przypadł idealnie na czasy prawdziwej rewolucji w modzie. Kolekcje tworzone choćby przez Coco Chanel wręcz domagały się ozdoby w postaci biżuterii. I mowa tutaj nie tylko o osobnych produktach, lecz i kryształkach znajdujących się na odzieży. Stworzono nawet specjalną taśmę odzieżową do wysadzania damskich sukni kryształkami Swarovskiego.

Aurora Borealis

Ogromnym wydarzeniem w historii firmy było wprowadzenie metody Aurora Borealis. Jest to łacińska nazwa oznaczająca zorzę polarną. Firmie tej udało się uzyskać przykuwający wzrok efekt szkła ołowiowego. Jest to powłoka, którą pokryte są niektóre z kryształów tej marki. Dzięki jej zastosowaniu możemy w kryształkach zauważyć wiele odcieni danego koloru czy też kilka na raz. Efekt może być zależny od oświetlenia, ułożenia kryształków. Zdarza się, że te same kolczyki czy wisiorki mogą prezentować się zupełnie inaczej. Dzięki temu, że mienią się podczas ruchu, od razu zwracają na siebie uwagę. Aurora Borealis jest niezwykle popularna jako biżuteria ślubna. Bardzo dobrze kryształki ślubne podkreślają kreacje, dodając blasku każdej kobiecie. Oczywiście taka biżuteria sprawdzi się także na inne okazje.

Bliżej każdej kobiety

Do roku 1977 mało która kobieta mogła sobie pozwolić na niezwykle błyszczące kryształy czy kamienie szlachetne, gdyż w większości przypadków były to drogie produkty. Jednak wprowadzono wtedy sztuczne kamienie “Cubic Zirconia”, czyli popularne dziś cyrkonie. Stanowią one bardzo dobrą imitację diamentów. Oznaczało to jeszcze większą szansę dla firmy, która oczywiście ją wykorzystała. Jej produkty stały się bardziej dostępne dla wielu klientek, które mogą sobie teraz pozwolić zarówno na klasyczne kryształki, jak i cyrkonie.

Swarovski dziś

Obecnie firma nadal pozostaje w rodzinnych rękach. Cieszy się niesamowicie dużą renomą, a jej produkty są często widywane w filmach, teledyskach gwiazd muzycznych, na pokazach mody czy okładkach prestiżowych magazynów. Są niezwykle często wykorzystywane przez projektantów i to nie tylko mody, lecz też sprzętu elektronicznego – pojawiają się m.in. w obudowach telefonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here