Drewniany zegarek – modny dodatek do stylizacji

0
19

Od mniej więcej kilkunastu miesięcy możemy zaobserwować szerzącą się modę na drewniane zegarki. Są one czymś absolutnie nowym na rynku; zupełnie odróżniają się od klasycznych modeli dla kobiet i mężczyzn, które wykonywane były przede wszystkim z metalu lub innych szlachetnych materiałów. Takie nowoczesne wersje z pewnością przypadają do gustu zarówno hipsterom, jak i po prostu miłośnikom dobrego stylu. Pytaniem jest jednak, czy to faktycznie dosyć pewna moda czy jednak fanaberie projektantów mody?

Styl i ekologia

Nowoczesne zegarki drewniane sprawiają, że możemy mieć zawsze przy sobie swój ulubiony gatunek drewna, o ile z takiego możliwe jest wykonanie zegarka. Tego rodzaju produkty tworzone są między innymi z dębu, sandałowca, bambusa, klonu, hebanu oraz wielu krajowych czy też egzotycznych drzew. Tym, co odróżnia takie modele od tych, do których się przyzwyczailiśmy, jest to, iż każdy zegarek jest nie tylko tworzony ręcznie, lecz także stanowi unikalny egzemplarz. Unikatowe rozłożenie słojów drewna sprawia, że praktycznie niemożliwym jest stworzenie dwóch takich samych. W wyniku tego każda koperta jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Na ogół takie tarcze wykonywane są z naturalnego drewna, a paski mogą być tworzone z naturalnej lub sztucznej skóry, nylonu czy też drewna.

Takie zegarki idealnie wpasowują się w ekologiczne trendy. Coraz częściej wybieramy produkty bardziej odpowiedzialnie i w trosce o środowisko. Luksusowe, stylowe produkty nie tylko muszą być dobrze wykonane, lecz także powinny podążać z duchem ekologicznym. Drewno będzie więc materiałem idealnym, bo jest naturalne i biodegradowalne. Otrzymujemy przy tym niebywałą ponadczasowość. Drewno stanowi bardzo dobrą alternatywę dla chłodnych i ciężkich metali. Jest przy tym lekkie i ciepłe, a także o klasycznym charakterze.

Oczywiście mechanizm w środku pochodzi najczęściej od cenionych na rynku marek. Otrzymujemy w wyniku tego wyjątkową obudowę z drewna oraz długotrwały i precyzyjny mechanizm.

Co warto kupić?

Na rynku spotkamy się z zarówno męskimi, jak i damskimi egzemplarzami. Sporą popularnością cieszą się także wzory unisex. W przypadku takich produktów najczęściej mamy do czynienia z małymi, często jednoosobowymi firmami. Mistrzowie w swym fachu oferują nam gotowe zegarki lub na specjalne zamówienie. W przeciwieństwie do wielu klasycznych modeli, których ceny są niezwykle wysokie, tutaj możemy zazwyczaj liczyć na spore oszczędności. Oczywiście wszystko uzależnione jest od naszego budżetu. Tanie egzemplarze można kupić bez trudu, nie gwarantują one jednak aż tak dobrego wyglądu czy jakości.

Drewniany zegarek – jak nosić?

Drewniane zegarki na rękę nie stanowią wyłącznie designerskiego dodatku. To pomocne produkty i gadżety o ponadczasowym charakterze. Łączą w sobie elegancję i prostotę. Z jednej strony są czymś nowym na rynku, a z drugiej nawiązują do klasyki. Zegarki z powodzeniem mogą zastępować biżuterię. Co więcej, ostatnio panująca moda na drewno sprawia, że dostępne są zarówno okulary, bransoletki, jak i nawet męskie muchy wykonane z tego materiału. Drewniane zegarki na rękę więc bardzo dobrze wpisują się w rozmaite style i mogą być bez obaw stosowane zarówno w klasycznych, jak i awangardowych stylizacjach.

Naszym zdaniem takie zegarki na długi czas zagoszczą w codziennej modzie, dlatego warto się nad nimi zastanowić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here