Co kupować by być na bieżąco z technologią?

0
11

Pogoń za najnowszymi gadżetami trwa w najlepsze. Każdy, kto chce brać udział w tym wyścigu, musi śledzić trendy panujące na rynku. Często też musi zadawać sobie jedno, ale zasadnicze pytanie: co kupować, by być na bieżąco z technologią?

Toshiba Stor.E Basics – terabajty danych zawsze pod ręką

Dysk zewnętrzny znanego producenta przyda się niemal każdemu z nas na co dzień. Musimy przecież zabierać ze sobą wszystkie najważniejsze dla nas dane. To często informacje o naszych klientach, które będąc poufnymi, wymagają szczególnej troski. Zwłaszcza wtedy, gdy jest ich naprawdę dużo i trzeba dysponować ogromną ilością wolnego miejsca na kolejne pliki. Wówczas przydaje się ten nowoczesny dysk zewnętrzny. Ma pojemność 2 terabajtów i może zostać podpięty do komputera za pośrednictwem złączy USB 3.0 i 2.0. Jest przy tym bardzo elegancki. Zapewnia też transfer danych o prędkości 5 gigabajtów na sekundę. Odznacza się dodatkowo bardzo niepozornymi rozmiarami i zmieści się nawet do niewielkiej torebki. Przyda się zatem nie tylko mężczyznom, ale także zapracowanym kobietom.

Kalendarz synchronizujący się ze smartfonem

Każdego dnia mamy do załatwienia wiele ważnych spraw. Niejednokrotnie trudno je wszystkie zapamiętać. Zdarza się też, że zapisanie informacji na ich temat w telefonicznym notatniku nie wystarcza. Chcąc zatem mieć pewność, że nie zapomnimy o umówionym spotkaniu czy innym ważnym wydarzeniu, możemy skorzystać z czegoś ekstra. To wykonany z użyciem najnowszych technologii e-kalendarz. Został zaprojektowany tak, by mógł wisieć na ścianie dowolnie wybranego pomieszczenia i mieć w tym samym czasie nieustanne połączenie ze smartfonem. Ono daje pewność, że każda ważna informacja znajdująca się w telefonie znajdzie również odzwierciedlenie w postaci zapisu na elektronicznym papierze. Właśnie dlatego zyskuje się komfort, którego do tej pory nie zapewniało żadne urządzenie. Bez konieczności włączania komputera czy wyciągania telefonu można śledzić na bieżąco wszystko to, co najważniejsze.

Gita – robot umilający zakupy

Zakupy nie są, szczególnie dla mężczyzn, czymś bardzo przyjemnym. Wiedzą o tym dobrze inżynierowie firmy Piaggio. Ci sami, którzy wyprodukowali Vespę czy Aprillę, podjęli się zupełnie nowego zadania. Stworzyli autonomicznego robota towarowego. Właściwie jest on walizką na kółkach obdarzoną napędem, który pozwala się jej przemieszczać wraz z właścicielem. Najważniejsze jest jednak to, że został stworzony z bardzo wytrzymałych materiałów. Konstrukcja nośna wykonana z ich wykorzystaniem pozwala na przewóz ładunków o łącznym ciężarze aż 18 kilogramów. Zapewne z powodzeniem wystarczy to na niewielkie, acz często uciążliwe, zakupy. A to jeszcze nie wszystko! Otóż okazuje się, że zautomatyzowany przyjaciel ma jeszcze jedną niezwykle istotną zaletę. Może zawieźć wszystkie zakupione towary w miejsce, które wskażemy na dedykowanej mu mapie. Wówczas, rozwijając prędkość nawet 35 km/h, przywiezie wszystko do domu. Dodatkowo w pokonywaniu urozmaiconej, często trudnej trasy pomaga mu pomysłowo zaprojektowany układ jezdny. Pozwala on na to, by „jeździk” zawracał na bardzo niewielkiej przestrzeni i pokonywał nawet większe nierówności terenu. Z tych wszystkich właściwości z pewnością skorzystają wszyscy potrzebujący pomocy w trakcie różnorodnych podróży i codziennych sprawunków.

Eye – wyjątkowa obudowa na iPhone’a

Wiadomo, że każdy posiadacz smartfona firmy Apple cieszy się, gdy może eksponować na mieście logo nadgryzionego jabłka. To w końcu oznaka przynależności do grupy osób wybranych i wyjątkowych. Żaden z posiadaczy tych obłędnie drogich telefonów nie przyzna się jednak do jednej ze swoich słabości. Otóż wielu przedstawicieli tej grupy tęskni, używając systemu iOS, za Androidem. Tak, to smutna prawda, bowiem okazuje się, że ten system operacyjny jest mimo wszystko niezastąpiony. Zdecydowanie tańszy, sprawniejszy i dający o wiele więcej możliwości jest po prostu niezwykle uniwersalny. Dlatego właśnie pomyślano o tym, by mogli z niego korzystać ci, którzy zasadniczo nie mają takiej możliwości. W tym celu stworzono Eye. To pełnoprawny telefon pełniący funkcję nakładki dedykowanej urządzeniom firmy Apple. Używa się jej dokładnie tak samo jak dodatkowej obudowy, ma ona jednak coś innowacyjnego w porównaniu do nich. Została wyposażona w 5-calowy ekran AMOLED, układ NFC, slot micro SD i dwa gniazda SIM. Korzysta przy tym również z mikrofonu, głośnika i aparatów swojego „nosiciela”. Tak zaprojektowany „pasożyt” na pewno znajdzie wielu miłośników, kiedy tylko będzie produkowany na masową skalę.

Hushme – prowadzenie rozmów nigdy nie było tak dyskretne

Gadżet ten powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą uchronić swoją prywatność. Są bowiem nieraz zmuszeni do tego, aby odebrać telefon w pomieszczeniu pełnym ludzi. Nikt jednak nie chce w tej sytuacji rozmawiać o prywatnych czy nawet intymnych problemach tak, by dowiedzieli się o nich inni. Wówczas może użyć urządzenia, którego wygląd przywodzi na myśl postać Bane’a z filmów o Batmanie. Jest ono nazywane przez twórców „maską głosową”. Nakładane na twarz szczelnie otacza usta użytkownika. Może on w tym czasie – bez obawy o to, że dźwięk wydostanie się na zewnątrz – oddać się konwersacji. Całość wygląda bardzo nietypowo, ale chętni mogą już zbierać środki. Futurystycznie wyglądający mikrofon trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Chcąc chwalić się najnowszymi wynalazkami technicznymi, trzeba być z nimi na bieżąco. Przybliżyliśmy zatem kilka istotnych, które znajdują się już w sprzedaży lub trafią do niej jeszcze w tym roku. Warto zdecydować się na zakup tych cudów techniki, by wyprzedzić znajomych w korzystaniu z najnowszych zdobyczy myśli inżynieryjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here