Tesla Model 3, to samochód, na który świat czekał od lat. Mimo odległego terminu produkcji, bo samochód trafi na linię produkcyjną dopiero pod koniec 2017 roku, to już w dobę Tesla Motors osiągnęła 180 tysięcy zamówień.

[Best_Wordpress_Gallery id=”171″ gal_title=”Galeria -Tesla Model 3 – rewolucja na rynku samochodów elektrycznych?”]

Model 3 określa się mianem jednej z najważniejszych motoryzacyjnych premier. Czy jest na co czekać?

Rewolucyjny model

Tesla Model 3 na pierwszy rzut oka bardzo przypomina mieszankę dwóch poprzednich samochodów tej firmy – Modelu S oraz Modelu X. Model 3, nie jest więc ani klasycznym sedanem, coupe, ani też crossoverem, zaś wymiarami odpowiada Audi A4, Mercedesowi klasy C i BMW serii 3.

Choć Model 3, nie wydaje się duży, producent zapewnia, że dzięki zastosowaniu sprytnych zabiegów, zapewnili sporo miejsca w środku i nawet najmniejszy model, oferuje komfortowe warunki podróży, nawet 5 dorosłym osobom wraz z bagażami. Dodatkowo wrażenie przestronności spotęgował szklany dach, który ciągnie się niemal od końca maski, aż po bagażnik.

Tesla Model 3, to elektryczny samochód, który bez problemu może zrewolucjonizować branżę, bowiem tylko na jednym ładowaniu jest w stanie pokonać 346 km, a do 100 km/h rozpędza się w niecałe 6 sekund.

Wyposażenie

Póki co Model 3 to jedna wielka niewiadoma. Spekuluje się, jak będzie wyglądało standardowe wyposażenie i jakie będą dodatkowe pakiety wyposażenia. Nie są znane także opcje i wersje silnikowe. Wiadomo za to jest, że opcjonalnie oferowany będzie napęd na cztery koła, a w podstawowej wersji, będzie to napęd na tył.

Na pokładzie na pewno znajdzie się Autopilot, który pozwala zdjąć ręce z kierownicy, nogi z pedałów i odprężyć się w trakcie jazdy.

Wnętrze na pewno będzie wyposażone w wielki, poziomy, dotykowy ekran, którego przekątna ma wynosić 15 cali. Do tej pory inne modele Tesli miały ekran 17-calowy. Nowością jest także jego orientacja, która przypomina ekran monitora. Dodatkowo w pełni wspierana będzie technologia powalająca korzystać ze stacji szybkiego ładowania, ale nie jest znany za to czas całkowitego naładowania samochodu.

Cena Tesli w Modelu 3 to około 35 tysięcy dolarów.