Na Galaxy S7 czeka wielu z nas. Liczne spekulacje i domysły, skutecznie podsycały atmosferę oczekiwania, ale czego tak naprawdę możemy oczekiwać od nowego smartfona firmy Samsung?

Trzeba przyznać, że nowe modele na pierwszy rzut oka nie różnią się wiele od swoich poprzedników. Mają za to dużo lepszy kształt i co najważniejsze wygodniej leżą w ręce.

Czy jest jeszcze coś więcej… ?

Ergonomiczny kształt i nowe funkcje

Konstrukcja telefonów składa się głównie ze szkła i metalowego obramowania, a całość wygląda naprawdę solidnie.

Galaxy S7 został wyposażony w ekran o przekątnej 5,1 cala, natomiast wersja Edge, ma ekran 5,5 cala.

Nowy Samsung Galaxy S7 jest wodoodporny i można go zanurzać nawet na głębokość przekraczającą 1 metr.

Telefony będą sprzedawane w dwóch pojemnościach 32 i 64GB. Dodano również możliwość rozszerzania pamięci aż do 200GB.

Samsung poprawił wydajność baterii, co dla wielu użytkowników jest bardzo ważne. Galaxy S7 ma akumulator o pojemności 3000 mAh, natomiast większa wersja tego modelu – 3600 mAh.

Nowością w Galaxy S7 jest tryb Always On Display czyli “ekran zawsze włączony”. Pozwala to na sprawdzenie godziny, bez konieczności podświetlania ekranu.

To nie koniec nowości, które pozwolą nowym użytkownikom oszczędzić baterię w telefonie. Samsung wprowadził możliwość uruchamiania gier w różnych ustawieniach jakości grafiki. Dzięki temu, dłużej będziemy mogli się cieszyć żywotnością baterii na przykład w podróży, bez konieczności ciągłego ładowania.

Warto też wspomnieć, że najnowszy Galaxy S7 obsługuje szybkie ładowanie oraz ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi.

Lepszy aparat

Już poprzednia wersja czyli Galaxy S6 cieszyła się rewelacyjną jakością zdjęć. Tym razem Samsung poszedł o krok dalej i posiadacze Galaxy S7 będą mogli korzystać z ulepszonego aparatu. Największą zmianą jest zastosowanie matrycy o mniejszej rozdzielczości. Zamiast 16 MP w nowym smartfonie jest 12 MP. Samsung zamiast skupiać się na ładowaniu większej ilości pikseli do telefonu, zadbał o powiększenie rozmiaru pojedynczego piksela, co w efekcie będzie skutkowało doskonałą jakością zdjęć. Oprócz tej zmiany, zostało jeszcze poprawione światło obiektywu, a także zainstalowano nowy system autofocusa.

Dostępność i cena

Choć nowe wersje smartfonów nie wprowadzają żadnej rewolucji, to Samsung skupił się na poprawieniu mankamentów poprzednich wersji, a także delikatnie unowocześnił swoje modele.

Samsung Galaxy S7 i S7 edge mają być dostępne w marcu. Planowana data premiery to 11 marca, obecnie telefon można kupić w przedsprzedaży.

Galaxy S7 32GB ma kosztować 3199zł, a wersja S7 Edge o takiej samej pojemnością 3599zł.