Na Galaxy S7 czeka wielu z nas. Liczne spekulacje i domysły, skutecznie podsycały atmosferę oczekiwania, ale czego tak naprawdę możemy oczekiwać od nowego smartfona firmy Samsung?

[Best_Wordpress_Gallery id=”144″ gal_title=”Galeria -Samsung Galaxy S7 – co nowego? kiedy premiera? czy warto?”]

Trzeba przyznać, że nowe modele na pierwszy rzut oka nie różnią się wiele od swoich poprzedników. Mają za to dużo lepszy kształt i co najważniejsze wygodniej leżą w ręce.

Czy jest jeszcze coś więcej… ?

Ergonomiczny kształt i nowe funkcje

Konstrukcja telefonów składa się głównie ze szkła i metalowego obramowania, a całość wygląda naprawdę solidnie.

Galaxy S7 został wyposażony w ekran o przekątnej 5,1 cala, natomiast wersja Edge, ma ekran 5,5 cala.

Nowy Samsung Galaxy S7 jest wodoodporny i można go zanurzać nawet na głębokość przekraczającą 1 metr.

Telefony będą sprzedawane w dwóch pojemnościach 32 i 64GB. Dodano również możliwość rozszerzania pamięci aż do 200GB.

Samsung poprawił wydajność baterii, co dla wielu użytkowników jest bardzo ważne. Galaxy S7 ma akumulator o pojemności 3000 mAh, natomiast większa wersja tego modelu – 3600 mAh.

Nowością w Galaxy S7 jest tryb Always On Display czyli “ekran zawsze włączony”. Pozwala to na sprawdzenie godziny, bez konieczności podświetlania ekranu.

To nie koniec nowości, które pozwolą nowym użytkownikom oszczędzić baterię w telefonie. Samsung wprowadził możliwość uruchamiania gier w różnych ustawieniach jakości grafiki. Dzięki temu, dłużej będziemy mogli się cieszyć żywotnością baterii na przykład w podróży, bez konieczności ciągłego ładowania.

Warto też wspomnieć, że najnowszy Galaxy S7 obsługuje szybkie ładowanie oraz ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi.

Lepszy aparat

Już poprzednia wersja czyli Galaxy S6 cieszyła się rewelacyjną jakością zdjęć. Tym razem Samsung poszedł o krok dalej i posiadacze Galaxy S7 będą mogli korzystać z ulepszonego aparatu. Największą zmianą jest zastosowanie matrycy o mniejszej rozdzielczości. Zamiast 16 MP w nowym smartfonie jest 12 MP. Samsung zamiast skupiać się na ładowaniu większej ilości pikseli do telefonu, zadbał o powiększenie rozmiaru pojedynczego piksela, co w efekcie będzie skutkowało doskonałą jakością zdjęć. Oprócz tej zmiany, zostało jeszcze poprawione światło obiektywu, a także zainstalowano nowy system autofocusa.

Dostępność i cena

Choć nowe wersje smartfonów nie wprowadzają żadnej rewolucji, to Samsung skupił się na poprawieniu mankamentów poprzednich wersji, a także delikatnie unowocześnił swoje modele.

Samsung Galaxy S7 i S7 edge mają być dostępne w marcu. Planowana data premiery to 11 marca, obecnie telefon można kupić w przedsprzedaży.

Galaxy S7 32GB ma kosztować 3199zł, a wersja S7 Edge o takiej samej pojemnością 3599zł.