Sony to jedna z większych firm, która działa w branży elektronicznej, a dopiero niedawno wprowadziła własne gogle VR. To jednak nie koniec nowości. Z oficjalnych zapowiedzi jasno wynika, że ma się to wkrótce zmienić, bowiem firma pracuje nad nowym rozwiązaniem…

[Best_Wordpress_Gallery id=”140″ gal_title=”Galeria -Rękawice PlayStation – rewolucja w dobrym kierunku?”]

Tradycyjne kontrolery ruchu, już niedługo mogą być zastąpione specjalnie zaprojektowanymi przez Sony rękawicami.

To prawie pewne, bowiem Sony Computer Entertainment złożyło wniosek patentowy na kontroler w formie rękawicy, który ma współpracować z PlayStation VR.

Brzmi i wygląda to naprawdę interesująco, pytanie tylko czy rękawice się sprawdzą oraz jak się przyjmą?

Gogle i rękawice. Duet doskonały?

Rękawice mają być uzupełnieniem dla Gogli VR. Choć nowy sprzęt, jeżeli chodzi o samą ideę, nie byłby nowy, to forma rękawiczek z elastycznymi czujnikami jest naprawdę dużym krokiem na przód. Elastyczne czujniki czyli coś w rodzaju opaski, będą pomagały śledzić pozycję ręki w przestrzeni.

Dzięki sensorom, konsola będzie potrafiła rozpoznać ruch pojedynczych części palców. Ponadto detektory dotyku, mają wykryć kiedy złączy się kciuk z innymi palcami, albo jaka będzie siła nacisku gracza. Kolejne sensory zinterpretują położenie palców w przestrzeni, co umożliwi wykonywanie konkretnych gestów i renderowanie dłoni na ekranie.

Połączenie rękawic i googli VR sprawi, że w końcu będzie możliwa interakcja z wirtualnymi obiektami, które do tej pory były wyświetlane w goglach.

Gracze korzystający z kontrolera będą mogli za jego pomocą między innymi dotykać wirtualnych przedmiotów, a także rzucać nimi czy wchodzić w różnego rodzaju interakcje. Rękawice pozwalają też używać systemu gestów.

Nowość czy nowa forma PS Move?

Choć na pierwszy rzut oka rękawiczki mogą wydawać się nowością, nie sposób zauważyć tego, że na obrazkach, na nadgarstku gracz ma przymocowaną kulkę, która do złudzenia przypomina dostępne już detektory ruchu PS Move. Jest w tym sporo racji, ponieważ to właśnie ta kulka ma pozycjonować całą rękę w przestrzeni, a opaska, która otacza cały nadgarstek ma przekazywać pozostałe informacje.

Mimo wielu pytań, większość zapalonych graczy czeka na zapowiadaną nowość.

Już niedługo okaże się co szykuje dla nich Sony.