Od kilku lat można zauważyć zupełnie nową modę wśród milionerów i miliarderów. Zamiast kupować drogie posiadłości czy apartamenty, decydują się oni nabyć prywatne wyspy. Co prawda, zapewne większość z nich ma w posiadaniu obie nieruchomości, jednak bycie właścicielem wyspy robi wrażenie. Oto niektóre prywatne wyspy i ich znani właściciele.

Rooster Cay Island – Eddie Murphy

Okazuje się, że wyspy są znakomitą inwestycją. Pierwszym przykładem tego jest Rooster Cay Island. Eddie Murphy zakupił tę wyspę na Bahamach w 2007 roku. Zapłacił za nią wówczas 15 milionów dolarów, natomiast obecnie jej wartość wynosi około 75 mln dolarów. Z pewnością jest to pożądane przez wielu miejsce, znajdujące się blisko Nassau, czyli największego miasta i stolicy Bahamów. Z racji lokalizacji idealnie nadawałoby się na luksusowy kurort. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, co aktor planuje zrobić z tym miejscem.

Little Hall’s Pond Cay – Johnny Depp

Każda osoba oglądająca Piratów z Karaibów zapewne została urzeczona wspaniałymi lokalnymi krajobrazami. Stało się tak z Johnnym Deppem, który postanowił zakupić dla siebie i rodziny Little Hall’s Pond Cay. Gwiazdor zakupił wyspę w 2004 roku za 3,6 miliona dolarów. Jej powierzchnia wynosi 45 hektarów. Wchodzi w skład archipelagu Exuma na południe od wysp Bahamów. Na miejscu aktor może korzystać między innymi z prywatnego portu, przepięknej laguny, kilku piaszczystych plaż. Dodatkowo wyspa czerpie energię wyłącznie ze słonecznych paneli.

Blackadore Cay – Leonardo DiCaprio

Gwiazda Zjawy i Titanica zakupiła 40-hektarową Blackadore Cay u wybrzeży Belize za 1,75 mln dolarów. Na chwilę obecną aktor ma w planach wybudować na wyspie przyjazny dla środowiska resort, który będzie w całości zasilany ze źródeł odnawialnych. Dziś wartość wyspy oszacowana jest na znacznie większą kwotę.

Mago Island – Mel Gibson

Mel Gibson jest właścicielem jednej z największych prywatnych wysp na świecie. Mago Island na Fidżi posiada powierzchnię aż 2160 hektarów. W 2005 roku znany aktor i reżyser zapłacił za nią 9 milionów dolarów. Zdecydował się na taki krok, gdyż szukał niezamieszkanego miejsca oddalonego od cywilizacji. Na całe szczęście nie ingerował zbytnio w naturalny charakter wyspy, budując na niej tylko małą rezydencję.

Leaf Cay – Nicholas Cage

Nicholas Cage szukał dla siebie idealnego miejsca pozbawionego wszechobecnych paparazzi. Tę małą wyspę na Bahamach zakupił w 2006 roku za 3 miliony dolarów. Warto dodać, że w stosunkowo niedużej odległości znajduje się opisywana przez nas wcześniej wyspa należąca do Johnny’ego Deppa, który prywatnie jest przyjacielem Cage’a. Wyspa posiada piękne i długie, piaszczyste plaże oraz słodkowodne jezioro. Wyposażona została w lądowisko dla małych samolotów oraz strzeżoną przystań. Również zasilana jest wyłącznie energią słoneczną.

Île Gagnon – Celine Dion

Słynna kanadyjska piosenkarka w przeciwieństwie do innych gwiazd postawiła na lokalną posiadłość. Zdecydowała się zakupić wyspę w prowincji Quebec w Kanadzie. Île Gagnon kosztowała ją 9 mln dolarów kanadyjskich. Piosenkarka postawiła na nim bajkowy pałac w stylu francuskim. Kilka lat temu rezydencja została wystawiona za blisko 30 milionów dolarów, jednak nie znalazła do tej pory kupca.

Bonds Cay – Shakira

Słynna latynoska piosenkarka Shakira kilka lat temu została współwłaścicielką wyspy Bonds Cay na Bahamach. Dokonała jej zakupu wraz z Rogerem Watersem oraz piosenkarzem Alexandro Sanzem. Cała trójka musiała wyłożyć na nią 16 mln dolarów. Ich zamysłem jest przekształcenie wyspy w centrum sztuki. Ponadto chcą zarabiać na wynajmowaniu luksusowych domków, galerii, prywatnych plaż czy pól golfowych. Jest to wyjątkowa 280-hektarowa wyspa z pięcioma plażami i trzema zatokami. Dziś warta jest blisko 10 razy więcej!

Musha Cay Island – David Copperfield

Wyspa Musha Cay na Bahamach należy do słynnego iluzjonisty Davida Copperfielda. W 2006 roku zakupił ją za kwotę 50 milionów dolarów. Musha Cay leży w południowej części Bahamów. W miejscu o powierzchni 280 hektarów stworzono luksusowy kurort, w którym może przebywać do 24 gości. O ich pobyt dba 30-osobowa obsługa. Jest to niezwykle ekskluzywne miejsce, gdzie trzeba zapłacić 265 tys. dolarów za tydzień od osoby. Obecnie kompleks nazywa się „The Islands of Copperfield Bay”. Warto dodać, iż dysponuje on własną elektrownią oraz oczyszczalnią ścieków.

Necker Island – Richard Branson

Słynny miliarder i właściciel marki Virgin pod koniec lat 70. zakupił niewielką wyspę położoną w sercu Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Często w internecie można znaleźć fałszywą informację, że zakupiona została ona za 4,2 miliarda dolarów. Prawdą jest jednak, że miliarder wyłożył na nią jedynie 180 tysięcy! Wybudował on na niej luksusowy kurort, a wynajęcie całej wyspy na jeden dzień kosztuje „tylko” 53 tysiące dolarów! Do tej pory skorzystało z niej wielu celebrytów i ważnych osobistości.[Best_Wordpress_Gallery id=”251″ gal_title=”Galeria -Prywatne wyspy i ich sławni właściciele”]

Książki turystyczne

polecane
od 17 35
 • ISBN: 9788376426013 
 • Oprawa: miękka 
 • Autor: praca zbiorowa 
polecane
od 17 35
 • ISBN: 9788376426006 
 • Oprawa: miękka 
 • Autor: Szozda Paweł 
polecane
od 17 35
 • ISBN: 9788376425979 
 • Oprawa: miękka 
 • Autor: Wesoły Marcin 
zobacz również
od 89 10
 • ISBN: 9781743607619 
 • Oprawa: -
 • Autor: Lonely Planet