Nowy Lexus RX 450h, następca wprowadzonego w 2005 roku nowatorskiego modelu RX 400h, jako pierwszy pojazd z rodziny RX został wyposażony w napęd hybrydowy Lexus Hybrid Drive drugiej generacji. Nowy, hybrydowy crossover o sportowych osiągach to flagowy model rodziny RX. Jest on przedstawicielem trzeciej generacji najlepiej sprzedającego się na świecie modelu SUV.

[Best_Wordpress_Gallery id=”110″ gal_title=”Galeria -Nowa generacja Lexusa RX 450h”]

RX 450h doskonale odzwierciedla dwa nieodłączne elementy unikalnej filozofii projektowania L-finesse: kaizen i myślenie o przyszłości. Podczas, gdy wielu konkurentów dopiero rozpoczyna prace nad pojazdami o napędzie hybrydowym, Lexus może się pochwalić ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Dzięki temu możliwe było wprowadzenie w nowym modelu klasy crossover całego szeregu zmian w układzie napędowym Lexus Hybrid Drive.

Wynikiem zmian jest znacząca poprawa sprawności układu napędowego Lexus Hybrid Drive, która oznacza wzrost mocy o 10%, obniżenie zużycia paliwa o 23%, obniżenie zużycia paliwa o 30% podczas pracy w niskich temperaturach i nieporównywalne obniżenie emisji CO2.

Źródło: Lexus, fot. Lexus