Dziś większość kierowców nie może się obyć bez nawigacji samochodowej. Dzięki niej można bez trudu zostać poprowadzonym przez nieznane rejony. Takie urządzenie przydaje się w szczególności kierowcom zawodowym. Choć obecnie wiele osób korzysta z GPS-a w telefonach, to jednak nadal klasyczne nawigacje samochodowe cieszą się dużym powodzeniem. Tym bardziej, że mogą pełnić funkcje multimedialne, jak odtwarzacza muzycznego, radia, przeglądarki zdjęć i filmów. Prezentujemy w związku z tym najciekawsze modele z górnej półki cenowej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”289″ gal_title=”Galeria -Nawigacje samochodowe z wyższej półki”]

Garmin dezlCam LMT-D

Garmin dezlCam LMT-D to pierwsze urządzenie nawigacyjne tej marki, które specjalnie zostało stworzone dla ciężarówek oraz większych aut dostawczych. Jest to wielofunkcyjne urządzenie nawigacyjne z 6-calowym ekranem oraz wbudowaną kamerą samochodową. Ogromną zaletą tego produktu jest fakt, iż wraz z chwilą jego nabycia, otrzymujemy bezpłatne i bezterminowe aktualizacje map Polski oraz Europy, wraz z komunikatami o utrudnieniach drogowych. Kierowcy ciężarówek mogą tutaj liczyć na specjalistyczne wyznaczanie tras dla ciężarówek z uwzględnieniem rozmiaru i masy pojazdu. Dodatkowo dostaniemy informacje o drogach, wysokości mostów, wiaduktów, ostrych zakrętach czy też stromych nachyleniach.

Wbudowana tutaj kamera samochodowa rejestruje i zapisuje wszystkie zdarzenia i kolizje drogowe. W materiale filmowym zapisywane są informacje o położeniu GPS, prędkości pojazdu. Jednocześnie urządzenie posiada magnetyczny uchwyt, dzięki któremu może zostać przytwierdzone do szyby lub deski rozdzielczej. Zaopatrzone jest w 6-calowy szklany wyświetlacz z funkcją zoomu przez rozciąganie. Kierowcy ciężarówek mogą tutaj skorzystać z funkcji wyszukiwania punktów szczególnie istotnych dla takich pojazdów. Prezentowane będą w związku z tym stacje benzynowe, parkingi, stacje ważenie, punkty usługowe.

Garmin dezlCam LMT-D wyposażony został w głośnik i mikrofon. Dzięki funkcji bezprzewodowego połączenia ze smartfonem może pełnić rolę zestawu głośnomówiącego. Ciekawym wyjściem jest także opcja sterowania głosowego. Mamy okazję wybierać odpowiednie ustawienia na urządzeniu za pomocą komend głosowych. Model ten posiada także funkcję aktywnego asystenta pasa ruchu (ALG). Zastosowana technologia Garmin Real Directions™ w czasie nawigacji posługuje się rozpoznawalnymi punktami orientacyjnymi, budynkami i sygnalizacją świetlną. Podczas podróży przydatne okazują się także dodatkowe informacje pochodzące z serwisu Foursquare®.

TomTom Trucker 6000

TomTom Trucker 6000 to kolejna w naszym zestawieniu nawigacja, która została specjalnie stworzona z myślą o kierowcach ciężarówek. Mamy tutaj do czynienia z urządzeniem wyposażonym w ekran o przekątnej 6 cali. Posiada ono 16 GB wbudowanej pamięci, jak i możliwość jej rozbudowania poprzez karty microSD, microSDHC. Jej całkiem spora zaletą jest wbudowane miejsce na kartę SIM. Dzięki temu można liczyć na całkowity brak opłat roamingowych, zwłaszcza poza Unią Europejską. W pakiecie otrzymujemy tutaj dożywotnie mapy dla ciężarówek. Bez dodatkowych kosztów możemy cały czas otrzymywać aktualizację map. System tego urządzenia w oparciu o wymiary, masę, prędkość i rodzaj wiezionego ładunku wyznaczy najbardziej optymalną trasę.

W pakiecie dostępna jest także dożywotnia usługa TomTom Traffic, dzięki której na bieżąco otrzymamy informacje o korkach, remontach dróg. To samo tyczy się usługi fotoradarów. Przydatny okazuje się także asystent pasa ruchu, który z wyprzedzeniem poinformuje nas o wykonywanych czynnościach. Urządzenie może być obsługiwane za pomocą komend głosowych.

TOMTOM Rider 400 Premium

Nawigacje drogowe to nie tylko domena samochodów osobowych i ciężarowych. Od wielu lat dostępne są także modele przeznaczone dla kierowców jednośladów. Jednym z najdroższych i najbardziej cenionych jest TOMTOM Rider 400 Premium. Posiada ona fabrycznie zainstalowane mapy Polski i Europy odznaczające się niezwykłą szczegółowością. Kupując tę nawigację otrzymujemy dożywotnią, bezpłatną aktualizację map. Jak na motocykl, model ten wyposażony został w obszerny i prosty w obsłudze ekran o wielkości 4,3 cala. Z funkcją komunikatów TMC można uniknąć wielu utrudnień w ruchu, zwłaszcza korków i robót drogowych. Model ten wyposażony jest w technologię Bluetooth, dzięki czemu możemy go sparować z telefonem lub innym urządzeniem mobilnym. O wysoką jakość oraz żywotność urządzenia dba bryzgoszczelna obudowa oraz zastosowana odporność na wilgoć i wodę.

Becker Mamba.4 CEU

Becker Mamba.4 CEU to kolejny model nawigacji stworzony z myślą o jednośladach. Istotne jest to, że produkt ten został stworzony w wyniku badań potrzeb motocyklistów. Zawiera on autorskie oprogramowanie opracowane przez BECKER, które zostało dodatkowo uzupełnione specjalnymi kryteriami dla motocyklistów. Można w czasie ustalania strasy wybierać między szybkością, krótkimi odcinkami a najłatwiejszymi drogami. Dodano przy tym możliwość wyboru trasy z jak największą liczbą krętych dróg. Na ekranie następuje wyświetlanie do czterech alternatywnych tras wraz z ich nachyleniem wysokości. W bazie danych znajdziemy informacje o najlepszych hotelach i miejscach noclegowych, jak i również zaprogramowane wycieczki motocyklowe.

Wiele osób chwali sobie funkcję RouteMove. Dzięki niej każda trasa może zostać zmodyfikowana i przesunięta do innej drogi zaledwie jednym ruchem palca. Model ten posiada zintegrowany interfejs Bluetooth, za pomocą którego możemy wydawać polecenia głosowe poprzez zestaw słuchawkowy lub bluetooth na wyposażeniu kasku. Urządzenie to spełnia standard IP57, dzięki czemu jest ono zabezpieczone przed działaniem wody i kurzu. Dodatkowo, technologia Blanview gwarantuje nam bardzo wysoki kontrast wyświetlacza, który jest czytelny nawet w pełnym słońcu.

MIO MiVue Drive 65

Mio MiVue Drive 65 LM to także produkt, za który obecnie musimy zapłacić przynajmniej 1000 złotych. Jest to niezwykle interesujące połączenie wysokiej klasy nawigacji samochodowej z wbudowaną kamerą Extreme HD. Dzięki tej kamerze możemy rejestrować obraz na drodze w jakości 1296p dla 30 klatek/sek. Jest to zdecydowanie urządzenie klasy premium, które wyposażone zostało w dwie inteligentne funkcje systemu ADAS, czyli wspomagania kierowcy. Model ten wyposażony został w LDWS, czyli układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu oraz w FCWS, układ ostrzegania przed kolizją z przodu. W zestawie otrzymujemy tutaj 44 mapy Europy z bezterminową aktualizacją map. Wraz z Mio MiVue Drive 65 LM dostępna jest dożywotnia subskrypcja usługi Fotoradary, asystent parkowania, pasa ruchu, system informacji o korkach. Panel dotykowy o przekątnej 6.2 cala i rozdzielczości obrazu 800 x 480 pikseli sprawia, że urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze i bardzo czytelne.

Garmin DriveLuxe 50 LMT EU

Marka Garmin ma w swej ofercie wiele wysokiej jakości nawigacji samochodowych. Kolejnym produktem tej firmy w naszym zestawieniu jest Garmin DriveLuxe 50 LMT EU. Posiada ona wyświetlacz 5 cali o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Może być sterowana za pomocą dotykowego panelu lub tez komend głosowych. W zestawie otrzymujemy tutaj szczegółowe mapy Europy z bezpłatnymi i bezterminowymi aktualizacjami map oraz różnego typu komunikatów drogowych. Technologia Bluetooth® umożliwia nam prowadzenie rozmów przez zestaw głośnomówiący, jak i wspomniane wydawanie poleceń głosowych. Urządzenie to wyróżnia się bardzo smukłą sylwetką, interesującym wzornictwem. Garmin DriveLuxe posiada funkcję ostrzeżeń dla kierowcy. Informuje nas o ostrych zakrętach, zmianach ograniczeń prędkości, przejazdach kolejowych, o jeździe drogą jednokierunkową pod prąd, strefach wokół szkół.

Aktywny asystent pasa ruchu z komunikatami głosowymi zapewnia szczegółowy widok trasy, skrzyżowań. Garmin Live Traffic zwiększa zasięg komunikatów drogowych. Dzięki odświeżaniu informacji co minutę, można uniknąć korków lub innych zdarzeń drogowych. Z kolei Garmin Real Directions w czasie nawigacji wykorzystuje rozpoznawalne punkty orientacyjne, jak budynki i sygnalizację świetlną.

NAVROAD Leeo S6 Automapa EU

Jest to model nawigacji samochodowej, który możemy kupić za mniej niż 1000 złotych. NavRoad LEEO S6 wyposażona została w 256 MB pamięci RAM oraz procesor SiRF Atlas VI 800 MHz. O wysokiej jakości tej nawigacji niech świadczy fakt, iż jednocześnie odbiera ona sygnał GPS, jak i GLONASS. Można dzięki temu liczyć na stabilniejszą pracę systemu nawigacyjnego i dokładniejsze wskazania lokalizacji. Urządzenie to zostało wyposażone w aktywny uchwyt z wbudowanym złączem zasilania, transmiter FM, moduł Bluetooth oraz 2 GB pamięci FLASH. Z pewnością przyda się tym osobom, które często wyruszają na trasę.

NavRoad MOTO 2 EU

Ta sama firma przygotowała także ceniony GPS dla motocyklistów. Urządzenie to posiada aktywny uchwyt dostosowany do instalacji na kierownicy motocykla. Uwagę od razu zwraca solidna obudowa, wyjątkowo jasny wyświetlacz. 3,5-calowy, dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 320×240 px sprawdzi się w każdych warunkach. Obszerne przyciski umożliwiają obsługę urządzenia w rękawicach motocyklowych. Model ten zaopatrzony został w procesor Mstar 2531 taktowany zegarem 800MHz, który oferuje płynną pracę urządzenia, szybkie ustalanie trasy czy też niezwykle szybkie ponowne uruchamianie nawigacji. Niewielka ilość 128 MB pamięci RAM w zupełności wystarczy na zainstalowanie dostępnych programów do nawigacji. Jednocześnie urządzenie posiada 4 GB pamięci wbudowanej, z możliwością rozszerzenia do 32 GB.

Wykorzystano tutaj 66-kanałowy moduł GPS (MSR 2112), dzięki któremu można liczyć na szybką łączność z satelitami oraz silny sygnał na całej wyznaczonej trasie. Technologia Bluetooth zapewnia korzystanie z motocyklowego zestawu słuchawkowego. Ponadto dzięki zastosowanemu transmiterowi FM dźwięki nawigacji mogą zostać przekierowane na mocniejszą częstotliwość radiową. Z pewnością użytkowników zainteresuje niepodatna na warunki atmosferyczne obudowa nawigacji z jakością IP 66. Sprawia to, iż nawigacja ta jest odporna na działanie wilgoci, wody oraz kurzu. To jedno z bardziej cenionych urządzeń dla miłośników jednośladów.

Nawigacja samochodowa

polecane
od 909 99
  • Producent: NavRoad 
  • Przekątna ekranu: 3.5 "
polecane
niedostępny
  • Producent: Garmin 
  • Przekątna ekranu: -
polecane
niedostępny
  • Producent: TomTom 
  • Przekątna ekranu: 6 "
polecane
od 1 499 zł
  • Producent: Becker 
  • Przekątna ekranu: 4.3 "