Dziś praktycznie w każdym mniej lub bardziej popularnym miejscu lub jego okolicy znajdziemy hotele. Ogromna ilość takich obiektów sprawia, że czasem trudno o uwagę i popularność. Istnieją jednak takie hotele, które same w sobie są atrakcją turystyczną czy też przyciągają do siebie najlepszą klientelę. Oto nasza lista prezentująca najlepsze i najciekawsze hotele na świecie.

The Oberoi Udaivilas (Indie) 

Jest to najbardziej znany hotel położony w Indiach. Często znajduje się na wysokich miejscach w prestiżowych rankingach. Znajduje się on w okolicy jeziora Pichola na terenie ponad 50 akrów. Obok malowniczych widoków gwarantuje on gościom obcowanie z dziką przyrodą. Jest to niezwykle luksusowy hotel 5-gwiazdkowy z wyjątkową pałacową architekturą oraz wieloma zabiegami spa. Oferuje on wyłącznie pokoje typu de luxe, a jego największym klejnotem jest apartament Kohinoor Suite o powierzchni ok. 900 metrów kwadratowych. Luksus to także cena – najtańszy pokój na jedną noc kosztuje co najmniej 360 dolarów!

Nayara Hotel (Kostaryka)

Jest to jeden z tych hoteli, które miłośnicy luksusu muszą odwiedzić przynajmniej raz w swym życiu. Dlaczego? Otóż został on zbudowany na samym szczycie klifu, który otoczony jest niezwykle bujnymi lasami. Z okien hotelu goście mają widok na wulkan Arenal. Każdy z obszernych pokoi wyposażony jest w prywatną wannę spa oraz wiele innych udogodnień. Zdaniem wielu gości już sama podróż do hotelu drogą przez las stanowi wspaniałą przygodę. Cena takiej przyjemności to ponad 300 dolarów za noc.

Four Seasons Hotel Gresham Palace (Węgry)

Four Seasons Hotel Gresham Palace to jeden z najważniejszych tego typu obiektów w Europie. Znajduje się on przy jednym z końców słynnego Mostu Łańcuchowego w Budapeszcie. Dzięki temu goście hotelowi ze swych pokoi mogą obserwować wspaniałe widoki na rzekę Dunaj oraz wiele wspaniałych zabytków węgierskiej stolicy. Jego zewnętrzna architektura w stylu secesyjnym wewnątrz przemienia się w niezwykle nowoczesne wnętrza. Za taki luksus musimy zapłacić co najmniej 450 dolarów za jedną noc.

Singita Sabi Sand (RPA)

Singita Sabi Sand to wyjątkowy hotel mieszczący się w sąsiedztwie Parku Narodowego Krugera w Republice Południowej Afryki. Dzięki swemu położeniu hotel ten proponuje gościom noclegi praktycznie w samym środku afrykańskiego buszu. Nieopodal hotelu przepływa rzeka Sand, co dla każdego gościa będzie okazją do podziwiania na żywo wielu gatunków dzikich zwierząt. W tym wypadku jednak na takie luksusy mogą sobie pozwolić nieliczni, gdyż ceny zaczynają się tutaj od 1250 dolarów za jedną noc!

Castello di Casole (Włochy)

Castello di Casole to hotel znajdujący się wśród malowniczych wzgórz włoskiej Toskanii. Utworzony on został w odrestaurowanym zamku z X wieku. Dzięki zachowanej historycznej i kulturowej formie goście mogą faktycznie poczuć się niczym przeniesieni wiele wieków wstecz. Wewnątrz pokoi umieszczone zostały kamienne rzeźby i mozaiki. Postawiono jednak tutaj także na połączenie historii z nowoczesnością, dzięki czemu hotelowi goście mogą korzystać na co dzień z siłowni, basenu czy centrum spa. Koszt takiej wygody to co najmniej 1100 dolarów za dobę.

Ocean House (USA)

Jest to jeden z najbardziej malowniczo położonych hoteli w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się on w Rhode Island tuż przy linii brzegowej oceanu. Już sama jego architektura na myśl przywodzi typowe domki letniskowe, lecz oczywiście w znacznie powiększonej wersji. Można tu znaleźć między innymi 49 pokoi i 18 apartamentów. Hotel ten kilkukrotnie gościł na ekranach filmowych, a nawet stał się miejscem akcji jednej z gier komputerowych. Cena za jedną noc to minimum 890 dolarów.

Tambo del Inka, a Luxury Collection Resort & Spa (Peru)

Jest to wyjątkowy hotel znajdujący się w Świętej Dolinie Inków. Mieści się on w Urubambie. Co odróżnia go od innych luksusowych hoteli w tym regionie? Otóż dysponuje on prywatną stacją kolejową, dzięki czemu goście mogą liczyć na komfortowe połączenie do Machu Picchu. Do tego oczywiście fantastyczne widoki za oknem, basen, centrum spa. Ceny są tu niższe niż w poprzednich hotelach, jednak noc w tym obiekcie to wydatek minimum tysiąca złotych.

President Wilson (Szwajcaria)

Prawdopodobnie najdroższy hotel na świecie, z którego usług korzystała już niejedna rodzina królewska. Mieści się w szwajcarskiej Genevie i co prawda oferuje też pokoje za 400-500 dolarów, jednak te z górnej półki dostępne są od co najmniej 30 tysięcy dolarów za noc. Można tutaj liczyć nie tylko na luksus i najlepszą opiekę, lecz też pełne względy bezpieczeństwa – sporo ochrony oraz kuloodporne szyby w oknach.

Conrad Rangali (Malediwy)

Są takie hotele, które umieszczane są na prywatnych wyspach. Nie mogą się one jednak równać z takim, który dosłownie łączy ze sobą dwie takie wyspy! Conrad Rangali to hotel położony na Malediwach. Był on w wielu rankingach wielokrotnie wybierany jako najlepszy hotel na świecie. Obie wyspy zostały tutaj połączone ponadpięćsetmetrową kładką. Tym, co jednak najbardziej przyciąga tutaj gości z całego świata, jest podwodne życie. Otóż można zamówić stolik w restauracji znajdującej się 5 metrów pod wodą! Dzięki temu, spożywając wykwintny posiłek, możemy obserwować życie oceaniczne tuż za szklaną taflą. Za taki luksus zapłacimy ponad tysiąc dolarów za noc.

Sweden’s Ice Jukkasjärvi (Szwecja)

Niezwykle oryginalny hotel w naszym zestawieniu. Jest on pierwszym na świecie zbudowanym praktycznie w całości ze śniegu i lodu. Położony na północy Szwecji, pierwszy raz powstał w 1990 roku. Jego niezwykłość nie tylko polega na samym lodzie, lecz tym, że każdego roku budowany jest on od nowa i funkcjonuje w okresie od grudnia do kwietnia. Krzesła, meble, łóżka, bar, nawet kieliszki – wszystko jest tu wykonane z lodu. Oczywiście goście mają do dyspozycji grube odzienia oraz skórzaną pościel. Wewnątrz panuje temperatura -5 stopni Celsjusza. Każdego roku artyści ozdabiają jego wnętrze wspaniałymi rzeźbami lodowymi.

Quinta Real Zacatecas (Meksyk)

Jest to nietypowy hotel, który został stworzony w budynku dawnej areny San Pedro pochodzącej z XIX wieku. Regularnie odbywały się tutaj walki torreadorów z bykami. Jest to 5-gwiazdkowy obiekt, który oferuje swym gościom 45 wysokiej klasy pokoi. Na całe szczęście nie jest to już tak ekskluzywny hotel, albowiem można tutaj na jedną noc wynająć pokój za niewiele ponad 100 dolarów.

Inne niezwykłe hotele na świecie

Oczywiście takich niezwykłych miejsc moglibyśmy wymienić setki. Ograniczymy się jednak do kilku interesujących propozycji. Niezwykle oryginalne hotele znajdziemy w sercu tureckiej Kapadocji, gdzie w Göreme mamy okazję nocować wewnątrz skał i jaskiń, które zostały zaadaptowane pod pomieszczenia hotelowe. W Martin Petershof w belgijskim Mechelen możemy spać w budynku dawnego kościoła z końca XIX wieku. The Hobbit Motel oferuje nam pokoje stworzone w stylu tolkienowskich Hobbitów. W kilku miejscach na świecie mamy okazję przespać się w dawnych celach więziennych i musimy za to jeszcze całkiem sporo zapłacić.

[Best_Wordpress_Gallery id=”205″ gal_title=”Galeria -Najlepsze i najciekawsze hotele na świecie”]