Każdego roku prestiżowa organizacja zrzeszająca przedstawicieli branży lotniczej – Skytrax – ogłasza wyniki prowadzonej przez siebie ankiety na najlepsze linie lotnicze na świecie. Dla wielu linii znalezienie się w tym rankingu to prawdziwa nobilitacja, dlatego co roku starają się one podnosić prestiż swych usług oraz poszerzać ofertę.

Miejsca 6-10

Przedstawiamy najlepszych 5 linii lotniczych w 2016 roku, warto jednak wspomnieć także o tych, które znalazły się na dalszych miejscach w „Top 10”. Są to: Etihad Airways, Turkish Airlines, EVA Air, Qantas Airways oraz niemiecka Lufthansa.

ANA All Nippon Airways

Na 5. miejscu znalazła się firma All Nippon Airways. Są to drugie największe linie Japonii. Oferują one loty do 49 miejscowości w swym kraju oraz 35 za granicą. Jej siatka międzynarodowych połączeń obejmuje przede wszystkim Chiny, Koreę, Azję Południowo-Wschodnią, Stany Zjednoczone oraz zachodnią część Europy. Flota składa się z ponad 240 samolotów. Jest to pierwsza na świecie linia lotnicza, która użytkowała Dreamlinery i jest posiadaczem ich największej liczby. Te linie lotnicze zdobyły także nagrody dla najlepszego serwisu pokładowego na świecie i w Azji.

Cathay Pacific Airways

Cathay Pacific Airways to mało znane linie lotnicze w naszym kraju. Firma swą siedzibę ma w Hongkongu, a jej historia sięga 1946 roku. Na chwilę obecną Cathay Pacific obsługuje 111 portów lotniczych na całym świecie. W Europie linie te kursują z takich lotnisk, jak Londyn, Paryż, Frankfurt, Rzym i Amsterdam. Jest to linia, która od lat plasuje się w czołówce wielu prestiżowych rankingów. W 2016 roku uznana została także za najczystszą.

Singapore Airlines

Singapore Airlines to jedne z najlepszych azjatyckich linii lotniczych. Posiadają w swej flocie ponad 100 samolotów obsługujących przeszło 60 międzynarodowych tras w 35 krajach na 6 kontynentach. W Europie można je spotkać wylatujące z Paryża, Aten, Moskwy czy Frankfurtu. Historia Singapore Airlines sięga 1947 roku. Znakiem rozpoznawczym tych linii są stewardesy ubrane w sarongi, które wiele lat temu zostały zaprojektowane przez Pierre’a Balmaina. W tym roku doceniono wysoką jakość obsługi oraz profesjonalne podejście personelu pokładowego do klientów. Można w samolotach liczyć na telewizory z dużą ilością opcji rozrywkowych. Singapore Airlines otrzymały nagrodę w zakresie najlepszego miejsca w klasie biznes. Jest to linia lotnicza z jedną z najnowocześniejszych flot na świecie i jako pierwsza zaczęła korzystać z Airbusa A380.

Qatar Airways

W poprzednim roku to właśnie Qatar Airways znalazły się na pierwszym miejscu. Katarskie narodowe linie lotnicze posiadają ponad 150 samolotów obsługujących podobną liczbę tras. Powstały w 1993 roku i mogą pochwalić się najnowszymi samolotami w swej flocie. Te linie lotnicze cenione są przede wszystkim za komfort podróży i serwis oferowany podczas lotu. W bardzo istotnym rankingu The Official 5 Star Airline Ranking linie Quatar otrzymały maksymalną liczbę 5 gwiazdek. Od grudnia 2012 roku wykonują one swe loty także z Polski. Jako pierwsze na świecie zamówiły i korzystają z Airbusa A350.

Emirates

W 2016 roku według Skytrax najlepszymi liniami lotniczymi zostały właśnie Emirates. W ciągu ostatnich 30 lat ta firma z Dubaju wyrosła na światowego lidera. Klienci cenią sobie w niej profesjonalizm oraz najwyższą jakość usług we wszystkich obszarach. Linie lotnicze posiadają w swej flocie ponad 220 samolotów, które obsługują przeszło 160 tras. Przy tym dysponują jedną z najmłodszych flot lotniczych na świecie, głównie Boeingami i Airbusami. Ceniona jest tutaj przede wszystkim klasa biznes, która oferuje fotele typu flat bed, pozwalające na podróż w pozycji leżącej. Pierwsza klasa jest od lat uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. W 2013 roku firma wprowadziła połączenia z Polską.

[Best_Wordpress_Gallery id=”228″ gal_title=”Galeria -Najlepsze linie lotnicze na świecie 2016″]