Rok 2016 powoli dobiega końca. W świecie filmowym to czas na najważniejsze podsumowania. Już teraz napędza się powoli oscarowa karuzela, krytycy zastanawiają się, do kogo trafią nominacje. My zajmiemy się jednak kwestiami finansowymi. Oto najlepiej zarabiający aktorzy w 2016 roku według magazynu Forbes.

Brad Pitt – 31,5 mln dolarów

Brad Pitt kończący się rok pod względem finansowym może zaliczyć do niezwykle udanych. Jego dochody filmowe związane są z występem w filmie Sprzymierzeni oraz angażem do drugiej części World War Z. Ponadto aktor udziela się jako producent filmowy, co przynosi mu kolejne profity z wyświetleń kinowych. Głośno ostatnio jest o początku jego sprawy rozwodowej z Angeliną Jolie.

Akshay Kumar – 31,5 mln dolarów

Nazwisko to na liście może wielu szokować, jednak nie możemy zapominać, że rynek Bollywood również generuje ogromne zyski. Ten indyjski aktor jest od lat jedną z największych gwiazd swojego rodzimego przemysłu filmowego. Można było go podziwiać w takich filmach, jak Airlift, Housefull 3 czy Rustom. Jego zarobki są tak wysokie dzięki występom w licznych reklamach.

Robert Downey Jr. – 33 mln dolarów

Robert Downey Jr. to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych aktorów w Hollywood. Nic też dziwnego, że przekłada się to na jego zarobki. Co prawda w zeszłym roku zarobił ponad 80 milionów, jednak był on o wiele bardziej pracowity niż obecny. Mogliśmy go podziwiać w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, a w przyszłym roku na ekrany kin wejdzie nowa odsłona Spider-Mana, w której również pojawi się grany przez niego Iron Man. Ponadto aktor ten zainkasował dodatkowe miliony za występy w reklamach.

Shah Rukh Khan – 33 mln dolarów

Shah Rukh Khan to kolejny w zestawieniu aktor bollywoodzki. Jest on obecnie najbardziej rozpoznawalnym aktorem tego kina i ogromną gwiazdą w swoim kraju. W tym roku zarobił ponad 30 milionów dolarów dzięki występowi w filmie Dilwale. Sporo także zainkasował na swe konto dzięki kontraktom reklamowym.

Vin Diesel – 35 mln dolarów

Vin Diesel to aktor, który może nam się kojarzyć przede wszystkim z serią Szybcy i Wściekli. To właśnie za rolę w najnowszej odsłonie, która będzie miała premierę w przyszłym roku, otrzymał już całkiem sowite wynagrodzenie. Ponadto zapewne znów użyczy swego głosu w sequelu Strażników Galaktyki. W przyszłym roku będziemy mogli go oglądać także w filmie xXx: Reaktywacja.

Ben Affleck – 43 mln dolarów

Ben Affleck w tym roku wcielił się w postać Batmana w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Wiele osób było zaniepokojonych tym faktem, aktor jednak całkiem dobrze wywiązał się z powierzonego mu zadania. Choć film nie otrzymał pochlebnych recenzji, to jednak okazał się sporym sukcesem kasowym, co dało Affleckowi niemałe zarobki. Zagrał on także w Księgowym, co dało mu dodatkowy dochód. Ponadto w przyszłym roku będziemy mogli na ekranach kin podziwiać Ligę Sprawiedliwości, w której to Affleck znów wcieli się w Batmana.

Johnny Depp – 48 mln dolarów

W tym roku według wyliczeń statystyków Johny Deep okazał się najbardziej przepłacaną gwiazdą Hollywoodu. Brano pod uwagę ostatnie 3 filmy gwiazdora i okazało się, że każdy zapłacony mu dolar oznaczał zwrot 2,80 dolara w postaci wpływów. Mimo tego bieżący rok aktor pod względem finansowym może uznać za niezwykle udany. Rola Kapelusznika w kolejnej odsłonie Alicji w Krainie Czarów oraz gaże za kolejną część Piratów z Karaibów sprawiły, że osiągnął wynik bliski 50 milionów. Prywatnie niestety cieniem na jego wizerunku kładzie się sprawa rozwodowa z Amber Heard.

Tom Cruise – 53 mln dolarów

Tom Cruise po słabszym okresie powrócił kilka lat temu znów do I ligi Hollywood. Obecny rok może uznać za niezwykle udany. Sporo ze swych zarobków zawdzięcza szóstej części Mission: Impossible. Ponadto zagrał on w filmie Jack Reacher: Jednym strzałem. Kolejne dwa filmy: Mumia oraz Mena swą premierę będą miały w 2017 roku.

Matt Damon – 55 mln dolarów

Matt Damon im starszy tym lepszy! Ponad 50 milionów dolarów na koncie zawdzięcza ubiegłorocznej produkcji Marsjanin, a także występowi w najnowszej odsłonie Jasona Bourna. Ponadto niedługo na ekrany kin wejdzie chińskiej produkcji film Wielki Mur, który zapowiada się na spory sukces kasowy. Zapewne Damon za główną rolę w azjatyckim dziele musiał zainkasować czek z dużą ilością zer.

Jackie Chan – 61 mln dolarów

Mimo ponad sześćdziesięciu lat na karku Jackie Chan nadal doskonale wie, jak zarabiać w świecie filmowym. Choć z racji wieku nie występuje już w wielu filmach akcji, to zajmuje się produkcją kinową. Dzięki rosnącemu rynkowi filmowemu w Chinach Jackie Chan może się cieszyć sporymi zyskami.

Dwayne Johnson – 64 mln dolarów

To był znakomity rok dla The Rocka! Okazał się on nie tylko najlepiej zarabiającym aktorem na świecie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, lecz też został ogłoszony najseksowniejszym mężczyzną globu. Aktor zainkasował sporo dolarów za występ w najnowszej części Szybkich i Wściekłych. Ponadto wystąpił w filmie Central Intelligence, a w przyszłym roku pojawi się na ekranie także w kinowej odsłonie Słonecznego Patrolu. Sporo z zarobionych pieniędzy zawdzięcza także roli w drugim sezonie serialu HBO – Ballers.

[Best_Wordpress_Gallery id=”216″ gal_title=”Galeria -Najlepiej zarabiający aktorzy w 2016 roku”]