Do tej pory opisywaliśmy najmocniejsze i najdroższe piwa na świecie. Teraz przyszedł czas na te najdziwniejsze. Sporo producentów na świecie decyduje się na niezwykle oryginalne, często kontrowersyjne pomysły. Pytaniem jest jednak to, czy miłośnicy piwa zdecydowaliby się na niektóre z tych propozycji?

Big Red (Cock Ale)

Piwo z dodatkiem rosołu? Czemu nie! Big Red (Cock Ale) to napój pochodzący z Bacchus Brewing Co. Zawiera ono 6,1% alkoholu. W czym tkwi sekret oryginalności takiego trunku? Otóż jest to oryginalna szkocka receptura z XIV wieku, gdzie podczas warzenia piwa wykorzystuje się także całą kurę!

[Best_Wordpress_Gallery id=”278″ gal_title=”Galeria -Najdziwniejsze piwa na świecie”]

Wynkoop Rocky Mountain Oyster Stout

Tym razem mamy do czynienia ze stoutem, który pochodzi z Wynkoop Brewing Company. Zawiera on 7,5% alkoholu. Na czym polega jego niezwykłość? Zawiera ono w sobie pokrojone w plastry i upieczone bycze jądra! Z początku amerykański browar z Denver poinformował, iż planuje wypuszczenie takiego piwa, jednak wszystko okazało się żartem z okazji prima aprilis. Mimo wszystko klienci firmy wręcz domagali się stworzenia takiego produktu. Ich życzenia koniec końców musiały zostać spełnione.

Mangalitsa Pig Porter

Na naszej liście kolejny mięsny browar. Ten porter wydany przez Right Brain Brewery zawiera w sobie 6% alkoholu. Tutaj jego pomysłodawcy zdecydowali się w procesie warzenia piwa wykorzystać wędzony łeb i świńskie kości.

Mamma Mia Pizza Beer

Tym razem piwo o smaku i zapachu pizzy! Amerykanie wręcz uwielbiają eksperymentować ze smakami. America’s Brewpub wypuścił piwo typu Spice Beer o zawartości alkoholu 6,1%. Wszystko zaczęło się od Toma i Atheny Seefurth, właścicieli jednej z amerykańskich pizzerii. Zdecydowali się oni wykorzystać typowe składniki potrzebne do pizzy. Dzięki temu ich piwo zawiera w sobie pomidory, czosnek czy też oregano. Klasyczna margarita razem z piwkiem!

Morskie klimaty

Powstały również dwa piwa, które zawierają dodatek morski. Pierwszym z nich jest Pearl Necklace Oyster Stout z Flying Dog Brewery. Jest to stout o zawartości alkoholu 5,5%, które na etapie gotowania oraz leżakowania posiada dodatek w postaci ostryg. Nie jest to nowa receptura, gdyż pochodzi z XIX wieku. Drugim produktem jest Throbbing Biological Urges z Moon Dog Brewery. To piwo typu English Barleywine zawiera 9% alkoholu oraz kawior!

Ghost Face Killah

Niektórzy tworzą najmocniejsze piwa na świecie, a inni najostrzejsze. Produkt Twisted Pine Brewing Company to Chili Beer o 5% zawartości alkoholu. Jest to browar z dodatkiem sześciu różnych gatunków papryczek chili. Z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla kubków smakowych.

Stampede Light

Stampede Light to nietypowe piwo, które nie zawiera oryginalnego, zaskakującego składnika. Jego innowacja i odmienność polega na tym, że browarnicy zdecydowali się zawrzeć w nim istną bombę witaminową. Ich dzieło zawiera bowiem w sobie witaminy B1, B2 B3, B5, B6 i B9. Jak wiadomo, po wypiciu większej ilości alkoholu to właśnie te witaminy są wypłukiwane z organizmu, przez co potęgowany jest efekt kaca. Być może jest to pierwszy krok do skutecznej walki z taką dolegliwością.

The Beard Beer

Browar z Oregonu Rogue Ale stworzył Belgian Ale o zawartości ponad 5% alkoholu. Co w tym wypadku jest takiego wyjątkowego? Otóż dodatkowym składnikiem była tutaj broda piwowara Johna Maier’a. W ten oto sposób pozyskano dzikie drożdże do fermentacji brzeczki. Z pewnością picie czyjejś brody musi być nieco dziwnym uczuciem.

Oczywiście to nie wszystkie najdziwniejsze piwa na świecie. Znaleźć możemy także browary o smaku czekoladowych pączków, kremowych pianek, z przetrawionej przez słonia kawy, mleka, a także takie, które tworzone są z wyhodowanego w kosmosie jęczmienia.

Kufle

polecane
niedostępny
  • Producent: MyGiftDna 
polecane
niedostępny
  • Producent: MyGiftDna 
polecane
niedostępny
  • Producent: -
polecane
niedostępny
  • Producent: LIBBEY 

Pokale

polecane
niedostępny
  • Producent: Arcoroc 
polecane
niedostępny
  • Producent: Arcoroc 
polecane
niedostępny
  • Producent: Arcoroc