Wiele ekskluzywnych zegarków kosztuje dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Mowa tu jednak o takich modelach, które produkowane są seryjnie. Na całym świecie znajdziemy jednak też takie, które na aukcjach osiągały kwoty co najmniej kilku milionów dolarów. Zdecydowanie tylko nielicznych i do tego pasjonatów stać na taki ogromny wydatek. Oto niektóre najdroższe zegarki świata.

Platinum World Time 1415HU

Ten wyjątkowy zegarek w 2002 roku został sprzedany na aukcji za ponad 4 miliony dolarów. Była to w owym czasie kwota dwukrotnie wyższa od poprzedniego rekordu. Ten charakterystyczny zegarek został na swej tarczy zaopatrzony w nazwy 41 krajów, miast i regionów. Prezentuje się niezwykle do dnia dzisiejszego i wzbudza zapewne zazdrość niejednego kolekcjonera.

Louis Moinet Meteoris

Zegarek Louis Moinet Meteoris można bez żadnych obaw nazwać kosmicznym. Wykonany został bowiem z kawałka asteroidy, meteorytu oraz skały Księżyca. Na jego tarczy można oglądać także aktualną konfigurację planet w Układzie Słonecznym. Takie cacko kosztowało jedynie 4,6 miliona dolarów. Warto dodać, że na rynku dostępne są 4 sztuki z serii Meteoris, a każda z nich zawiera w sobie zupełnie inny typ meteorytu. Zdecydowanie jest to zegarek, który znacząco odróżnia się od platynowych, złotych czy diamentowych modeli.

Breguet & Fils, Paris No. 2667 Precision Watch

Model ten pochodzący od firmy Breguet & Fils kosztował 4,7 miliona dolarów. Warto dodać, że nie jest to obecna suma, którą za niego zapłacona, lecz szacunkowa wartość, albowiem w 1814 roku został on zakupiony za 5 tysięcy franków. Jest to skromny, lecz niezwykle stylowy zegarek dla kobiety, wykonany z 18-karatowego złota. To jeden z najdroższych kieszonkowych zegarków w historii.

Hublot – Big Bang

Jest to jeden z nowszych zegarków w zestawieniu, który został zaprezentowany kilka lat temu na edycji targów Baselworld. Ozdobiony został przeszło tysiącem diamentów, a także użyto do jego wykonania 18-karatowego białego złota. Wykonano zaledwie kilka jego sztuk. Posiadaczem jednej z nich muzyk Jay-Z, który dostał go na swe 43. urodziny od żony Beyonce. Warto dodać, że ten wyceniany na 5 milionów dolarów model wykonywany jest aż przez 14 miesięcy, co czyni z niego prawdziwe dzieło sztuki.

Patek Philippe – Calibre89

Jest to zegarek wyprodukowany w zaledwie 4 sztukach w roku 1989 dla uczczenia 150. rocznicy firmy. Sami producenci określili go mianem „najbardziej skomplikowanego zegarka na świecie”. To cudo waży ponad kilogram, a zbudowane jest z 33 odrębnych mechanizmów oraz aż 1728 elementów. Każdy egzemplarz wyceniony został na 5,12 milionów dolarów. Zawarte w nim mechanizmy pokazują nie tylko godzinę i datę, lecz także wschody i zachody słońca, fazy Księżyca, temperaturę, zapas energii.

Patek Philippe – Chronometr nr ref. 1527

To kolejny z najdroższych zegarków na świecie od firmy Patek Philippe. Wykonany został z 18-karatowego złota i zdobiony jest 23 klejnotami. Podobnie jak i inne luksusowe zegarki tej marki wyposażony jest w wiele skomplikowanych mechanizmów oraz ogromną ilość pojedynczych elementów. Model ten wyprodukowany w 1943 roku został sprzedany na aukcji w 2010 za 5,7 miliona dolarów.

Patek Philippe – Henry Graves Jr.

Najdroższym zegarkiem na świecie jest model firmy Patek Philippe. Jest to kieszonkowy zegarek, który został specjalnie wykonany na zamówienie amerykańskiego bankiera Henry’ego Gravesa w 1933 roku. Od lat jest on jednym z najbardziej znanych i cenionych w środowisku kolekcjonerów i miłośników zegarków, często określany mianem Świętego Graala. Warto przy tym dodać, że zaprojektowanie i stworzenie tego modelu zajęło firmie 8 lat! Zegarek wykonany został z 18 karatowego złota, a jego mechanizm składa się z 900 części. W roku 2014 podczas licytacji osiągnął on cenę aż 24 mln dolarów. Warto dodać, że jest on najdroższym klasycznym zegarkiem na świecie.

W historii zanotowano jeszcze dwa droższe zegarki, lecz ich cena związana jest bardziej z kamieniami szlachetnymi je zdobiącymi aniżeli samym czasomierzem. Chopard – 201 Carat to model ważący 201 karatów, z czego większość jego masy stanowią diamenty. Warty jest on 26 milionów dolarów. Absolutnym numerem 1 jest jednak Joaillerie101 Manchatte od firmy Jaeger Lecoultre. Jest to bardziej bransoletka z 18-karatowego złota, zawierająca 576 diamentów, aniżeli zegarek, który stanowi jedynie miniaturowy element całej konstrukcji. Takie cacko kosztuje 30 milionów dolarów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”212″ gal_title=”Galeria -Najdroższe zegarki świata – oto kilka z nich”]