Zazwyczaj udając się do sklepu, kupujemy 1,5-litrową butelkę wody mineralnej za kilka złotych. Tymczasem miłośnicy dobrego stylu i smaku są w stanie za nią płacić kilkanaście, kilkadziesiąt razy więcej. Istnieją takie marki, których woda ceniona jest przez rody królewskie i celebrytów. Oto najdroższe wody mineralne na świecie!

Fine, Japonia – 5 dolarów

Najtańsza woda w naszym rankingu pochodzi z Japonii. Jest to hydrotermalna woda artezyjska, pochodzącą z warstwy wodonośnej, która jest jednocześnie ogrzewana przez geotermalną energię cieplną. Jest wydobywana od ponad 1000 lat ze źródła znajdującego się około 600 metrów poniżej pasma wulkanicznego. Ogromną zaletą wody jest fakt, iż nie ma ona dostępu do powierzchni, przez co unika kontaktu z bakteriami. Jest to lekko zasadowa woda o niskiej zawartości składników mineralnych. Warto dodać, że pod względem wód butelkowanych posiada ona najwyższe stężenie krzemionki na świecie. Butelka szklana o pojemności 720 ml kosztuje około 5 dolarów.

Lauquen Artes Mineral Water, Argentyna – 6 dolarów

Laquen to jedna z popularnych marek na rynku wód premium. Wydobywana jest ona w regionie argentyńskiej Patagonii, na głębokości 1500 metrów. Praktycznie przez cały proces od wydobycia do butelkowania posiada ona temperaturę poniżej 4 stopni Celsjusza. O jej unikalności niech świadczy fakt, iż najczęściej można się jej napić tylko w dobrych hotelach, barach i restauracjach. Cena 6 dolarów mimo wszystko nie jest zbyt wygórowana za butelkę 750 ml.

Evian Christian Lacroix, Francja – 7-10 dolarów

Francuska marka Evian kojarzona jest zapewne przez wiele osób, albowiem jej produkty można znaleźć w dużej ilości polskich sklepów, zwłaszcza delikatesów. Każdego roku wprowadza ona na rynek specjalną limitowaną edycję swej znanej butelkowanej wody. Wersja z 2008 roku powstała we współpracy z francuskim projektantem mody i kosztowała 10 dolarów za sztukę. Z kolei woda z 2014 roku w butelce zaprojektowanej Elie Saaba kosztowała 7 dolarów. Firma ta często współpracuje ze znanymi projektantami, dzięki czemu jej butelki to prawdziwe dzieła sztuki.

Tasmanian Rain, Australia – 10 dolarów

Tym razem mamy do czynienia z niezwykle oryginalnym produktem, albowiem jest to butelkowana woda deszczowa. Zbierana jest jednak w regionie, który posiada – według badań – najlepszej jakości powietrze na świecie. Dzięki temu woda deszczowa charakteryzuje się krystalicznym wyglądem i wybornym smakiem. Poprzez specjalnie stworzony system poboru wody, nie ma ona styczności z gruntem, przez co wolna jest od zanieczyszczeń, związków chemicznych. Ponoć jest 10 razy czystsza od zwykłej wody gruntowej. Tasmanian Rain w sprzedaży znajduje się od 2009 roku, a jej cena to około 10 dolarów za butelkę 750 ml.

Aquadeco, Kanada – 12 dolarów

Aquadeco to kanadyjska marka, która chcąc zaistnieć na rynku ekskluzywnych wód mineralnych, rozpoczęła poszukiwania idealnego źródła. Zostało ono odnalezione w rejonie lodowca. Źródło wypływa spośród gliny lodowcowej powstałej ponad 18 000 lat temu. Każdy z nas może skosztować najczystszej wody na świecie, przynajmniej tak twierdzi producent. Ta niegazowana woda w pojemności 750 ml kosztuje około 12 dolarów. Warto również zwrócić uwagę na stylowy kształt butelki.

10 Thousand BC, Kanada – 14 dolarów

Jest to kolejna woda pochodząca z Kanady. Jej nazwa sugeruje pochodzenie źródła, albowiem znajduje się ono na lodowcu powstałym 10 tysięcy lat przed naszą erą. Według producenta jest to wyjątkowa woda, albowiem pochodzi z miejsca praktycznie pozbawionego ludzi oraz zwierząt.

Veen, Finlandia – 23 dolary

Stawka wyraźnie idzie w górę. Tym razem mamy już butelkę wody, za którą musimy zapłacić ponad 20 dolarów. Woda ta wydobywana jest w arktycznej Laponii w Finlandii. Jest to produkt, których charakteryzuje się niezwykle niską zawartością składników mineralnych. Wiele osób ceni sobie właśnie tę markę, gdyż nie od dziś wiadomo, iż fińskie wody należą do najlepszych i najczystszych na świecie. Wielu osobom podoba się także specyficzny i oryginalny projekt butelki „Wave 66”.

Mahalo, Hawaje – 34 dolary

Jest to kolejna woda w tym zestawieniu, która określana jest mianem tej najczystszej. Pochodzi z Hawajów. Wydobywana jest za pomocą specjalnych pomp głębinowych ze źródła znajdującego się 900 metrów pod dnem Oceanu Spokojnego! Jej ogromną zaletą jest fakt, że jest całkowicie wolna od zanieczyszczeń przemysłowych czy chemicznych. Ponoć posiada unikalny smak i wygląd, a już jeden łyk dzięki dużej ilości składników i soli mineralnych gasi pragnienie. Sprzedawana jest w butelkach 1,5-litrowych, więc teoretycznie jej cena nie jest aż tak wysoka w porównaniu do wód kosztujących kilkanaście dolarów za 750 ml.

Bling H2O, Stany Zjednoczone – 40 dolarów

Tym razem przechodzimy już do wód, które bardziej znane są ze swego opakowania niż zawartości. Marka Bling H2O została stworzona przez Kevina G.Boyda. Oferuje ona wodę w plastikowych lub szklanych butelkach, które są dodatkowo ozdabiane kryształkami Swarovskiego. Idealnie wpasowują się swym wyglądem w gusta celebrytów i milionerów. Początkowo oferowana była tylko wybranym kręgom, lecz dziś możliwa jest także do kupienia w wielu sklepach. Dostępna jest w butelkach 375 i 750 ml.

Fillico Hello Kitty, Japonia – 100 dolarów

Jest to woda pochodząca z Osaki w Japonii. Również i w tym wypadku mamy od czynienia z ozdabianiem butelek różnymi kryształkami Swarovskiego. Tworzonych jest wiele wód tej marki, a na lokalnym rynku sporym powodzeniem cieszy się wersja Hello Kitty, która dostępna jest w 5 różnych kolorach.

Fillico Beverly Hills, Japonia – 219 dolarów

Fillico ma na swym koncie także wodę Beverly Hills. Poza samą nazwą nie ma ona jednak nic wspólnego z ekskluzywną dzielnicą Los Angeles, pochodzi bowiem ze źródeł w japońskim Kobe. Również i tutaj mamy do czynienia z elegancką butelką z kryształkami Swarovskiego, która dodatkowo jest wysadzana złotem. Przez pewien czas dostępna była tylko w tokijskim hotelu Ritz-Carlton. To jedna z ulubionych wód celebrytów. Cena mówi sama za siebie.

Kona Nigari, Hawaje – 400 dolarów

Na Hawajach wydobywana jest jedna z najdroższych wód na świecie. Kona Nigari najwięcej nabywców znajduje na rynku japońskim. Czemu tak się dzieje? Otóż przypisuje się jej liczne właściwości lecznicze. Ponoć ma wspomagać odchudzanie, redukować stres, poprawiać wygląd skóry i trawienie. Wydobywa się ją z głębokości 915 metrów z oceanu, tuż obok hawajskich wybrzeży. Jest dodatkowo wzbogacana minerałami z dna oceanu. W swym smaku przypomina solankę, dlatego zaleca się jej rozcieńczanie zwykłą wodą.

Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani, Włochy – 60 tysięcy dolarów

Oto najdroższa woda na świecie. Jej butelka została specjalnie zaprojektowana przez włoskiego artystę Fernando Altamirano. Opakowanie o pojemności 1,25 l zawierało w sobie mieszankę wód niewymielanych z Francji, Fidżi oraz Islandii. Jednak najcenniejsza była sama butelka. Została ona pokryta 24 karatowym złotem. Jej wysoka cena związana jest z aukcją charytatywną, podczas której zapłacono za nią aż 60 tysięcy dolarów. Warto wspomnieć, że ta sama firma ma w sprzedaży także inne wody. Acqua di Cristallo proponuje za 3500 dolarów replikę najdroższej butelki.