Dla wielu z nas wydanie 3-4 tysięcy złotych na nowego Samsunga czy też iPhone’a to całkiem spory wydatek, zważywszy na fakt, że użyteczne telefony kupimy już za kilkaset złotych. Tymczasem najdroższe telefony na świecie to egzemplarze, których nie znajdziemy w marketach. Tworzone są one najczęściej specjalnie na zamówienie. Oto kilka z nich.

Gresso Luxor World Time

Jest to nietypowy telefon, który bardziej funkcjonuje jako gadżet dla podróżników niż produkt na obecne czasy. Ten oryginalny sprzęt został wyposażony w sześć różnych zegarów umieszczonych z tyłu urządzenia, w których zastosowano najlepsze szwajcarskie technologie. Może wygląda to efektownie, jednak w dobie smartfonów wystarczy nam do tego zwykła aplikacja. Oprócz tego telefon ten posiada obudowę wykonaną częściowo ze złota. Jego cena wynosi 17 tysięcy złotych.

Vertu Aster Stingray Black

Vertu Aster Stingray Black to niezwykle stylowy telefon, który winien przypaść do gustu miłośnikom edycji kolekcjonerskich. Otóż wyprodukowano go jedynie w liczbie 280 egzemplarzy. Jako część obudowy została wykorzystana tutaj skóra płaszczki. Ponadto model ten został wyposażony w procesor Snapdragon 801 i 13-megapikselową kamerę od firmy Hasselblad. Na potrzeby tego modelu Londyńska Orkiestra Symfoniczna nagrała kilka utworów służących za dzwonki. W momencie wypuszczenia na rynek wyceniono go na około 8,6 tys. dolarów.

Savelli Black

Jest to specjalna linia telefonów dedykowana kobietom. Na rynku wypuszczono 11 różnego typu wersji. Jest to nieco ekscentryczny model, w którym zastosowano między innymi skórę aligatora, złoto, diamenty. Wszystkie modele posiadają wyświetlacz chroniony przez szafirowe szkło. Najtańsza wersja została wyceniona na 9 tysięcy dolarów, natomiast Black Insane – na aż 118 tysięcy!

Motorola V220 Special Edition

Wiele lat temu na rynku pojawiła się niezwykle dobrze wspominana przez wielu Motorola V220. Klasyczny telefon z klapką nie kosztował aż tak wiele. Stworzono jednak także jego specjalną edycję. Jeden z austriackich projektantów zdecydował się na wykorzystanie na obudowie ponad 1200 drobnych diamentów oraz 18-karatowego złota na klawiaturze. Dzięki temu całość prezentowała się niezwykle luksusowo. Cena takiego cacka wynosiła wtedy 52 tysiące dolarów, czyli ponad 200 tysięcy złotych!

Vertu Diamond

Diamond to kolejny telefon od marki Vertu. W tym wypadku model Vertu Diamond wykonywany jest tylko i wyłącznie na zlecenie. Brak w jego wypadku tego, co możemy otrzymać choćby w najtańszym smartfonie. Liczy się tu jednak dobry styl, co gwarantuje nam obudowa wykonana z 18-karatowego złota, z platyny oraz ozdobiona 385 diamentami. Cena jednego egzemplarza to co najmniej 88 tysięcy dolarów.

Nokia 8800 Arte Pink Diamonds

Nokia 8800 Arte to również telefon w klasycznym wydaniu. Jest ona dziełem Petera Aloissona. Wewnątrz znajdziemy to samo, co w standardowej wersji. Zupełnie inaczej prezentuje się jednak z zewnątrz. Został model ten oblany 18-karatowym białym złotem oraz udekorowany 680 białymi oraz różowymi diamentami o sumie 21,5 karatów. W chwili wypuszczenia na rynek kosztował 134 tysiące dolarów.

Peter Aloisson’s iPhone Princess Plus

Ten sam projektant zdecydował się także na stworzenie nowego dzieła na rzecz pierwszego modelu telefonu Apple. W tym wypadku zdecydowano się jedynie na małą obręcz wokół ekranu, która została wykonana z 18-karatowego białego złota. Osadzono jednak tutaj blisko 320 diamentów. Ponadto wykorzystano 138 kamieni ze szlifem wykonanych techniką „princess cut”. Koszt takiego modelu to ponad 170 tysięcy dolarów.

Sony Ericsson Black Diamond

Jest to niezwykle oryginalny telefon, którego wygląd od razu przyciąga uwagę. W przeciwieństwie jednak do innych telefonów w tym rankingu został on pozbawiony wszelkich elementów ze złota czy kamieni szlachetnych. Inżynierowie zdecydowali się wprowadzić tutaj innowacyjne rozwiązania pod względem wzmocnienia wytrzymałości telefonu. Model ten wyprodukowano jedynie w ilości 5 tysięcy egzemplarzy, z których każdy kosztował około 300 tysięcy dolarów.

Vertu Signature Cobra

Była to specjalna edycja modelu Signature, za którą odpowiadał francuski jubiler Boucheron. Patrząc na względy estetyczne, można być usatysfakcjonowanym, że model ten został wyprodukowany w liczbie jedynie 8 egzemplarzy. Został udekorowany aż 439 rubinami, diamentem w kształcie łezki oraz dwoma szmaragdami imitującymi oczy węża. Każdy z owych 8 egzemplarzy kosztował 310 tysięcy dolarów. Dla tych, którzy nie zdążyli kupić tego modelu, firma wypuściła na rynek także jego uboższą wersję za 115 tysięcy dolarów.

Diamond Crypto Smartphone

Przechodzimy do telefonów, które kosztowały ponad milion dolarów. Pierwszym z nich jest Diamond Crypto. Był to smartfon pochodzący od austriackiego jubilera Petera Aloissona. Rocznie produkcja tego modelu wynosiła zaledwie 3-4 egzemplarze, albowiem jubiler ten tworzy telefony głównie dla bogatych Rosjan. W tym wypadku za kwotę 1,3 miliona dolarów otrzymuje się telefon w obudowie wykonanej z platyny i wyłożonej 28 brylantami. Ponadto posiada on dodatkowe osiem sztuk błękitnych diamentów oraz przyciski nawigacyjne z czerwonego złota z kolejnymi brylantami.

GoldVish „Le Million”

Przez wiele lat Le Million autorstwa GoldVish był najdroższym telefonom świata. Opracowany został on w 2008 roku przez Emmanuela Gueit i stanowił dodatek do Illusion Collection. Model ten został pokryty 18-karatowym białym złotem oraz zestawem diamentów o łącznej masie 20 karatów. Cena tego modelu wynosiła ponad 1,3 miliona dolarów.

iPhone 3G Kings Button

Jest to kolejny w zestawieniu telefon zaprojektowany przez Petera Aloissona. iPhone Kings Button posiada klawisz funkcyjny zaopatrzony w 6,6-karatowy diament. Ponadto został on pokryty 18-karatowym złotem żółtym, białym oraz różowym. To oczywiście nie wszystko, albowiem posiada on także 138 brylantów. Kosztował „jedyne” 2,5 miliona dolarów. Z kolei Goldstriker iPhone 3GS Supreme wykonany przez projektanta Stuarta Hughesa został pokryty 271 gramami 22-karatowego żółtego złota oraz ponad 200 diamentami. Jego cena to 3,2 miliona dolarów.

Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6

Żaden jednak telefon nie może się równać z modelem Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6. W przeciwieństwie do wielu innych telefonów w zestawieniu nie posiada on setek diamentów lub kamieni szlachetnych. Posiada on za to jeden i do tego sporej wielkości różowy diament, który jest o wiele rzadziej spotykany na rynku. Jaka jest za niego cena? Jedyne 95 milionów dolarów! Warto jeszcze dodać, że powstały inne wersje z „tańszymi” diamentami za 48 czy 35 milionów!

[Best_Wordpress_Gallery id=”224″ gal_title=”Galeria -Najdroższe telefony na świecie”]