Jak doskonale wiadomo, osoby posiadające sporo gotówki cenią sobie luksus oraz wysoką jakość. Dlatego też to właśnie z myślą o nich tworzone są sportowe samochody, które osiągają zawrotne sumy na rynku. Dzięki temu jesteśmy w stanie przedstawić ranking najdroższych samochodów na świecie.

Kryteria rankingu

W naszym zestawieniu pojawią się wyłącznie samochody wyprodukowane w ostatnich kilku latach. Choć osiągają one ceny rzędu kilku milionów dolarów, to jednak nie mogą się równać choćby z Ferrari 250 GTO, które w 2014 roku zostało zakupione na aukcji za kwotę ponad 34 milionów! Prezentujemy tutaj wyłącznie pojazdy seryjne lub wyprodukowane na specjalne życzenie klientów.

Aston Martin One-77: 1,85 mln dolarów

Aston Martin One-77 zaprezentowany został w 2009 roku. Mimo upływu kilku lat jest nadal w czołówce najdroższych samochodów na świecie. Stanowi on najbardziej ekskluzywny i do tego najszybszy pojazd w historii tej brytyjskiej marki. Do 2012 roku wyprodukowano zaledwie 77 egzemplarzy tego modelu, stąd też charakterystyczna jego nazwa. Co jest on w stanie zaoferować? Silnik o mocy 760 KM, który zapewnia prędkość do 355 km/h oraz przyspieszenie do setki w 3,5 sekundy.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse: 2,5 mln dolarów

Bugatti Veyron to model sportowego samochodu, który w ostatnich latach bił różne rekordy prędkości. Jest on aktualnie najszybszym samochodem na świecie, który został dopuszczony do ruchu ulicznego. Model ten pojawił się na rynku w 2005 roku. Przez następnych 10 lat inżynierowie tej firmy wprowadzali jego limitowane edycje. Grand Sport Vitesse jest nie tylko jednym z najdroższych na rynku, lecz też najszybszym na świecie autem typu roadster, które podczas prób osiągnęło aż 408 km/h i to przy otwartym dachu.

Pagani Zonda Revolucion: 3 mln dolarów

Zonda to model tej włoskiej firmy, który obecny jest na rynku od 1999 roku. Zonda R produkowana do 2013 roku stanowiła finalny model tej serii. Stworzono jedynie 5 egzemplarzy Zondy R, z których każdy osiągnął cenę co najmniej 3 milionów dolarów. Posiada on niezwykle potężny silnik V12 o mocy 750 KM. Niestety model ten nie został dopuszczony do ruchu ulicznego, dlatego też testowany jest jedynie na torach wyścigowych.

Lykan HyperSport: 3,4 mln dolarów

Jest to pierwszy w naszym zestawieniu samochód pochodzący spoza Europy. W dodatku powstał on na Bliskim Wschodzie. Wyposażony został w podwójnie turbodoładowany silnik o mocy 750 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Użytkownicy mogą liczyć na przyspieszenie do setki w 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 395 km/h. Stworzono jedynie 7 egzemplarzy. Kojarzycie scenę z ostatniej części Szybkich i Wściekłych, kiedy Vin Diesel przeskakuje z jednego wieżowca do drugiego? To był właśnie Lykan!

Lamborghini Veneno: 4 mln dolarów

Veneno to najdroższy w historii model tej włoskiej marki, który został specjalnie stworzony z okazji 50. rocznicy jej istnienia. Według oficjalnych informacji wyprodukowano jedynie trzy egzemplarze, choć szefostwo zapowiedziało wyprodukowanie jeszcze 9 w zmienionej wersji dla anonimowych klientów. Model ten wyposażony został w silnik o mocy 750 KM, co daje mu przyspieszenie do setki w zaledwie 2,5 sekundy oraz prędkość maksymalną 355 km/h.

Koenigsegg CCXR Trevita: 5 milionów dolarów

Jest to niezwykłe dzieło od ekskluzywnej szwedzkiej marki Koenigsegg. Model ten skrywa wiele tajemnic, albowiem wyprodukowano go między 2009 a 2010 rokiem w 3-4 egzemplarzach bez podania dokładnej ceny. Nieoficjalnie wiadomo, że za jeden z nich zapłacono około 5 milionów dolarów. Jest to pojazd z silnikiem o mocy 1032 KM, którego prędkość maksymalna wynosi 410 km/h, a do setki przyspiesza w 2,9 sekundy.

Maybach Exelero: 8 mln dolarów

Jest to najdroższy, choć nietypowy, pojazd w naszym zestawieniu, albowiem wyprodukowano go zaledwie w jednym egzemplarzu. Zapewne sama marka oraz jego absolutna unikalność sprawiły, że zapłacono za niego aż tak duże pieniądze. Został on stworzony dla producenta opon Fulda, od którego następnie został odkupiony przez rapera Bryana Williamsa. Exelero wyposażony został w silnik o mocy 700 KM, dzięki któremu osiąga prędkość maksymalną 371 km/h, a setkę osiąga w 4,4 sekundy.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”204″ gal_title=”Galeria -Najdroższe samochody na świecie”]