Perfumy towarzyszą nam już od setek lat. Przez pewien okres z racji mniejszej dostępności zarezerwowane były tylko dla najbogatszych i dworów królewskich. Z czasem stały się czymś powszechnym. Dziś możemy przebierać wśród wielu damskich oraz męskich perfum. Istnieją jednak takie kompozycje zapachowe, które nadal zarezerwowane są dla osób z większymi portfelami. Oto najdroższe perfumy na świecie.

Chanel No. 5

Nasze zestawienie otwiera jeden z najbardziej znanych i popularnych zapachów na świecie. Jeszcze kilka lat i legendarne No. 5 będą obchodzić swe 100. urodziny! W 1921 roku Ernest Beaux na zlecenie Chanel miał zająć się stworzeniem pierwszych perfum dla francuskiego domu mody. W owym czasie był on jednym z mistrzów perfumiarstwa. Skomponował kilka mieszanek zapachowych, z których największym powodzeniem u samej Coco cieszyła się ta oznaczona numerem 5. To właśnie ona trafiła do produkcji i sprzedaży. No. 5 często określane są mianem najlepszych perfum świata. Zdecydowanie nie można przejść obok nich obojętnym. Można je kochać lub nienawidzić. Zapach ten składa się z aż 80 składników, jak jaśmin, róża stulistna, irys, wanilia, ylang ylang czy ambra. W przeliczeniu na mililitr cena tych perfum wynosi oko 13 złotych za jednostkę.

Shalini

Są to perfumy, za których sukcesem stoi znany mistrz perfumiarstwa, Maurice Roucel. Zostały one specjalnie stworzone dla Shalini Kumar, indyjskiej aktorki i projektantki. Ich celem miało być przywołanie wspomnień z dzieciństwa, pełnych zapachu tuberozy oraz widoku motyli w ogrodzie. Specjalna limitowana edycja tych perfum zamknięta została we flakonie przypominającym motyle skrzydła. Twórca tej kompozycji zapachowej zawarł w niej takie nuty jak ylang ylang, kolendra, tuberoza, wanilia, drzewo sandałowe oraz piżmo. Jeden mililitr tych perfum kosztuje 44 złote!

Annick Goutal Eau d’Hadrien

Perfumy te w 1981 roku zostały stworzone przez francuską modelkę i utytułowaną pianistkę, Annick Goutal. Jest to uniwersalna kompozycja, która pasować będzie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Charakteryzuje się świeżym oraz cytrusowym zapachem, który zawiera w sobie takie składniki jak cytryna sycylijska, mandarynka, grejpfrut, cyprus czy też ylang ylang. Cena tych perfum to 48 złotych za jeden mililitr.

JAR Bolt of Lightning

Perfumy te początkowo powstały w bezimiennej wersji, jednak błyskawica umieszczona na opakowaniu sprawiła, że dziś znane są jako Bolt of Lighting. Są to orientalno-kwiatowe perfumy, które powstały w 2001 roku. Owiane są nutą tajemniczości, gdyż oficjalnie nie podano ich składu. Można się doszukać w kompozycji zapachu tuberozy, czerwonych jagód czy zielonych nut. Zaledwie mililitr tych perfum kosztuje aż 82 złote.

Jean Patou Joy

Joy to obok Chanel No. 5 jeden z najpopularniejszych zapachów na świecie. Stworzony został w 1930 roku dla amerykańskich klientek, przez co nie musiały się one wybierać do Paryża po ekskluzywne zapachy. Od początku perfumy te reklamowane były jako najdroższe na świecie. Twórcą tej kompozycji zapachowej jest Henri Almeras. Wykorzystał on takie składniki jak tuberoza, ylang-ylang, róża bułgarska, jaśmin i róża majowa. Oficjalnie podaje się, że do wyprodukowania zaledwie 17 mililitrów perfum potrzebnych jest 336 róż oraz 10 tysięcy kwiatów jaśminu! Obecnie jeden mililitr kosztuje około 86 złotych!

Caron Poivre

Poivre stanowią orientalno-przyprawowe perfumy dla kobiet, wydane w 1954 roku. Ich twórcą jest Michel Morsetti. Wykorzystał on takie składniki jak: pieprz, goździk, czerwony pieprz, nuty kwiatowe, geranium, różę, jaśmin, opoponaks, drzewo sandałowe i mech dębowy. Całość zamknięta została we flakoniku z czystego kryształu, ze złotą szyjką. Jeden mililitr kosztuje 108 złotych!

Hermes 24 Faubourg

Perfumy te stworzone zostały przez francuski dom mody Hermes International. Wydane zostały w 1995 roku, a ich twórcą jest wspomniany już wcześniej Maurice Roucel. Wykorzystał on takie składniki jak pomarańcza, brzoskwinia, hiacynt, bergamotka, czarny bez, kwiat pomarańczy, gardenia i jaśmin. Powstała specjalna edycja limitowana składająca się z 1000 sztuk flakoników, które zostały wyprodukowane z kryształu St. Louis o płynnym, kwadratowym kształcie. W wyniku tego jeden mililitr limitowanych perfum kosztuje 162 złote!

Clive Christian No. 1

Są to jedne z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych perfum na rynku. Perfumy te dostępne są w kilku wersjach. Najsłynniejsza z nich to 30-mililitrowa buteleczka w kryształowym flakoniku z diamentem, której to cena wynosi około 17,5 tysiąca złotych. W przeliczeniu na jeden mililitr daje to około 583 złote! Takich flakoników produkowanych jest blisko tysiąc rocznie, przez co należy się liczyć z oczekiwaniem w kolejce. Za około 3 tysiące złotych można kupić większy flakon – 50 mililitrów, jednak o mniejszym stężeniu perfum oraz pozbawiony diamentu.

Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes

Firma Baccarat od wielu lat zajmuje się produkcją ekskluzywnych wyrobów kryształowych. Pod koniec lat 90. zdecydowała się ona na stworzenie trzech limitowanych zapachów. Les Larmes Sacrees de Thebes wyprodukowano zaledwie w liczbie sześciu sztuk. Charakterystyczny flakonik o kształcie piramidy stworzony został z najwyższej jakości kryształu. Perfumy te związane są ze Środkowym Wschodem. Jeden mililitr tej kompozycji zapachowej wyceniany jest na około 735 złotych!

Clive Christian No. 1 Imperial Majesty

Jest to ekskluzywna wersja perfum, które opisywaliśmy chwilę wcześniej. W tym wypadku nie liczy się jednak sam zapach, lecz ekskluzywny wygląd flakonu. Jest to całkiem spory produkt o pojemności 500 mililitrów. Wyceniony jest na kwotę około 664 tysięcy złotych. Samą buteleczkę wykonano z francuskiego kryształu Baccarat, a także została ona ozdobiona pięciokaratowym diamentem. Dodatkowo perfumy sprzedawane są w hebanowej kasetce wyściełanej aksamitem, zdobionej także złotem i platyną. Stworzono jedynie 10 sztuk tych perfum, z czego sprzedanych zostały 4 flakony. Cena jednego mililitra to ponad 1300 złotych!

Golden Delicious od DKNY

Na chwilę obecną są to oficjalne najdroższe perfumy świata. W ich przypadku najważniejsze jest opakowanie. Zaprojektowane przez Martina Katza posiada między innymi 14-karatowe białe i klasyczne złoto, 2,7 tysiąca białych diamentów oraz 183 szafirów. Podczas jednej z aukcji dobroczynnych sprzedane zostały za milion dolarów! Dziś daje to ponad 4 miliony złotych. W takim zestawieniu w zależności od kursu dolara cena 1 mililitra waha się między 30 a 40 tysiącami złotych! Oczywiście same perfumy możemy zakupić w zwykłym flakoniku za znacznie niższą kwotę.[Best_Wordpress_Gallery id=”257″ gal_title=”Galeria -Najdroższe perfumy na świecie”]

Testery zapachów dla kobiet

polecane
niedostępny
  • Producent: Chanel 
  • Pojemność: 100 ml
polecane
od 258 70
  • Producent: Chanel 
  • Pojemność: 100 ml
polecane
niedostępny
  • Producent: CHANEL 
  • Pojemność: 100 ml
polecane
niedostępny
  • Producent: Annick Goutal 
  • Pojemność: -