Istnieją takie błyskotki i elementy biżuterii, których cena wydaje się nam niebotyczna. Tworzone z najlepszego złota oraz kamieni szlachetnych (w tym oczywiście diamentów) osiągają ceny kilku, kilkudziesięciu milionów dolarów. Tylko najbogatszych i prawdziwych pasjonatów stać na takie cacka. Oto najdroższa biżuteria na świecie.

Naszyjnik Królowej Marii „Rzeka Diamentów” – 1,8 mln dolarów

Jest to naszyjnik, którego pierwszą właścicielką była królowa Anglii, Maria. Była ona też pierwszą kobietą sprawującą w Anglii władzę. Wiele lat później królowa sprezentowała go swej wnuczce, Księżnej Małgorzacie. Naszyjnik ten wykonany został z 34 diamentów, które zostały otoczone wysokiej jakości srebrem i złotem. Obecnie jego wartość wyceniana jest na ponad 1,8 mln dolarów.

Pierścionek Laurence’a Graffa – 2,6 mln dolarów

Jest to niezwykły pierścionek, który został zakupiony na jednej z aukcji przez brytyjskiego jubilera. O jego wyjątkowości świadczy przede wszystkim rubinowa barwa diamentu oraz bardzo rzadki kształt. To prawdziwa perełka kolekcjonerska, która zapewne za wiele lat sprzedana zostanie za znacznie większą kwotę.

Pierścionek Bulgari – 2,9 mln dolarów

Jest to niezwykle stylowy i elegancki pierścionek z niebieskim diamentem, który został stworzony w latach 60. specjalnie na zamówienie europejskiego kolekcjonera. Wyceniony został na 2,9 mln dolarów, choć zapewne jego wartość jest obecnie znacznie wyższa. Pierścionek ten został podarowany żonie kolekcjonera.

Naszyjnik Marii Antoniny – 3,7 mln dolarów

Jest to jeden z najsłynniejszych naszyjników na świecie. Należał on do królowej Francji, Marii Antoniny. Wykonany został przez jubilerów słynnej w owym czasie diamentowej spółki De Beers i z miejsca stał się jedną z ulubionych ozdób królowej. Jest to niezwykły naszyjnik, choćby z tego powodu, iż łączna masa diamentów wykorzystanych do jego stworzenia wynosi aż 181,1 karata. Biżuteria ta została ozdobiona wieloma przezroczystymi brylantami, dwoma unikatowymi żółtymi diamentami oraz jednym różowym. Szacuje się, że obecna wartość tego naszyjnika to ponad 3,7 miliona dolarów.

Diamentowy pierścionek i kolczyki z Golkondy – 6,5 + 9,3 mln dolarów

Na kolejnym miejscu mamy diamentowy pierścionek oraz kolczyki z indyjskiej Golkondy, które zostały osobno sprzedane na akcji w 2011 roku. Pierścionek z diamentem o gruszkowatym kształcie osiągnął cenę 6,5 miliona dolarów, natomiast kolczyki, w których każdy diament waży około 23,11 kt, sprzedane zostały w Hongkongu za 9,3 mln dolarów.

Pierścionek Cullinan – 9,69 mln dolarów

Cullinan to największy i najczystszy ze znanych historycznych diamentów. Stanowi on prawdziwe cudo, które do dziś budzi ogromne emocje. Dzięki precyzyjnemu cięciu uzyskano z niego 9 większych i 96 mniejszych kamieni. Jeden z nich został umieszczony w pierścionku, który w 2009 roku na aukcji w Genewie został sprzedany za kwotę 9,69 mln dolarów. Warto dodać, że największe kamienie z diamentu znajdują się w brytyjskich insygniach państwowych.

Broszka Cesarzowej Eugenii – 10 mln dolarów

Jest to biżuteria, która powstała w 1855 roku dla Napoleona III, który zlecił jej stworzenie dla żony, cesarzowej Eugenii. Broszka ta posiada imponującą kokardę wykonaną z białego złota, do której przyczepione są najwyższej jakości diamenty. 22 kwietnia 2008 roku broszka została wystawiona podczas aukcji w Luwrze. Choć eksperci przewidywali, że wartość wyniesie od 4 do 6 milionów dolarów, to jednak zacięta walka sprawiła, że kwota przekroczyła 10 mln dolarów!

Pierścionek od Graff Diamonds – 11,8 mln dolarów

Graff Diamonds to jedna z najbardziej znanych firm diamentowych na świecie, której produkty osiągają astronomiczne kwoty. Jednym z nich jest słynny pierścionek z różowym diamentem o wadze 5 kt, który pochodzi z kopalni w Południowej Afryce. Pierścionek ten dzięki swej wyjątkowości oraz niezwykłemu wyglądowi sprzedany został na aukcji za 11,8 mln dolarów.

Bransoletka Wallis Simpson – 12 mln dolarów

Wallis Simpson to kobieta, która przyczyniła się do sporego zamieszania na brytyjskim dworze królewskim. Edward VII, chcąc poślubić Amerykankę, zmuszony został do abdykacji. W 1952 roku zamówił swej małżonce bransoletkę w kształcie pantery. Została ona wykonana przez firmę Cartier w Paryżu. Ozdobiono ją onyksem i diamentami. Kilka lat temu bransoletka została sprzedana za ponad 12 milionów dolarów. Kupiec był anonimowy, jednak spekuluje się, że była nim Madonna, która wcześniej nakręciła film o miłości Wallis i Edwarda.

Rubin: Serce Królestwa – 14 mln dolarów

Rubin ten należy do Gerrard – jednej z najstarszych i najbardziej cenionych firm w branży. Jest to jeden z najbardziej wartościowych klejnotów na świecie, którego cena to około 14 milionów dolarów. Jest to 40,63-karatowy, birmański rubin w kształcie serca, który został w dodatku osadzony w sąsiedztwie diamentów o łącznej masie 155-karatów. Sam naszyjnik dzięki specjalnej konstrukcji może zostać szybko przekształcony w diadem.

Pierścionek Bulgari z niebieskim brylantem – 15,7 mln dolarów

Pierścionek marki Bulgari to jeden z najdroższych okazów na świecie. Został ozdobiony dwoma diamentami i robi ogromne wrażenie. Pierwszy diament w kształcie trójkąta o niebieskiej barwie waży 10,95 karatów. Drugi, bezbarwny diament także kształcie trójkąta, waży 9,87 karatów. Dzieło to powstało w 1972 roku. W 2010 roku zostało sprzedane anonimowemu azjatyckiemu kolekcjonerowi za 15,7 mln dolarów.

Pierścionek Chopard – 16,26 mln dolarów

Obok czerwonych i zielonych odmian niebieskie diamenty należą do najrzadszych kamieni na świecie! Dlatego też ich ceny, jak choćby w przypadku poprzedniego pierścionka, osiągają niebotyczne wartości. Dzieło marki Chopard posiada niebieski diament w szlifie owalnym o nieskazitelnej czystości i głębokiej barwie. Wokół głównego kamienia umieszczone zostały także bezbarwne brylanty. Sam pierścionek wykonany jest z białego 18-karatowego złota.

Serce Oceanu – 20 mln dolarów

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany na świecie naszyjnik. Stanowi on dokładną imitacje tego modelu, który został zaprezentowany w filmie Titanic. To właśnie tylko w niego ubrana jest Kate Winslet podczas słynnej sceny tworzenia nagiego portretu. Naszyjnik został ozdobiony 15-karatowym diamentem o przepięknej, niebieskiej barwie. Za jego stworzenie odpowiada Harry Winston. Warto dodać, że podczas gali rozdania Oscarów miała go na sobie Gloria Stuart, czyli filmowa Rose w podeszłym wieku.

Pierścionek z brylantem The Perfect Pink – 23,2 mln dolarów

Niezwykle rzadkie i unikatowe diamenty zawsze są drogie, szczególnie kiedy posiadają wyjątkowe kolory. Takim kamieniem jest diament o różowym kolorze, znany jako The Perfect Pink. Jest to diament w szlifie schodkowym, o masie 14,23 karatów. W tym niezwykłym pierścionku dodatkowo został otoczony z obu stron dwoma bezbarwnymi diamentami o masie 1,73 oraz 1,67 karata. Całość została przy tym osadzona w 18-karatowym różowym i białym złocie.

Diamentowe bikini – 30 mln dolarów

Tylko ktoś o niebywałej fantazji mógł wpaść na tak oryginalny pomysł. Mamy tutaj do czynienia z diamentowym bikini, w którym w 2006 roku na łamach magazynu Sports Illustrated Swimsuit Issue wystąpiła modelka Molly Sims. Ten kostium kąpielowy został uznany nie tylko za najdroższy na świecie, lecz aktualnie jest drugim pod względem wartości elementem biżuterii. Bikini ozdobione zostało diamentami osadzonymi w platynie, o łącznej masie 150-karatów. Za całość odpowiadali Susan Rosen i Steinmetz Diamonds. Biżuteria ta zakupiona została przez Tigera Woodsa.

Graff Pink – 46 mln dolarów

Nadszedł czas na najdroższy okaz biżuterii na świecie. Jest to pierścionek z niezwykle rzadkim diamentem, który sam w sobie wart jest dziesiątki milionów. Ten bardzo rzadki, różowy diament o masie 24,78-karatów osadzony na pierścionku zakupiony został przez kolekcjonera diamentów i projektanta biżuterii, Laurenca Graffa. Uzyskana cena ponad 46 mln dolarów jest najwyższą w historii. Zdaniem wielu jest to najpiękniejszy diament, jaki został do tej pory znaleziony.[Best_Wordpress_Gallery id=”240″ gal_title=”Galeria -Najdroższa biżuteria na świecie”]

Naszyjniki

polecane
niedostępny
  • Producent: Biżuteria YES 
polecane
niedostępny
  • Producent: Biżuteria YES 
polecane
niedostępny
  • Producent: Biżuteria YES 
polecane
niedostępny
  • Producent: Biżuteria YES